Anasayfa » Forum

Ms Crm  

RSS
Bulent Ucar
(@BulentUcar)
Üye

Microsoft'un CRM yazılımı hakkında da bir alan açmak iyi olabilir...

Alıntı
Gönderildi : 05/03/2010 18:18
Tarkan Ateş
(@TarkanAtes)
Yeni Üye

Evet özelliklede Benim gibi 10 gündür Sanal Sunucular üzerinde DC + Sql + Dynamics CRM 4.0 yüklemeye çalışıpta muaffak olamamış arkadaşlara yol gösterebilecek bir Alan olmasını diliyorum.

Zira yerli yabancı incelediğim tüm kurulum anlatımları hep "Next - Next - Next" yapmak üzerine kurulu.

Baştan sona anlatım olsa ne kadar güzel olurdu...

Örneğin en başta ayrı bir sunucuya Active Directory kurulumu,içerisine kullanıcıların ve rollein tanımlanması

sonra ayrı bir sunucuya Ms Sql Server 2008 Ent.sürümü kurulması ve geekli local haklara sahip kullanıcıların eklenmesi

eport Server ve Exchange uygulamasının da kurulması

En sondada Crm'i kurup başarıyla login olmasını anlatacak bir dökümantasyon hakikaten çok eğitsel olurdu...

Neyse  lafın özü : Yeni bölümümüz hayırlı olsun...

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/03/2010 02:42
system.gokan
(@system.gokan)
Üye

[quote user="Tarkan Ateş"]

Evet özelliklede Benim gibi 10 gündür Sanal Sunucular üzerinde DC + Sql + Dynamics CRM 4.0 yüklemeye çalışıpta muaffak olamamış arkadaşlara yol gösterebilecek bir Alan olmasını diliyorum.

Zira yerli yabancı incelediğim tüm kurulum anlatımları hep "Next - Next - Next" yapmak üzerine kurulu.

Baştan sona anlatım olsa ne kadar güzel olurdu...

Örneğin en başta ayrı bir sunucuya Active Directory kurulumu,içerisine kullanıcıların ve rollein tanımlanması

sonra ayrı bir sunucuya Ms Sql Server 2008 Ent.sürümü kurulması ve geekli local haklara sahip kullanıcıların eklenmesi

eport Server ve Exchange uygulamasının da kurulması

En sondada Crm'i kurup başarıyla login olmasını anlatacak bir dökümantasyon hakikaten çok eğitsel olurdu...

Neyse  lafın özü : Yeni bölümümüz hayırlı olsun...

[/quote]

Evet gerçekten siz bir de onu bana sorun neyseki kurulumu bitirdim. Ama bendeki problem mssql2k8 cd bir problemden dolayı olduğunu farkettim başka bir kaynak ile tekrar düzgün bir şekilde kurulumu yaptım daha sonra çok şükürki bitti kurulum. Şimdi kullanmayı öğrenmek kaldı. Siz nerede hata aldığınızı söylerseniz daha iyi olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2010 17:57
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol