Anasayfa » Forum

Paperless Office or...

Bildirimler

Paperless Office ortamına geçiş hakkında  

RSS
Güney OKTAYLI
(@guneyoktayli)
Üye

Şirketimizde Paperless Office ortamına geçiş söz konusu, bu geçişin nerden,nasıl başlayacağı ve ilerleyen adımları hakkında bilgi almak istiyorum. Bu geçiş sürecini anlatan bir makale mevcut mudur?

Not: aramalarda sitemizde bulamadım. 

Alıntı
Gönderildi : 09/05/2013 19:14
salih kuzeyli
(@salihkuzeyli)
Üye

Şu günlerde benim şirketimin de bu olaya geçiş ihtimali ve çalışmaları var ancak bu konu hakkında en ufak bilgim yok. 

Araştırdım ancak yabancı sitelerde anlatımlar var ve bunlar yeterli açıklama içeren makaleler değil. Konu hakkında bilgisi olan biri makale hazırlayarak bizimle paylaşırsa mükemmel olacak. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/05/2013 19:15
Güney OKTAYLI
(@guneyoktayli)
Üye

[quote user="salih kuzeyli"]

Şu günlerde benim şirketimin de bu olaya geçiş ihtimali ve çalışmaları var ancak bu konu hakkında en ufak bilgim yok. 

Araştırdım ancak yabancı sitelerde anlatımlar var ve bunlar yeterli açıklama içeren makaleler değil. Konu hakkında bilgisi olan biri makale hazırlayarak bizimle paylaşırsa mükemmel olacak. 

[/quote]

Hemen hemen aynı durum bizim şirkette de  söz konusu aşamaları öğrenip maliyet çalışmalarını başlatmak istiyoruz aslında, bende bekliyorum konuyu açtığım günden bu yana...

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/05/2013 21:04
Güney OKTAYLI
(@guneyoktayli)
Üye

[quote user="Güney OKTAYLI"][quote user="salih kuzeyli"]

[/quote]

Hemen hemen aynı durum bizim şirkette de  söz konusu aşamaları öğrenip maliyet çalışmalarını başlatmak istiyoruz aslında, bende bekliyorum konuyu açtığım günden bu yana...

[/quote]

Hakan bey birde bu konuya el atarsanız memnun olurum. Şimdi sizde "herşeyi devletten beklemeyin kardeşim !"  demiyorsunuzdur İNŞAALLAH. 

Kolay gelsin. 

Bekelemedeyiz... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/05/2013 15:37
oguzburkay
(@oguzburkay)
Üye

Konuyla ilgili bende bir çalışma yapmak istiyorum. Fins firmasından docsvault u indirdim birazdan kurup bir demo ortamı yaratacağım. Acaba siler ne durumdasınız kurulumlar demo lar yaptıysanız ne gibi sıkıntılar gördünüz. Konu halen aktif mi? sizin tarafınızda.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/09/2013 15:56
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Üye

Paperless geçişinin sabit bir süreci yoktur. Türkçe döküman bulamazsınız. Başlıkları kurum tipi ve işletme alanına göre IT manager, director'ün belirlemesi yerinde olur. Türkiyede bazı safhaları geçirmek her kurum yapısında mümkün olmayabilir. Fax platform, sunucularını düzenlemek, doküman yönetim sistemine geçiş, e-imza kullanımı, e-fatura geçişi gibi safhaları olabilir.
http://www.efilecabinet.com/ böyle yazılımlar var ancak verimliliği tartışılır tecrübe etmek lazım. İşletmeler zaten yavaş yavaş paperless'e duruma geçiyor ister istemez, dünyanın değişimi ile bundan 5-10 yıl öncesine kadar daha az kağıt tüketiyor birçok kurum. Tabi bu kağıt maliyetinden kurtulma daha büyük storage, daha pahalı, gelişmiş print, scan management cihazları olarak geri dönüyor.

docsvault silinme yetkinliği ve yönetiminde bazı eksiklikler barındırıyor ve bazı özel dosya tipleri ayrıcalıklı tanımlama yok ancak fiyatı ucuz yönetimi zor değil. Bu alanda bir çok oyuncu bulunuyor M-Files bunlardan biri. Alana yönelik çözümlerde var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/09/2013 16:43
Abdullah KARAKULLUKCU
(@abdullahkarakullukcu)
Üye

Docsvault'un önümüzdeki hafta 7 versiyonu çıkıyor.

Türkçe ve kaliteli bir doküman yönetim sistemi diyebilirim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/11/2013 13:45
Güney OKTAYLI
(@guneyoktayli)
Üye

[quote user="oguzburkay"]Konuyla ilgili bende bir çalışma yapmak istiyorum. Fins firmasından docsvault u indirdim birazdan kurup bir demo ortamı yaratacağım. Acaba siler ne durumdasınız kurulumlar demo lar yaptıysanız ne gibi sıkıntılar gördünüz. Konu halen aktif mi? sizin tarafınızda.[/quote]

Şuanda Solidwork çalışmalarımız için PDM Server yapısını faaliyete geçirmeye çalışıyoruz. Bunun üzerinden paperless ofis için  uygulumalar yapacağız. Benim tarafımda şuanda durum böyle,direkt olarak bir gelişme söz konusu değil.

Teşekkürler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2013 21:54
Mehmet Şen
(@MehmetSen)
Üye

sanırım konuya sabit bir çözüm bulamadık. Belli bir süreçten bahsedilemiyor. Konu ile ilgili makale mevcut mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/05/2014 17:18
Paylaş: