Forum

TP LİNK modem kulla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TP LİNK modem kullanıcı sınırlama hkk.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
8,299 Görüntüleme
(@OMEROZMEN)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Bulunmuş olduğum şirkette TP-LİNK (TD-W9970) Model Router modem var şirkette çalışan sayısı 22 ve modem de kullanıcı sınırlaması var (max 16 kişi) bu yüzden bağlantı problemi yaşanıyor. bu kullanıcı sınırlamasını nasıl kaldırabilirim modem de bu alan pasif durumda

Gönderildi : 01/10/2018 18:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Sınırlama var derken 16 kullanıcıdan sonra ne oluyor? Cihaz özelliklerinde o şekilde bir değer göremedim. Sadece 10 vpn bağlantı sayısı sınırı var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/10/2018 19:13

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Bazı modemlerde kapasite problemi vb nedenlerden  ötürü  bu tarz  limitlemeler koyabiliyor ki 22 kullanıcı home base  bir dsl modeme göre  yğksek bir  kullanıcı  sayısıdır. Takdir  edersiniz ki bu  cihazların kullanım  amacı  genel itibari  ile evler olduğu için belli  bir  kapasiteye  ulaşınca  cihazda  yavaşlıklar  kilitlenmeler vb  durumlar  yaşanabiliyor.

Çözüm için ne  yapabilirsiniz  cihaz  ın yeni firmware guncellemesi var  ise  yeni versiyonda  boyle  bır  lımıt  olmama  ıhtımalıne karşı fırmware  update  yapabilirsini.

Ortamınıza bır  UTM Firewall alarak internet  erişimlerini Firewall'ın yönetmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanılmayan  boş bir PC var ise 2. ethernet  kartı  takarak Pfsene Firewall kurarak internet erişiminizi Pfsense üzerinden yönetebilirsiniz ( Server 2008 ve/veya  üstü Bir Sunucunuz  var  ise  sanal olarak da  pfsense kullanabilirsiniz ) Firewall yönetimi  konusunda  tecrubenız  var ise amaç sadece  kullanıcıların internet  bağlantısı olacak ise  çok  zorlanmazsınız.

İlk etapta  aklıma  gelen  çözümler  bu  şekilde.

Merhabalar ;

Bulunmuş olduğum şirkette TP-LİNK (TD-W9970) Model Router modem var şirkette çalışan sayısı 22 ve modem de kullanıcı sınırlaması var (max 16 kişi) bu yüzden bağlantı problemi yaşanıyor. bu kullanıcı sınırlamasını nasıl kaldırabilirim modem de bu alan pasif durumda

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 02/10/2018 03:24

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Cumhur hocanın belirtmiş olduğu limit sorunu yaşıyorsunuz muhtemelen.

önerilenlerin haricinde, draytek modelleri ile de çözüm üretebilirsiniz.

modem ve firewall olarak kullanmanız mümkün.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/10/2018 03:38

Paylaş: