Dynamics 2011 &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dynamics 2011 & Exchange 2013  

RSS
Emre Ozcan
(@EmreOzcan)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Konu üzerinde acemi olduğum için bir kaç sorum olacak. Şirketimizin destek ekibinde yoğun email trafiği oluyor. 

Exchange 2013 ve Dynamics 2011 aynı sanal sunucu üzerine kurup gelen destek emaillerini case olarak destek ekibinin outlookuna düşürebilir miyim? Bu gelen maillere cevap verdiğimizde yine aynı case'in otomatik kapanması sağlanabilir mi?

Bu şekilde hangi müşteriye kim, ne zaman, ne desteği vermiş, müşteriye ne satılmış takip edebilir miyim?

Bu destek departmanı 10 kişiden oluşuyor, MS parner network'den indireceğim exchange ve dynamics ürünlerinde lisanslama ile ilgili bir kısıtlama ile karşılaşır mıyım? 

Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Alıntı
Gönderildi : 10/01/2013 12:55
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

CRM üzerinden bildiğim kadarıyla bu mail atma olayını yapabiliyorsunuz. tam detayını bilmiyorum. ama CRM aracılığı ile servis yönetimi yapan bir iki firma biliyorum.

CASE kapatma işlemi yapılabiliyor mu emin değilim.

lisans konusunda sorun olacağını sanmıyorum. ancak Microsoft bu herşey olabilir. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/01/2013 16:01
Emre Ozcan
(@EmreOzcan)
Üye

Mümin hocam teşekkürler,

Diğer arkadaşlar da tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2013 11:57
Celal Anak
(@CelalAnak)
Üye

Ercan bey merhabalar, öncelikle office 2013 ve crm 2011 sorunsuzca kullanabilirsiniz, office 2013 lisansınız var ise crm'e lisans girmeniz gerekmez sadece Crm 2011 for outlook bunu indirip yada örnek olarak http://sqlserver:5555 localde busiteye girip onun içinden patch dosyasını indirip sorunsuz kurup kullanabilirsiniz. Destek maillerine gelince, gelen destek maillerini mail flow settings'ten destek ekibine yönlendirebilirsiniz ama case otomatik kapanırmı demişsiniz o konuda açıkca bir bilgim yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2013 17:03
Selçuk HÜNER
(@selcukhuner)
Üye

Emre bey, CRM 2011 de mail to case yapabilirsiniz.

Bir dönem çok detaylıca uğraşmıştım bu konuyla iligli.

Mail geldiğinde şablon oluşturup kullanıcıya geri dönüş yapabilirsiniz, destek talebiniz ilgiliye SRV-0001 numara ile iletildi gibi.

Bu yapı için CRM ve Exchange haberleşmesi için Email Router kurulması gerekir.

Mail to Case gibi ufak bir yazılım da gerekiyor hatırladığım kadarıyla.

Birde CRM Email Router ayarları biraz zor olabilir. (Exchange Web Servis ayarları vb.) Bununla ilgili ayrıntılı bir döküman mevcut CRM 2011 ile ilgili.

Hatırladığım diğer önemli husus destek@ adresinin dağıtım grubu değil mail kullanıcısı olması gerekiyor ki Email Router kutuya bakıp ilgili yönlendirmeyi yapabilsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/10/2013 17:17
Paylaş: