MS CRM 2011 hakkınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MS CRM 2011 hakkında öğrenmek istediklerim...  

RSS
Uğur DEDELİ
(@UgurDEDELi)
Üye

Öncelikle yeni üye olarak sizlere teşekkür ederim.

Ben öğrenmeye fazlasıyla meraklı biri olarak sizlerden yardım bekliyorum. Zaman zaman fazlasıyla acemice sorular sorabilirim.Bazı konularda 0 olduğumu düşünüyorum.Öncelikle ben sadece bu konuyu açacagım ve bütün bilmediklerimi merak ettiklerimi öğrenmek istediklerimi bu konunun altından sizlere soracağım. Yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim.

Uzun uğraşlarım sonucu SQL Server 2008R2 ve CRM 2011 i kurmuş bulunmaktayım. Baştan belirteyim Mac kullanıcısıyım ve uzak masaüstü ile bağlanıyorum.İlk sıkıntım şudur ki : Server üzerinden internet explorer adress çubuğuna http://localhost/Demo/main.aspx şeklinde giriş yapabiliyorum. Server ismi yazarak giriş yapamıyorum. Server ismi yazarak giriş yaptığımda IE de yüklemeyi yapıyor Done yazıyor ama ekrana hiçbir veri gelmiyor yani bembeyaz bir sayfa ile karşıyorum. Bu normal mi ya da yanlış bir şey mi yaptım? Şunu da belirteyim local olduğu için aynı modem üzerinden windows tabanlı bir PC den IE üzerindenden IP yazarak girmeyi denediğimde sorunsuz giriyor ama diğer browserlar üzerinden giriş yapamıyorum.Sadece IE mi destekliyor? Çok acemice bir soru ama PC üzerinden IE ile IP yazarak CRM'e bağlansam istediğim eklemeleri,verileri vs aktarabilir miyim? Uzak masaüstü ile servera bağlanıp mı yapmam lazım işlemlerimi? Mac kullandığım için IE yok haliyle eğer öyle ise PC temin etmeye çalışacagım çünkü uzak masaüstü sıkıntı oluyor yavaşlık vs olarak. Usanmadan cevap veren arkadaşlara çok çok teşekkür ederim acemice sorularımı mazur görün lütfen...

Alıntı
Gönderildi : 26/11/2012 19:39
Orhan AKDOĞAN
(@orhanakdogan)
Üye

Merhaba, evet IE haricinde browserlar desteklenmiyor ama "Cross Browser Compatibility" içeren update i aralık ayında çıkartıyor Microsoft.
Artık Mac üzerinde ve diğer browserlarda çalışacak..

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/11/2012 01:28
Emre BALCI
(@emrebalci)
Üye

Cross Browser Mayıs 2013 ayı gibi planlanmaktadır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/11/2012 17:37
Orhan AKDOĞAN
(@orhanakdogan)
Üye

Release Preview Guide December 2012 FINAL.pdf

Crm 2011 December 2012

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/12/2012 19:22
Orhan AKDOĞAN
(@orhanakdogan)
Üye

December Update ocak ayına ertelendi, Cross Browser'ı içeren bu güncelleme  Rollup Update 12 olarak 10 Ocak da çıkıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/12/2012 23:17
Orhan AKDOĞAN
(@orhanakdogan)
Üye

10 ocak da bir kez daha server update i geri çekmişti Microsoft,
bugün itibari ile UR12 nin tüm güncellemeleri yayınlandı.

http://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=36229

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2013 10:05
Paylaş: