Sizce hangisi ?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sizce hangisi ?  

RSS
furkan bulut
(@furkanbulut)
Üye

Herkese Merhaba,

Lisede network bölümünü , üniversitede bilgisayar programcılığı bölümünü okudum .Liseden kaynaklıdır ki bir türlü programlama (yazılım ) tarafını hiç sevemedim . Benim mesleğim sistem,network üzerine olmalıdır diye düşünüyorum . Şuan üniversitede son senemi yani 2 . sınıfını okuyorum . İkinci öğretim olduğumdan sabahları da bir şirketin IT help desk konumunda çalışıyorum . Ve cidden çok iyi tecrübe kazandım. (aralık 2011 den beri )

Sorum şudur ki :  Bu sene Dgs sınavına girmeyi ve bilgisayar mühendisliği , öğretmenliği kazanıp lisansımı tamamlamak istiyorum . Aklımdaki soru işareti ise ; eğer sınavı kazanırsam şuanki çalıştığım yerden ayrılmış olacağım .

Sizce ilerde bu sektörde iş bulabilmek ve cidden iyi yerlere gelmek için Diploma mı önemli Deneyim&Tecrübe mi ? 

Alıntı
Gönderildi : 10/12/2012 17:11
Sadık Kaya
(@sadikkaya)
Üye

Merhaba,

Öncelikle başarılarınızın devamını dilerim. Lisans mezunu olmanız sizi birkaç adım öne alacaktır. Kesinlikle tavsiyem lisans eğitiminizi tamamlamanızdan yanadır. Tabikide tecrübe ve bilgi birikimi bu işin çekirdeğidir. Tecrübeniz olmadan profesyonel iş hayatında zorlanırsınız diye düşünüyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2012 17:24
SerkanYalçın
(@SerkanYalcin)
Üye

Deneyim ve tecrübe gittiğin yerde rahat etmeni ve personel arasından sıyrılmanı , diploma ise maaşını etkiler diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2012 17:50
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

aynı dertten muzdarip olup uzaktan eğitimle bilgisayar prog. okuyan birisi olarak bende kesinlikle lisans eğitimini tamamlamanı öneriyorum.

istediğin kadar tecrubeli olsa , diploman olmadan bir yere kadar gidebilirisin kurumsal firmalarda 

bilgisayar programcılığı okuyup açıköğretimle 4 yıllığa tamamlayıp üzerinde yüksek yapmayı seçiyor (uzaktan genelde ahmet yesevide örn.) 

gördüğüm kadarı ile benim çevremdekiler

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2012 18:07
furkan bulut
(@furkanbulut)
Üye

Teşekkür ederim görüşleriniz için . Diploma kolay kazanılmaz ama deneyim bir şekilde olur diye düşünüyorum bende 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2012 19:37
canşar özdemir
(@cansarozdemir)
Üye

kesinlikle öğrenimini 4 yılığa tamamla çok rahat edeceksin diploman olduğunda her zaman 1 adım öndesin iş tecrübende varsa 2 adım olmuş olur kamu olur özel sektör olur sorunsuz iş bulursun diye düşünüyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/12/2012 16:02
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

[quote user="furkan bulut"]

Herkese Merhaba,

Lisede network bölümünü , üniversitede bilgisayar programcılığı bölümünü okudum .Liseden kaynaklıdır ki bir türlü programlama (yazılım ) tarafını hiç sevemedim . Benim mesleğim sistem,network üzerine olmalıdır diye düşünüyorum . Şuan üniversitede son senemi yani 2 . sınıfını okuyorum . İkinci öğretim olduğumdan sabahları da bir şirketin IT help desk konumunda çalışıyorum . Ve cidden çok iyi tecrübe kazandım. (aralık 2011 den beri )

Sorum şudur ki :  Bu sene Dgs sınavına girmeyi ve bilgisayar mühendisliği , öğretmenliği kazanıp lisansımı tamamlamak istiyorum . Aklımdaki soru işareti ise ; eğer sınavı kazanırsam şuanki çalıştığım yerden ayrılmış olacağım .

Sizce ilerde bu sektörde iş bulabilmek ve cidden iyi yerlere gelmek için Diploma mı önemli Deneyim&Tecrübe mi ? 

[/quote]

Sevgili arkadaşım merhaba

Ben MYO Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ardına Sistem Network eğitimi aldım, sana diyeceğim kesinlikle ve kesinlikle MYO diploman ile kalma  kalırsan ara eleman olursun, artık 2 Yıllık Üniversite kavramı kalktı yani sen lise ve dengi bir okuldan mezunsun ve ara elaman olarak kalmaman lazım, bunun için kesinlikle ve kesinlikle Mühendisliği bitirmen lazım,

+ olarak Help Desk tecrüben ve Mühendislik diploması ile bir sistem destek ekibinin başına 5 sene sonra geçebilirsin en iyi ihtimal ile, ama bu seni tatmin etmeyecektir emin ol, nice firmada çalıştım çok şey gördüm çok şey yaşadım, arkadaşlarım ve sayın hocalarım belki bana katılmayacak ama bence Sistem ve Network konusunda değilde, Yazılım /Web / Sosyal Medya bu konulara yönelmen daha iyi olacak kanısındayım, sistem işi maalesef artık eskisi gibi revaçta değil bundan emin olabilirsin.Ve yazılım ile hayalinde olmayan paralar kazanabilirsin.

Saygılarımla  

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/12/2012 03:30
Paylaş: