Bilişim İş Piyasası...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilişim İş Piyasasının Durumu  

RSS
Cüneyt Eskiocak
(@CuneytEskiocak)
Üye

Arkadaşlar, şu aralar iş arayışında karşılaştığım durumlardan bahsetmek istedim.

Yıllarda yurt dışında alt yapısıyla her şeyi sapasağlam çalışan sistem kurmuşuz, ama işimiz bitti Türkiye geldik, yeniden iş arayışında karşımıza çıkanlar gerçekten çok utandırıcı, şaşkınlık verici maalesef. Kim bu asgari ücretleri kabul ediyor ki, bize de böylesine teklif edebiliyorlar. Üstüne aynı anda en az ona yakın iş yükleyip artık şirket içinde temizlikçinin almadığı ücretleri teklif etmek nedir acaba? Ha birde bu muhasebe programlarını 4x4 yalayıp yutmuş bilmek gerekiyor, senin sistemi kurup ayakta tutman önemli değil, ama muhasebe bilmen çok önemli (!) "Muhasebeci değilim" diyorum artık. Bu kariyer sitelerinde çoğu ilan iç içe girmiş durumda "Ön muhasebe bilen bilgi işlemci" Ya benimle dalga geçiliyor, yada başka ülkeye geldim.

Cüneyt Eskiocak

Alıntı
Gönderildi : 12/02/2017 03:39
Turan COŞKUN
(@turancoskun)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

merhaba,

anlattığınız durumu belirli bir noktaya gelmiş kurumsal yapılarda yaşamanız zor.

kobi seviyesinde bilişim ayağı için bilinç düzeyi fazlası ile  düşük, bu ve benzer iş görüşmelerini bireyler aktarıyorlar.

bilişim farklı adımlarını belirten bir cv'niz var ise bu durumu yaşamanız normal.

sektörde artık çok yönlülük yerine, 1/2 alanda uzmanlaşmak daha doğru.

birde sektörün hayat bulamadığı şehirler var, bunlardan birinde bulunuyorsanız ve imkan var ise, yer değiştirmek daha doğru olabilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/02/2017 03:54
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

İlk postunuzda yazılanlara bakarak yaşadıklarınız normal. Sizi diğer iş arayanlardan ayırabilecek hiçbirşey yazmamışsınız, yurtdışı hariç. Hangi ülkede hangi şirkette çalıştığınız dahi yazmıyor. Helpdesk ve teknik dediğinizde bu işleri piyasada 30 - 40 tl ye yapan birçok küçük dükkan var. Kaç yaşında ve ne kadar tecrübeniz var çok önemli değil artık. Diğerlerinden ne farkınız var bu sizi öne çıkarıp ücretinizi artırıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/02/2017 17:51
ibrahim çolak
(@ibrahimcolak)
Üye

[quote user="Uğur BURMA"]

İlk postunuzda yazılanlara bakarak yaşadıklarınız normal. Sizi diğer iş arayanlardan ayırabilecek hiçbirşey yazmamışsınız, yurtdışı hariç. Hangi ülkede hangi şirkette çalıştığınız dahi yazmıyor. Helpdesk ve teknik dediğinizde bu işleri piyasada 30 - 40 tl ye yapan birçok küçük dükkan var. Kaç yaşında ve ne kadar tecrübeniz var çok önemli değil artık. Diğerlerinden ne farkınız var bu sizi öne çıkarıp ücretinizi artırıyor.

[/quote]

valah bende iş arıyorum 20 yılda öğrendiklerim aşağda

ELEKTRİK ve  ELEKTRONİK         (TEKNİKEL ÖZEL EĞİTİM KURUMU ) 
BİLGİSAYAR BİLGİ İŞLEM NETWORK               (BİLGEADAM )
HER TÜRLÜ OTOMASYON HABERLEŞME TEKNİK YAPI İNCELME VE GELİŞTİRME 
ELEKTRİK ELEKTRONİK KNX-BERKER SİEMENS  OTOMASYON VE YAZILIM  NETWORK İŞLERİ HONEYWELL YANGINI SİSTEMLERİ  CCTV  PROFESYONEL OLARAK YAPMAKTAYIM.
GÖRÜNTÜ SES VE MERKEZİ TELEVİZYON SİSTEMLERİ BAKIM VE ONARIM )
Bilge adam network uzmanlığı (özel eğitim)(sertfikalı)
Atılım İngilizce kursu (özel eğitim )
BİLGİSAYAR  BİLGE ADAM (mcıtp)sertifikalı
Donanım    (çokİyi Düzeyde)
MS Windows    (ÜST DÜZEY)
USTALIK 20 YIL BİR YERDE ÇALŞARAK DEĞİL 20 YIL FARKLI EKİPLERLE KAZANILIR......

ve şu anda pazarda limon satıyorum 5 kasa limon alıyorum haftalık 700 tl bırakıyor

bazen kızıyorum bu işverenlerin milyarlık cihazlarını neden onardım diye gidip yenisini alsınlar..

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2017 07:40
ibrahim arslan
(@ibrahimarslan)
Üye

Merhaba Cüneyt 

Seninle burada karşılaşmak güzel oldu. Allah hakkında hayırlısını nasip etsin. 

[quote user="Cüneyt Eskiocak"]

Arkadaşlar, şu aralar iş arayışında karşılaştığım durumlardan bahsetmek istedim.

Yıllarda yurt dışında alt yapısıyla her şeyi sapasağlam çalışan sistem kurmuşuz, ama işimiz bitti Türkiye geldik, yeniden iş arayışında karşımıza çıkanlar gerçekten çok utandırıcı, şaşkınlık verici maalesef. Kim bu asgari ücretleri kabul ediyor ki, bize de böylesine teklif edebiliyorlar. Üstüne aynı anda en az ona yakın iş yükleyip artık şirket içinde temizlikçinin almadığı ücretleri teklif etmek nedir acaba? Ha birde bu muhasebe programlarını 4x4 yalayıp yutmuş bilmek gerekiyor, senin sistemi kurup ayakta tutman önemli değil, ama muhasebe bilmen çok önemli (!) "Muhasebeci değilim" diyorum artık. Bu kariyer sitelerinde çoğu ilan iç içe girmiş durumda "Ön muhasebe bilen bilgi işlemci" Ya benimle dalga geçiliyor, yada başka ülkeye geldim.

Cüneyt Eskiocak

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/10/2017 20:11
Paylaş: