Forum

Lync 2010 publishin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lync 2010 publishing wizard hatası

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@ilkeryildirim)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Lync 2010  publish topology kurulum aşamasında select central managament server alanında alan oluşumları sırasında bir hata ile karşılaşılmaktadır

Hata kodu olarak ( Creating central management store failure) iletmektedir. Daha önce yayınlanmış makaleleri inceledim share dosyası ve paylaşımlarını verdim ( Fakat dosyayı sunucuda C:\ dizini içerisinde açtım doğrumudur ? ) Active dricetory alanında DNS kısmında ilgili IP Bloklarını atadım fakat yinede bu alanı bir türlü oluşturamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Gönderildi : 18/08/2011 16:09

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Restart edip tekrar deneyin. Doğru c:\ altına açacaksınız.

Gönderildi : 18/08/2011 19:17

(@ilkeryildirim)
Active Member
Konu başlatıcı

Ufuk bey cevabınız için teşekkürler fakat yaklaşık 2 gündür bu sorunla karşı karşıyayım restart ettim topology yeniden oluşturdum fakat aynı noktada takılıyorum.

Gönderildi : 18/08/2011 20:37

(@ilkeryildirim)
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese günaydın Lync 2010 Publishing wizard Hata kısmını aştım sorunun FQDN yapısını tanımlarken AD sunucum olan bilgisayarın adını yazarak tüm işlemlerimi sorunsuz şekilde atladım fakat şimdi de Lync Control paneline Giriş yapmak istediğimde benden URL adresi istemektedir bu kısımda da http:// domain adımı yazarak geçiş yaptığımda beni ISS 7 sayfasına yönlendiriyor bu alanda nasıl bir işlem yapaacağımı ve kontrol panel sayfasını nasıl açacağımı bir türlü anlayamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 07/09/2011 12:30

(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member

iis 7 de default web site  kisminin 8080 olan portunu degistirin,mesela 8090 gibi birsey yapin...ayrica default,external ve internal kisimlarinda directory browse kismina girip enabla yapip.restart cekin....

Gönderildi : 11/09/2011 18:07

(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member

merhaba 

kurulum sirasinda dns de admin.sipfqdn.com şeklinde bir kayıt açmış ve bu kaydı front end e yonlendirmiş olmalısınız.sonrasında sip domain edit propertieste simple url i girmiş olmalısınız . https:// ile bu sipmle url e erişmeyi denermisiniz 

hata veriyor mu veriyorsa tam olarak nasıl bir hata veriyor detaylar ?

Gönderildi : 12/09/2011 01:52

Paylaş: