Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Brightmail SMTP

Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhaba,

Dışardan kali linux ile BM sistemimize ehlo çekerek içerideki kullanıcılara rastgele bir mail adresi üzerinden mail gönderildiğini tespit ettik. Bunun önüne geçmek için dns,ip,mx kaydı olmayan/eşleşmeyen domainlerden mail alımını engellemek için ekran görüntüsündeki 1,2,3. seçenekleri işaretledikten sonra çok fazla false posivite mail etkinlendi ve mailler direk olarak reject yedi. Reject yerine karantina yönlendirme gibi bir özellik var mıdır? veya ehlo çekilerek gönderilen maillerin önüne nasıl geçeriz?

image
Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 27/07/2022 09:29
Kadir YAPAR
(@kadiryapar)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Genel olarak bunun cevabı var ancak asıl cevabı @hakanuzuner hocam verecektir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/07/2022 13:16
Mert Kibar
(@mertkibar)
Üye

kullandığınız ürün yerine daha stabil çalışan ve düzgün mail gateway olarak Comodo Korumail öneririm..  aradığınız tüm özellikler mevcuttur.. ben 60dan fazla firmanın maillerinde kullanıyorum. hemde Türkçe spam databesine sahip tek ürün..

Bu ileti 2 ay önce Mert Kibar tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 27/07/2022 18:42
Kadir YAPAR
(@kadiryapar)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

@mertkibar Comodo Korumail ile Symantec BM stabilite ve mail koruması karşılaştırması yapmak, şahin ve toyota karşılaştırması yapmak gibi. Motorları farklı sistemleri farklı. Stabilite kavramı çok geneldir. Türkçe destek var diye bir mail koruma yazılımı önerilmesi bir fayda sağlamıyor açıkcası bu sektörde. Tüm şartlar eşit olursa belki olabilir ancak siklet farkı var bana göre.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/07/2022 17:59
Mert Kibar
(@mertkibar)
Üye

@kadiryapar herkesin tercihine saygı duyarız..  Brightmail den daha stabil çalıştığı için önerdim. Tüm mail yazılımları ile stabil çalışmaktadır. Ben piyasadaki tüm mail güvenlik ve gateway ürünleri test ettim. En geniş ve stabil çalışan ürün olduğu için önerdim.. Türkiyedeki üniversitelerin ve büyük firmalarında tercih ettiği bir ürün.. Ankara odtu verimerkezi içinde spam databesleri tutuyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/07/2022 03:43
Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhaba,

policy olmasına rağmen spf kontrol yapamama nedenimizi bulduk.Ekran görüntüsündeki alanda all authentication domain seçince sorun düzeldi.

Adsız

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/08/2022 15:32
Hakan Uzuner beğendi
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2022 15:39
Paylaş: