KVKK Uzman Yardımcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] KVKK Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur ?  

RSS
Mehmet Ali Yurtyapan
(@sendrom)
Üye

Merhaba,

Günümüzde KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) adı altında şirketteki insanların tüm bilgilerini koruma yükümlülüğü getirildi. Bununla alakalı olarak, ileride şirketlerde KVKK sorumlusu zorunlu olacak diye bir söylenti var. Kamuda bu durum başladı. Yani önceden her işletmede iş güvenliği uzmanı zorunlu hale geldiği gibi...

Sertifika ve eğitim veren bir çok kurum var bu konuda kafam karıştı. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Bu konu 2 ay önce Mehmet Ali Yurtyapan tarafından düzenlendi
Alıntı
Gönderildi : 17/08/2020 10:41
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Hali hazırda verbis isimli bir sistem var.

https://verbis.kvkk.gov.tr/

İş yerlerinde zaten hali hazırda Veri İşleyen ve Veri sorumluları olmak zorunda.

Ancak bunlar iş yeri hekimi gibi v.s. zorunlu olarak çalıştırılacak kişiler değil. Yasal organa bildirilecek kişiler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/08/2020 11:56
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba, şu anda böyle resmi bir durum yok, ondan resmi bir eğitim kurumuda yok, herkes fırsatı paraya dönüştürmeye çalışıyor. Ancak bu konuda yakın çalıştığım sistem global firmasının eğitimlerini öneririm. Onlarda zaten mevcut duruma göre eğitim veriyor yani insanları kandırmıyor, mevcut durumda ne kadar iyi olursanız olası bir resmiyet kazanması durumunda bu işin gerekli olan eğitim veya sınavı vermeniz kolaylaşacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/08/2020 13:32
Mehmet Ali Yurtyapan
(@sendrom)
Üye

@hakanuzuner Teşekkür Ederim Hocam. Verdiğiniz bilgiler için.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/08/2020 13:53
Mehmet Ali Yurtyapan
(@sendrom)
Üye

@www-rizasahan-com Teşekkür ederim.Hocam. Verbis'e bizde kayıt olduk. Ama etrafta sürekli bu tür söylemler var. Bir de Kamu için başvurular oldu KVKK Uzman yardımcılığı adı altında ve internette sürekli reklamlar vs. olunca bilgi almak istedim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/08/2020 13:57
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi
Gönderen: @sendrom

@www-rizasahan-com Teşekkür ederim.Hocam. Verbis'e bizde kayıt olduk. Ama etrafta sürekli bu tür söylemler var. Bir de Kamu için başvurular oldu KVKK Uzman yardımcılığı adı altında ve internette sürekli reklamlar vs. olunca bilgi almak istedim.

Piyasada sürekli para kazanmaya yönelik adımlar söz konusu. Böyle bir meslek için zaten bir kaç kılığa girmek gerekir. KVKK kurum, hukuk ve bilgi işlem birimlerinin ortak çalışması ile yürütülen bir süreç. Burada kişi meslek grubuna göre ilgili olduğu alandaki işleri yürütmek durumunda.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/08/2020 15:53
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici
Gönderen: @sendrom

Dediğim gibi resmi bir karşılığı yok, kadro açamayan birisi böyle yapmış olabilir 🙂 Ama olacaktır yani yakın gelecekte mantıklı bir meslek çünkü her gün hacklenen ve veri sızdıran firma haberleri olan bir ülkeyiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/08/2020 13:05
Paylaş: