Forum

Lync Sertifika Hata...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lync Sertifika Hatası

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@cagatayyildirim)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Lync server 2010 kurulumunu tamamladım. Lync client çalıştırdığımda kendi local domaininde oturum açabiliyorum. Aynı network üzerinde başka bir domain'den oturum açamıyorum. Host dosyasına ip ve domain ismini eklediğimde sertifika hatası alıyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 27/02/2012 16:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

lync icin kullandıgınız sertifikayı o makinaya (oturum açmak istediğiniz ) import etmeniz gerekiyor

Gönderildi : 27/02/2012 17:13

(@cagatayyildirim)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sertifikaları denedim ama yine aynı hatayı alıyorum.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 27/02/2012 17:24

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Sertifikalari yuklemene ragmen ayni hatayi aliyorsan.

Once bize hatayi gonderebilirmisin ? Birde client ile lync servera login olmaya calistiginda. Lync serverdaki loguda atabilirmisin.

Gönderildi : 27/02/2012 20:40

(@HalilGulsen)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Selamlar,

Sizin local domain'niniz a.local ve siz sip adresi olarak [email protected] yaptığınızda sign-in olabiliyorsunuz ama a.com domain'ne yani [email protected]  a sign-in olamıyorsunuz bu durumda sorunu iki şekilde aşabilirsiniz.

1) a.com DNS zone'da lync front end makinası için A kaydı açıp oluşturacağınız SRV record'una refer edecek host kaydınada bu A record'unu verebilirsiniz ve artı olarak sertifikaya  lync.a.com diye bir SAN eklemeniz gerekir.

2)a.com DNS zone'da açacağınız SRV kaydına refer edecek host kaydı olarak lync.a.local vermeniz gerekir bu noktada sertfikaya SAN eklemenize gerek yok.

Gönderildi : 29/02/2012 01:11

Paylaş: