Anasayfa » Forum

Seo çalışmasın...

Seo çalışmasında Forumların Önemi ?  

RSS
Muharrem Petek
(@MuharremPetek)
Üye

Kendi web sitemle ilgili bir seo çalışması yapmak istiyorum. Özellikle bazı forumlarda fazlaca paylaşım yapmanın etkili olacağını düşünüyordum.

Anacak  https://seofabrika.com.tr/forumlarin-seo-etkisi-var-midir/   linkinde ki makaleye denk gelince biraz kafam karıştı.

Çok uzun kelime sayısı olmayan, kısa  paylaşım yapılması gerektiğini söylüyor forumlarda , seo açısından. Yani forumlarda sitemizi tanıtırken makale tarzı uzun yazılar sitemizin aleyhine mi olur ? Bu konuda çalışma yapan veya bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. 

Alıntı
Gönderildi : 30/12/2018 9:14 pm
Barbaros Kuşçular
(@BarbarosKuscular)
Üye

Merhaba,

seofabrika için güzel bir seo çalışması yaptınız şuan 🙂 google referanslı tıklama ve sayfada kalma süresini dikkate alıyor olmalı. yoksa kelimelerin ve makalenin pek bir önemi yok. önemli olan referans siteden aldığınız tepkimedir. ben şuan merak edip bu siteye tıkladıysam ve makaleyi okuduysam doğru bir seo çalışması diyebiliriz. Analytics sonuçları önemli bir kriterdir seoda

edit:

eğer kendi sayfanızdan daha iyi kelimeler seçerseniz forum sitesi sizin sayfanızdan daha yukarıda çıkacaktır. Daha çok seoda kendi sayfanız için çalışmalar yapmanız önemlidir. Yazdığınız makalelerin yazı formatına dikkat edilmesi, başlık ve tanımlamalar olması, yapısal veri için schema.org taglarının kullanımı sizi yukarıya çıkaracaktır. 

ancak sayfada kalma oranı 15 saniyeyi geçmeyen bir makaleniz hiçbir zaman üst sıralarda yer almayacaktır. aynı düzenlemelere ve oturum sürelerine sahip siteler ile kıyaslandığınız zaman ise; ssl sertifikası, mobil sitenizin var olması gibi diğer kriterlere bakacaktır.

Saygılarımla,

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2018 1:39 am
Muharrem Petek
(@MuharremPetek)
Üye

Evet kesinlikle etken faktör çok. Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/01/2019 9:35 pm
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol