Kamuda Ağ ve Sistem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kamuda Ağ ve Sistem Uzmanlığı Mülakatı Hakkında  

RSS
NURİ DÜRÜL
(@NURiDURUL)
Üye

Arkadaşlar kamuda daha önceden ağ ve sistem uzmanlığı mülakatına katılan var mı?

Katılanlar nasıl giyinmem gerektiğini , sınavların ne şekilde yapılıp değerlendirildiği hakkında bilgi verirseniz sevirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim. 

Alıntı
Gönderildi : 09/07/2016 00:28
Zafer SEN
(@ZaferSEN)
Üye

sanırım kamu da ağ ve sistem uzmanlığı mülakatına girmiş kimse yok,

açıkcası ben ilk defa duydum, kamunun doğrudan ağ ve sistem uzmanı aradığını ve mülakata aldığını duymamıştım.

hep kpss ile kazanıp bir yerleri  bazı kurumların mülakat yaptığını okurduk ama kamu doğrudan ağ ve sistem uzmanı almaya başladıysa güzel.

her sektörde olduğu gibi giyiminizin, saç ve sakal traşınızın düzgün olmasına dikkat ederler muhtemelen.

neler sorarlar bilmemekle birlikte, özel sektörde böyle bir pozisyona başvursanız size soracakları şeyler başvurduğunuz pozisyonla alakalı olur.

yani ilanları varsa oradan yoksa, ağ ve sistem bilginiz, tecrübe ve becerileriniz. 

mesela linux bilginiz var mı?, MS ürünlerinden hangilerini kullandığınız, neler yaptınız, DC, ADC kurmakla ilgili birkaç soru, SCCM vs sorabilirler, belki sanallaştırma depolama hakkında sorular.

iş kamu olunca işin içinde bir şey olur diye düşünmüyor değil insan 🙂

açıkcası herşey görüşeceğiniz kişilere kalmış, belki size hiçbir şey sormayacaklar belki de ağ veya sistemle ilgili didik didik sorular soracaklar 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/07/2016 18:42
Paylaş: