Anasayfa » Forum

Hayalinizdeki İştek...

Hayalinizdeki İşteki İlk Gün İçin Tavsiyeleriniz  

RSS
Güney YETKİN
(@GuneyYETKiN)
Üye

Merhabalar,

Öncelikle ÇözümPark'a ve buradaki herkese çok teşekkürler ederim.Buradan indirdiğim döküman ve eğitim videoları sayesinde hayalim olan ama asla ulaşamayacağım işe yarın başlıyorum. 1 haftadır rüyada gibiyim. Arkadaşlarıma anlatıyorum önce dalga geçtiğimi sanıyorlar fakat ciddi ciddi anlatınca şoka giriyorlar. O denli güzel ve prestijli bir şirkette yarın iş başı yapacağım. Sizden empati kurum ilkgün ne yapardınızz veya sizde yaşadıysanız ne yaptınız neler yapmadınız, bana yazarsanız ve sevincimi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. ÇözümPark ekibine ve kullanıcılarına çok teşekkür ediyorum.

Not: IT müdürüm çok otoriter sert hata affetmeyen çok aşırı ciddi bir kişillik. 🙂 

Alıntı
Gönderildi : 03/10/2012 23:59
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Önce nottan başlamak iyi olur 🙂 Otorite ve disiplin olmayan yerde zaten sorun eksik olmaz bu nedenle disiplinli bir ortama gitmeniz güzel. Yeni bir işte ne yapılır konusunda ise sizin ne yapacağınızın pek önemi yoktur aslında ortamdaki kişiler sizi nasıl davranmanız gerektiği konusunda tetikler. 🙂

Sabahtan günaydın ben Güney diyip en azından birinci derece arkadaşlarla sizi işi alan kişi tarafından tanıştırılmanızda yarar var. Siz merhaba ben Güney diyince bende Kuzey yada Cemre diyen kişi sanırım orada en iyi anlaşağınız iş arkadaşı olacaktır. :))

Aslında bunlar tamamen yarının size getireceklerine bağlı en güzeli akışına bırakın "Mevlam neylerse güzel eyler."

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/10/2012 00:07
Güney YETKİN
(@GuneyYETKiN)
Üye

Rıza Hocam bu işte sizinde katkınız var. Sizin dökümanları az didiklemedim. Ben bugün hayalimdeki işe kavuştuğumu düşünüyorsam sizinde emeğiniz var bunu bilin. Dua ederken Allahım herşeyin hayırlısını ver diye dua etmişimdir hep. Yada çok istediğim bir şey olmayınca hayırlısı değilmiş, kötü birşey oluncada hayırlısı buymuş bundada bir hayır var diye düşündüm. Bu düşüncelerin beni nasıl buralara sürüklediğini hırs yapmanın ne kadar kötü birşey olduğunu sabrın selametini bu gün geriye baktığımda artıları ve eksileri ile gördüm.O kadar güzel bir çark varmış ki herşeyin iyi olabilmesi için o dişli sisteminin ahenk içinde dönmesi şartmış. O ahenge sabır,  çalışma, iyi niyet ve  temiz düşünceler ile ulaşabiliyormuşuz.. Allah hepimizin gönlüne göre versin.

Teşekkürler. 

Bu arada Cemre ne.Güney Kuzey'i biliyorum da .Cemre Kuzey demi var? (Cemre kız arkadaşıymış 🙂 )

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/10/2012 00:17
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Amin.Biz teşekkür ederiz. Hakkınızda her şeyin hayırlısı. Evet kuzey güney dizisinden geliyor Kuzeyle Cemre.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/10/2012 00:46
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Merak ettim, nerede ne iş yapacaksınız 🙂

Hayırlı olsun  

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2012 02:05
Güney YETKİN
(@GuneyYETKiN)
Üye

Avrupanın enbüyük 50 IT şirketi arasında yer alan ve dünyada yaklaşık 80 000 den fazla çalışanı olan bir şirketin bünyesinde.

Çok teşekkür ederim.İmkanlar harika.

Darısı sizlerin başına.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/10/2012 14:38
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

:)) Merak ettim neresiymiş 🙂 Microsoft,Arcatel,Oracle,Hp,Ibm,Dell :))

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/10/2012 15:29
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

🙂

Umarım bu şekil sonuçlanmaz

http://sebastiyan.mynet.com/hayatin-anlami-izle-bu-masaj-cildirtti-vid-1806890/

Saygılarımla 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2012 01:41
Güney YETKİN
(@GuneyYETKiN)
Üye

Çok özürdilerim arkadaşlar düzeltme yapıyorum.

Çalıştığım firma Avrupanın enbüyük 2. dünyanın enbüyük 5. it firmasıymış. Şimdi aynı firmadan arkadaşlar vardır. Söylersem ayıp olur 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2012 18:22
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Ortam ve şartlarda firmanın büyülküğüne yakışır düzeydemi 🙂 İlk ve son harfi nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2012 18:32
Güney YETKİN
(@GuneyYETKiN)
Üye

Abi ortam ve şartlar evet çok güzel ama ben mülakatta biraz az maaş söylemişim.:)) 2 ay deneme süresi var dolmak üzere şuan sözleşme felan imzalamadım ama baya büyük bi proje var yapabileceğime inandırdım ve güven verdim. 100.000 doların üzerinde yapılması gereken bir projeyi neredeyse 0 maliyete yakın bi maliyet ile bitirmek üzereyim. Masaya yeniden oturacağız 2 ay tamamlanınca. Bu sefer sağlam bi rest çekicem ama şu an aldığım maaşı bir çok yerde çok zor alırım hatta alamam gibi geliyor. Ama yaptığım iş çok ciddi sorumlulukları olan ve daha önce bu işi yapabilmek için çok fazla personel denemeleri olmuş, mühendisinden teknisyenine kadar fakat başarılı bir sonuç alınamamış. Ben beklenmedik bir performans gösterdim. Bunun sebebi geçmişdeki tecrübeler ve  baya da bir şansın yaver gitmesi. Piyasayı bilmediğimden ne maaş isteyeceğimide bilmiyorum. 10 yıllık çözülemeyen sorunları çözüyorum.Böyle bi iş içerisindeyim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2012 18:44
Güney YETKİN
(@GuneyYETKiN)
Üye

Samil hocam aynen yaşadım hepsini :)) yeniyim diye hep bişeyler yıkmaya çalıştılar. Ama başınızdaki yönetici sağlam olunca bunların hepsini drop ediyor.:):)) o yönden çok şanslıyım. Şuan herşey çok güzel gidiyor ama herşeyin hayırlısı olsun hep öyle düşünürüm.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2012 18:47
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Böyle güzel şeyler duymak sevindirici.Umarım her şey gönlünüzden geçtiği gibi olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2012 18:51
Güney YETKİN
(@GuneyYETKiN)
Üye

Rıza Hocam daha öncede dediğim gibi benim kariyerime en büyük etken Çözümpark ve sizin gibi değerli hocalarımın güzel makaleleri yardım severlikleri, benim kariyerimde önemli bir rol oynadı, umarım birgün bende Çözümpark ailesine katılma şansı veya bir fayda sağlayacak bir iş yapabilirim. Makale yazan tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum....

Saygılarımla... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2012 18:55
Tolga ASIK
(@tolgaasik)
Kıdemli Üye

Hayırlısı olsun, senin adına sevindim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/11/2012 12:37
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol