Forum

Juniper NS-5GT-015-...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper NS-5GT-015-A kullanıcı sınırı sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
528 Görüntüleme
(@yusufsatilmis)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Juniper NS-5GT-015-A kullanıcısıyım..juniper bilgim çok fazla değil.ama IP lere izin verip kaldırabiliyorum. Benim sorunum şöyle. Bulunduğum şirkette yaklaşık 60 tane bilgisayar var. Bunların hepsi sürekli interneti kullanmıyor. Ama bazen 40 kadar bilgisayara izin vermem gerekiyo. Geçen yıllarda hiç bi sorun olmadan 30 ya da 40 bilgisayar internete girebiliyordu. Ama geçen gün eklediğim IP lere izin vermedi. Sürekli şu hatayı veriyo "The user limit has been exceeded and 192.168.42.44 cannot be added."  eklediğim 4-5 tane IP lerde bu hatayı verdiyo. Bildiğim kadarıyla ve juniper arayüzündeki ana ekranda yazan en fazla 100 kullanıcı eklenebilir. Önceki yıllarda yedek almıştım. O yedeği yükledim yine olmadı.Yardımcı olabilir misiniz ?

Gönderildi : 12/07/2013 22:07

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

Merhabalar,

Juniper NS-5GT-015-A kullanıcısıyım..juniper bilgim çok fazla değil.ama IP lere izin verip kaldırabiliyorum. Benim sorunum şöyle. Bulunduğum şirkette yaklaşık 60 tane bilgisayar var. Bunların hepsi sürekli interneti kullanmıyor. Ama bazen 40 kadar bilgisayara izin vermem gerekiyo. Geçen yıllarda hiç bi sorun olmadan 30 ya da 40 bilgisayar internete girebiliyordu. Ama geçen gün eklediğim IP lere izin vermedi. Sürekli şu hatayı veriyo "The user limit has been exceeded and 192.168.42.44 cannot be added."  eklediğim 4-5 tane IP lerde bu hatayı verdiyo. Bildiğim kadarıyla ve juniper arayüzündeki ana ekranda yazan en fazla 100 kullanıcı eklenebilir. Önceki yıllarda yedek almıştım. O yedeği yükledim yine olmadı.Yardımcı olabilir misiniz ?

Ürünün limitlerine takılmışsın. Kullandığın ürün eski bir ürün.. Firmware'inde eski ise yeni firmware'lerde limitleri arttırabiliyorlar.

Yeni bir firmware ile güncelle hala limitlere takılırsan IP'yi silmeni yada yeni bir cihaz işini çözebilir.

Gönderildi : 14/07/2013 21:33

(@yusufsatilmis)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Seyit bey, kullandığım firmware 5.2.0r2.0 forum da araştırdığım kadarıyla eski. Forumdaki bilgilerden faydalanarak Güncellemeye çalışacağım 🙂

Gönderildi : 18/07/2013 15:35

Paylaş: