Forum

Lync web app meetin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lync web app meeting

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

lync web app ile bir meeting e lyncweb app ile join olmak istediğimizde web app ekranı joining the meeting de beklemekte ve her hangi bir sorun oluşmamaktadırç

web app üzerinden meeting join olabilmemiz için yapmamız gereken bir şey varmıdır

tşkri

Gönderildi : 20/05/2011 01:34

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Üstad,

Lobby den bahsetmişssin ancak nasıl çalıştığını göremedim.

İnternete lync web app i açtığımızda lync web app in çalıştığı sunucunun sadece 443 ncü portları açmak yeterlimidir.

konferans yapılırken ses ve video 443 ncü porttan mı çalışacak. firewall da yapılması lync web app in çalışması için yapılması gereken işlemleri test ettiyseniz paylaşmanızı rica edeceğim.

TŞkr,

Gönderildi : 20/05/2011 12:50

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member

image014

Ben bu isleme tikladigimda bende bu sayfa aciliyor ama bu hatayi aliyorum : Meeting URL is not valid

simdiden cevaplariniz icin cok tesekkür ederim.

Gönderildi : 29/07/2011 21:02

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

Merhaba,

lync web app ile bir meeting e lyncweb app ile join olmak istediğimizde web app ekranı joining the meeting de beklemekte ve her hangi bir sorun oluşmamaktadırç

web app üzerinden meeting join olabilmemiz için yapmamız gereken bir şey varmıdır

tşkri

bu sorun client pcnin system localeinden kaynaklanıyor. english olarak güncellerseniz meeting join olacaktır. eğer gerekli dns yönlendirmeleri yapıldıysa attendee yüklemek de başka bir çözüm.

Gönderildi : 31/07/2011 03:25

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

image014

Ben bu isleme tikladigimda bende bu sayfa aciliyor ama bu hatayi aliyorum : Meeting URL is not valid

simdiden cevaplariniz icin cok tesekkür ederim.

ortamınızda bir director varsa ve iç kullanıcılar için her ne kadar _sipinternaltls directora yönlendirilmiş olsa ve bunu çalıştırıyor olsanız da, dışarıdan gelen reuqestleri aynı mantıkla director üzerine indirmeyin. direk front end servera gelsin. sorununuz çözülecektir.

Gönderildi : 31/07/2011 03:29

(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member

cevabiniz icin tesekkür ederim ama ben hatami buldum. cok basit bir hatadan dns islemlerinde problem ciktigi icin böyle bir hata aldim.

ardindan >> Enable -cscomputer << lync shell -> 15 dk kadar bekledik den sonra web app meeting sorunsuz calisti.

tesekkür ederim tekrar!

Gönderildi : 08/08/2011 20:16

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member

Merhaba,

tşkri

bu sorun client pcnin system localeinden kaynaklanıyor. english olarak güncellerseniz meeting join olacaktır. eğer gerekli dns yönlendirmeleri yapıldıysa attendee yüklemek de başka bir çözüm.

bu sorunu kalıcı olarak nasıl cozulur her pc gıdıp  english olarak yapıp sorun cozuluyor yada sole dusunun

localde olmayan musterılerınızle toplantı yapılacak meetın gondermeden once dıl ayarınızı ıngılzıcemı yapın dıcem

bunun kesın cozumu varmı acaba

Gönderildi : 09/12/2011 17:31

Paylaş: