Anasayfa » Forum

office 2010 lisans ...

office 2010 lisans bulma ve sorular  

RSS
KemalKARA
(@KemalKARA)
Üye

arkadaşlar merhaba hemen konuya girmek istiyorum şirkette yeni işe başladım ve şirkette 20 ye yakın pc var 7 tane 3 kullanıcılı office 2010 almışlar geçen bir pc ye format attım ve office yüklerken tek tek lisanları denemek zorunda kaldım hangisi boşta diye tabi en sonunda buldum ama bayağı zamanımı aldı bunu acaba kolay yoldan nasıl bulabilir 

1- bilgisayarda yüklü office 2010 lisans nerden bulabiliriz

2-office paketinden çıkan product key nedir?

3-office bilgisayara yükledikten sonra lisansına baktığımız zaman ürün kimliği yazan nedir ? 

4-bir lisansın boşta mı dolu mu oldugunu nasıl anlarız

5-örneğin 3 tane lisans doldu ve bu pclerden 1 tanesine format attım ve tekrardan lisans vereceğim zaman otomatik olarak kabul eder mi yani lisansı kabul et dediğimizde sorun cıkartırmı?

6-   5 sorudaki pc ye office yüklemezsek lisans paketi otomatik olarak 2 ye düşer mi?

sorular biiraz fazla olmuş olabilir ilk defa böyle sorunlarla karşılaştım k.bakmayın siz üstadlar bilgi ve tecrübelerinizi paylaşımına sığınıyorum

Alıntı
Gönderildi : 24/04/2014 18:48
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

3 kullanıcılı office paketleri ev ve öğrenci sürümünde var diye biliyorum. Bu sürümlerin şirket içersinde kullanımı yasal olmayabilir. Lisanslı yazılım kullandığınızı zannederken kötü sürprizler ile karşılaşmayın. Microsoft ile görüşmenizde yarar var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/04/2014 19:00
KemalKARA
(@KemalKARA)
Üye

ofiste kullanımı yasal benden önceki arkadaşlar araştırmış bir sorun çıkacağını sanmıyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/04/2014 19:06
ahmet vargelen
(@ahmetvargelen)
Üye

Merhabalar,

1) Umarim soruyu dogru anladim, Office properties bolumunden office edition ve version bilgisinie ulasabilirsiniz, Ayrica activation kodada olasabilirsiniz.

2) Product key = Activation keydir. Elinizde bulunan office i active etmek icin kullanilir.

3) Bir bilgim yok.

4) Lisanslama kurallarina gore, lisansi satin alip kullanan kisi, bu bilgileri saklamakla yukumludur. Office uzerinden active edilen product key ile hangi office in kullanildigini bulabilirsiniz.

5) Tam soruyu anlamadim ama, format atildiginda tekrar key girisi yaparsaniz kabul edecektir.

6) Officeleri nasil satin aldiginiza bagli olarak degisir.

Eger farkli bir sorunuz var ise konusalim

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/04/2014 16:03
Enes SEVERCAN
(@EnesSEVERCAN)
Üye
Belark gibi programlar vasıtası ile hangi bilgisayarda hangi lisansların olduğunu ve lisansların durumlarını öğrenebilirsiniz.
Office içerisinde lisanslarınızın expired durumlarını görebilirsiniz.
Ürün kimliğinden ise; Ürün anahtarı Windows'u etkinleştirmek için kullanılan 25 karakterli bir koddur. Etkinleştirme, Windows'un Microsoft Yazılımı Lisans Anlaşması'nın izin verdiği sayıdan daha çok bilgisayarda kullanılmadığını doğrulamaya yardımcı olur.
Diğer bir konu ise hangi lisansın ne kadar kullanıldığını öğrenmek için tek yapılması gereken arka arkaya kurulumlarda alınan hatalardır. Dilerseniz bunu microsoft'u arayarak öğrenebilirsiniz.
Eğer diğer microsoft ürünlerinin ne kadar kullanıldığını öğrenmek isterseniz bunun için ürün ailesinin ne olduğu önemlidir. Örneğin open lisanslarda genel olarak licence center'da adetleri yazmaktadır.
Lisans paketlerinin düşmesi ile ilgili olarak size söyleyebileceğim şey ise lisanslamanızın hangi şekilde yapıldığını bilmekdir. Bir çok lisanslama modeli olduğundan dolayı ürünlerin ve satış faturalarının olması gerekiyor.
CevapAlıntı
Gönderildi : 30/04/2014 16:57
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol