Forum

Netscreen url keywo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Netscreen url keyword block

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@EmreTastekin)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar,şirketimde netscreen ssg-5 firewall kullanmaktayım,cihaz üzerinde keyword şeklinde url blocklama yapmak istiyorum kullanıcılar için,yazdığı linkin içinde  radyo,video,fm vs.. şeklinde kelime geçtiğinde giremesin o siteye netscreen üzerinde bööle bir uygulma yapma imkanı varmı? 

Gönderildi : 09/11/2008 01:35

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba,

Cihaz üzerinde hangi servisler çalışıyor Deep Inspection lisansınız varmı acaba ?

Gönderildi : 09/11/2008 01:44

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

URL lerde keyword check etmek istiyorsanız bunu yapamıyoruz. Web Filtering aldı iseniz Streaming Media ları kapatabilirsiniz. Ayrıca DI da custom bir signature ile google search lerde keyword bazlı bloklama yapalabiliyor diye hatırlıyorum. 

Gönderildi : 09/11/2008 02:37

(@EmreTastekin)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba öncelikle cevaplarınız için tşk.ederim,keyword olayını aşağıdaki iki farklı signature konfigurasyonu şeklinde hallettim;

Name:CS:URL-TEXT                                    Name:CS:URL-INDEX                              

Context:http-text-html                                  Context:http-url

Severity:High                                               Severity:High

Pattern: .*radyo.*                                         Pattern: .*radyo.*

bu şekilde hazırlayıp signature ları trust dan untrust a internet policy me deep inspection kısmından Action:Close ve Target:Serv şeklinde uyguladıktan sonra google dan radyo yazıp arattırdığımda veya link kısmından içinde radyo kelimesi geçen url yazıp girmek istediğimde sayfa görüntülenemiyor penceresi geliyor...

Gönderildi : 09/11/2008 22:10

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Geri bildirim için teşekkürler

Gönderildi : 09/11/2008 23:06

Paylaş: