Anasayfa » Forum

Ubuntu Üzerind...
 
Bildirimler

Ubuntu Üzerinde Smtp Server Tavsiyesi  

  RSS
 Anonim

Merhabalar ubuntu üzerine smtp server kurup dışardan gelen mailleri virüs ve spam taramasından geçirip içerdeki exchange servere gönderecek şekilde nasıl yapılandırabilirim?

Alıntı
Gönderildi : 06/06/2011 13:54
 Anonim

Konu hakkında önerisi olan yokmu arkadaşlar

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/06/2011 18:22
cemengin
(@cemengin)
Üye

bence ubuntuda yapma bu işi bu konularda ubuntu önerilmiyor ama benim sana tavsiyem

http://www.endian.com/en/community/download/

endian firewall yazılımı var linux tabanlı web tabanlı çalışıyor ve spam virüs taramasından geçirip maillerini ana mail sunucuna aktarabilirsin.

bir incele istersen kurulumu çok kolay ve anlaşılır bir yapısı var sanal serverdede kullanabilirsin. kurulum öncesi ip bilgilerini giriyorsun diski formatlıyor ve kurulumu otomatikmen kuruyor.kurulumdan sonra http:\\ipadres:8080 yaparsan webten yönetim yapabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/06/2011 14:33
Huseyin KARTAL
(@huseyinkartal)
Üye

Merhaba ,

Linux üzerinde  koşacak ücretsiz bir antispam çözümü  arıyor iseniz Mailscanner  işinizi  görecektir   http://www.mailscanner.info/ adresinden inceleyebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/06/2011 15:03
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="desert"]Merhabalar ubuntu üzerine smtp server kurup dışardan gelen mailleri virüs ve spam taramasından geçirip içerdeki exchange servere gönderecek şekilde nasıl yapılandırabilirim?
[/quote]

 

Aslında kendi adıma bu tür bir sistemi hiç kurmadım. Ama Mail relay olarak kullancağınız bir sistem ve SPAM mail kontrolü gerçekleştireceksiniz courier-mta ya da postfix-mta Amavis SpamAssasin bunları yapabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2011 22:53
Paylaş: