Forum

Juniper SSG 20 15 m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper SSG 20 15 mb fiber bağlantısı

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
542 Görüntüleme
(@OzanAkgul)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Juniper SSG20 modelinde 3 tane adsl hat çalıştırıyoruz. 15 mb fiber aldık süperonline dan, kullanıcıları bu hat üzerinden çıkarmak istiyorum. 

Yarcımdı olabilecek bir arkadaş varmıdır, teşekkürler.

0/0: 1. adsl hat
0/1: 2. adsl har
0/2: 3. adsl hat
0/3: superonline 15 mb fiber
0/3 local swicthe uplink veriliyor.

Gönderildi : 10/04/2012 13:08

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Çok havada kalmış sorunuz. Ne yaptınızda başaramadınız? Biryerde hata mı alıyorsunuz?

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 10/04/2012 14:47

(@OzanAkgul)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aslında dana net olması açısından nasıl yapılacağını ne yapılması gerektiği konusunda bilgim yok.
Kullanıcıların 15 mb fiber den çıkmasını istiyorum hangi ayarları yapmam gerek.

Mevcut yapıda kullanıcılar 3 tane adsl den çıkıyolar, adsl le firewall a bağlı bridge modda çalışıyor adsl modemler.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/04/2012 15:03

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ben su sekilde yapiyorum hat aktarim islerini

adsl uzerinden baglanip kendi networkume dogru o adsl uzerinden bir route yaziyorum 

ardindan default route olarak fiber hatti belirliyorum 

vip kurallarini degistiriyorum ve ardindan disarda baska bir musteri ustunden baglantiyi kontrol ediyorum

calistigindan emin olduktan sonra kendi networkume dogru yazdigim route tanimini kaldiriyorum 

kolay gelsin 

Gönderildi : 10/04/2012 16:20

(@ilyasYILDIZ)
Gönderiler: 441
Honorable Member

Merhaba ,

Üç tane DSL + fiber ; ethernet 0/0 olan port üzerindeki DSL bağlantısnı iptal edin. Süperonline'dan aldığınız ethernet kablosunu buraya girin. İp adreslerini de ethernet 0/0 üzerinde yazıp, statik olarark Süperonline tarafındaki default ip adresine doğru statik route yazın.

Kullanıcıları da yeni ip adresi üzerinden internete çıkartın, DSL devre üzerindeki VIP tanımlarını eth0/0'a taşıyın.

NOT:DSL tarafındaki vr-router üzerindeki default metric ayarlarını değiştirmezseniz , routing tablosunda default route olarak DSL gözükecektir, fiber değil. Bunun için DSL metric değerlerini 20'nin üzerinde bir sayı verin.

Gönderildi : 11/04/2012 12:45

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

hocam selamlar ben bişey merak ettim superonline internet hizmeti ne aldınız acaba kurumsal internetmi aldınız (metroethernet)mi yoksa bireysel olan hani sitelere girilen fiber olur ve ordan dağıtım yaparlar sitedeki tüm daireler 50 mb 100 mb alır ve çok ucuz bir meblağ öderler böyle bir hizmetmi aldınız ve bağladınız merak ediyorum çünkü bende öyle bir hizmet alıcam ve ya asa 5505 bağlicam yada juniper ssg20 yada ssg5 bağlicam nedeni ise bu adamlar bireysellere pirelli marka modem takıyorlar ve onu çıkarmamıza izin vermiyorlar bridge moda alın kullanın diyorlar fakat şöyle bir durum var cisco 877 ve asa 5505 taktım çalıoştıramadım

Gönderildi : 12/04/2012 19:04

Paylaş: