Tıp Merkezi iç...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Tıp Merkezi için Hasta Takip Programı  

  RSS
Zafer DANYILDIZ
(@ZaferDANYILDIZ)
Üye

Sevgili arkadaşlar, İstanbul'da KBB (Kulak Burun Boğaz) ağırlıklı hizmet veren firmamız için web tabanlı, yani bizi tek bir platforma mahkum etmeyecek bir porgram yazdırmak istiyoruz.

Hali hazırda kullandığımız program firebird database üzerine programlanmış, windows üzerinde çalışan bir uygulama. Genel bir çok kurum tarafından kullanılan bir program olmadığı için ve program uzun yıllar önce yazıldığı için artık işlevini performanslı olarak yerine getiremiyor. Doktorlarımız da orta yaş üzeri olduklarından piyasada bulunun alternatif programlara alışamayız, kullanamayız gerekçesiyle sıcak bakmıyorlar. Şu an kullandığımız programın arayüzüne benzer bir program kullanmak istiyorlar.

Program linux, mac, windows, ios, android gibi sistemlerde ve kurumdan bağımsız olarak dışardan da erişilebilir olsun istiyoruz.

Genel itibariyla istenilenler; şu an kullandığımız veritabanından verilerimiz yeni programa aktarılması, telefonla arayan hastaya randevu verilebilmesi, hasta kuruma gelince kayıt işlemleri yapılması, kişi bilgileri, hangi doktor, hangi tarihte bakmış, hangi teşhisi koymuş, hangi tedaviyi uygulamış, hangi testler yapılmış gibi bilgilerin saklanabilmesi ve geçmişe yönelik bilgilere ulaşabilmesi.

Yani hasta kayıt tabloları, doktor tabloları, hastalık tanı tabloları,  teşhis tabloları, randevu tabloları, test tabloları gibi tablolar ve bunların ilişkilendirilmesi olacak. Tabi ki bu program Sağlık Bakanlığı (Sağlık.Net) apileri ile uyumlu olacak. Protokol No (Sağlık Bakanlığı Benzersiz ID) alıp istenilen tanı vs. gibi bilgileri sağlık bakanlığına gönderebilecek.

İlgilenen arkadaşların iletişime geçmesi rica olunur. 

Zafer Danyıldız -  zdanyildiz@gmail.com

Alıntı
Gönderildi : 27/08/2014 23:50
Paylaş: