Forum

juniper ssg20 frimw...

Bildirimler
Hepsini Temizle

juniper ssg20 frimware yüklemesi sırasında kitlendi cihaza erişilmiyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
533 Görüntüleme
(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Juniper ssg20 modeli cihazım frimware güncellemesi sırasında bilinmeyen bir nedenden dolayı kilitlendi. Cihaza şu an erişemiyorum hiçbir şekilde kapattım açtım reset düğmesine bastım değişen birşey yok

ssg20 reset tuşuna bastığımda status ve power ışığı sadece turuncu yanıyor.  Resetlenemiyor  

Gönderildi : 13/09/2011 23:54

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar

Juniper ssg20 modeli cihazım frimware güncellemesi sırasında bilinmeyen bir nedenden dolayı kilitlendi. Cihaza şu an erişemiyorum hiçbir şekilde kapattım açtım reset düğmesine bastım değişen birşey yok

ssg20 reset tuşuna bastığımda status ve power ışığı sadece turuncu yanıyor.  Resetlenemiyor  

elinde yedek varsa 

seri port baglantısı ile username ve pass icin cihazın seri numarasını girerek fabrika ayarlarına dondurebilirsin 

bu arada reset tutuna basıp turuncu yandıgında reset tutuna basmak gerekiyordu sanki (emin değilim ) 

Gönderildi : 14/09/2011 11:53

(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim de seri bağlantıyı nasıl yapıcam. Yani bağladım bir ucunu da bilgisayarıma taktım. Ondan sora ne yapacağımı bilmiyorum. 

Yani scp ya da puty tarzı bir programla  erişmem mi gerekiyor.  

Gönderildi : 14/09/2011 13:48

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sukru Bey,

Hyperterminal ile Com port üzerinden bağlanın TFTP server kurun ve upgrade etmek istediğiniz firmware tftp klasörüne koyup buradan komutla gönderimi yapın. Daha sonra cihazı komutla yeniden başlatın işlem tamamlanmış olacaktır.

Örnek kullanım : http://kb.juniper.net/InfoCenter/index?page=content&id=KB4717&actp=LIST

Gönderildi : 14/09/2011 14:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Teşekkür ederim de seri bağlantıyı nasıl yapıcam. Yani bağladım bir ucunu da bilgisayarıma taktım. Ondan sora ne yapacağımı bilmiyorum. 

Yani scp ya da puty tarzı bir programla  erişmem mi gerekiyor.  

evet putty kullanabilirsiniz 

com1 com2 yada bilgisayarınızdaki com portu hangisi ise onu secip baglanabilirsiniz kolay gelsin 

Gönderildi : 14/09/2011 14:10

Paylaş: