Maaş bilgisi?

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Maaş bilgisi?  

RSS
Özkan Çakmak
(@ozkancakmak)
Üye

Arkadaşlar ben maaş ortalamasını merak ediyorum bilgi işlem müdürümüz var neredeyse her şeyi yapıyor.Ben helpdesk olarak çalışıyorum.24 yaşındayım.Altta yapımız var destek ve bakım anlaşmamız yok 2006 dan beri bu sektörde 10 senedir bu firmada maaşı 6 bin yüksek lisans öğrencisi şuan maaş normal mi ?

1. Bünyemizde tüm sunucular sanal Vmvare,Hyper-v
  2. Toplam 16 sanal sunucu
  3. Citrix (Uygulama Sanallaştırma)
  4. Exchange server 2016
  5. Firewall 
  6. 85 Client (Windows ) 3 adet Mac (Grafik)
  7. Scmm
  8. Dlp
  9. Üts,Qdms vb. 
  10. Active directory
  11. SAP (ERP) sunucusu
  12. SAP Proje yöneticisi
  13. Sql sunucusu
  14. C# ile 8 farklı uygulama yazmış geliştirmesi onda kendi yazıyor
  15. Firmaya 7 adet web sitesini yapmış geliştirmesi yine onda kendi yazıyor
  16. 5 adet nas ve  2 adet storage var
  17. Lokasyonlar arasında disaster recovery plan uyguluyor.Merkezde ve şubede 2 adet sunucu ve 2 adet storage konumlandırmış biri gittiğinde birinden devam edebiliyor.
  18. Yönetilebilir swichlerimiz var vlan yapısı var
  19. ip kamera
  20. ip santral
  21. Kartlı geçiş sistemi ,turnikeler,parmak okuma ve yüz tanıma
  22. Araç takip,pronet,yangın sistemleri bilgi işleme bağlı 🙂 sorun olduğunda biz ilgileniyoruz.
Alıntı
Gönderildi : 29/11/2019 10:50
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ben olsam yukarıdaki işe 10.000 veririm 😀 ama ülke şartları, iş verenlerin bu şartlara göre değerlendirme yapması, işi yapacak birilerinin ucuza her zaman bulunması gibi etkenlerden net bir fiyat söylemek ülke için mümkün olmasa gerek 😀

Şaka bir yana görev tanımı net olmayan, kurumsallaşmamış yapılarda genel ücret skalası genelde geçerli olmuyor. Ne tutturabiliyorsan öyle gidiyor.

Sektörlere göre araştırma sonuçlarına göz atabilirsiniz.

https://www.michaelpage.com.tr/haberler-ve-ara%C5%9Ft%C4%B1rma/ara%C5%9Ft%C4%B1rmalar/michael-page-maa%C5%9F-analiz-anketleri

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/11/2019 12:50
Ferit ERKADAM beğendi
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Bu olanlara göre maaş kriteri çıkarırsanız 9K - 11K olması lazım. Ayrıca rıza ya katılıyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/11/2019 14:36
Ünal ATASOY
(@unalatasoy-2)
Üye

Bu yazdıklarınızdan sadece bir kaç madde çıkarıp yerine farklı iş kollara ekleyecek olursam benim de bağlı olduğum müdür'ün bir bu kadar işi pörföyü geniş gözümde canlandı bir anda herşey 🙂 Her ay düzenli olarak bitcoine yatırım yapıyor :)) sanırım 10 almasa bile yakın alıyordur diye tahmin ediyorum . zaten kesinlikle 8 k'nın üstünde olması gerekiyor . 

Bu ileti 9 ay önce 2 defa Ünal ATASOY tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 29/11/2019 21:58
Mustafa KUM
(@mustafakum)
Üye

Anlattıklarınıza göre minimum 10K alması gerektiğini düşünüyorum.

Sistem yöneticileri şirketlere genel olarak değeri bilinmiyor. Bunun sebebi de üst düzey yöneticilerin veya maaşa karar verecek kişilerin yaptığı işin ne kadar kritik olduğunu ve ne kadar bilgi gerektiren bir iş olduğunu bilmemesinden kaynaklı diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2020 10:26
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

İşten ayrılırsa yerine 6binden 6 eleman almaları gerekecek. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2020 16:46
Aytaç ARSLAN, Zarif YALÇIN, Emre Acar ve 1 kişi beğendi
Paylaş: