Anasayfa » Forum

Yeni Bir "herş...

Bildirimler

Yeni Bir "herşeyi bilen" iş ilanı  

Sayfa 1 / 2
  RSS
yalcin.emik
(@yalcin.emik)
Üye

Daha önce buna benzer açılmış konular var. Ancak bunu eklemeyide ihtiyaç gördüm.

Bilinmesi gerekenler ;

xxxxxxxxxx , Iyi derecede Ingilizce bilen, C#, AJAX, XHTML, CSS, JavaScript, XML, PHP, ASP.NET, .Net, SQL, MySQL, Visual Basic, Photoshop,Web Design bilen Windows Server işletimine hakim seyahat engeli bulunmayan calisma arkadaslari arıyoruz  
İş Tanımı:
Firmamızın bütün IT işlemlerinde sorumlulukları yerine getirebilecek, yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli olmayan calisma arkadaslari arıyoruz.

Job:
- Managing information technology and computer systems
- Establish main server in Istanbul office

- Development of our Financial & HR management tool (OBSERVER)
- Design and development of company management tool
- Design and development of Data bases and related files
- Update, control and maintenance of web site
- Design or new sw management database for iphone and ipad platforms
- Control and IT support for all pc and server
- IT Support for all employees, installing and maintenance of computer hardware, software and networks
- Planing budget for IT department
- Ensuring technology is accessible and equipped with essential hardware and software

yanlış anlaşılmaya mahel vermemek için bunları "1" kişinin yapması isteniyor. Gerçekde böyle birileri varmıdır.?

Alıntı
Gönderildi : 02/03/2011 20:32
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Bu ve benzeri ilanlarla uğraşmak zaman kaybından başka birşey değil. Günümüz şartlarında elektrik kablosu takılan herşey Bilgi İşlem in sorumluluğundadır. İlana bakın işinize yarıyorsa ilgilenin, gelmiyorsa gülün geçsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2011 22:24
CozumPark
(@cozumpark)
Kıdemli Üye

[quote user="Ugur BURMA"]Bu ve benzeri ilanlarla uğraşmak zaman kaybından başka birşey değil. Günümüz şartlarında elektrik kablosu takılan herşey Bilgi İşlem in sorumluluğundadır. İlana bakın işinize yarıyorsa ilgilenin, gelmiyorsa gülün geçsin.[/quote]

[Y]

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/03/2011 20:27
Fatih ERDEM
(@FatihERDEM)
Üye

deli oluyorum zaten böyle ilanlara.... :@

:)))))

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2011 04:06
 Anonim

:))))))

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2011 11:49
Erdogan TEMUR
(@erdogantemur)
Üye Forum Yöneticisi

Ben yapardımda seyahat engelim  var [:P]

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2011 15:29
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Erdogan TEMUR"]Ben yapardımda seyahat engelim  var [:P][/quote]

Bende ilanı Türkçe'ye çevirmede zorlandım. Sanırım direk kafadan ingilizceden sınıfta kalmışımdır.

Merak ettiğim acaba bu pozisyona bu şartlarda başvuracak olan kişiye ne maaş teklif edecekler? Artı olarak bu pozisyona başvuran arkadaş bu konularda yüzde kaç bilgiye sahip. Orada 10 dal olsa hepsinde %10 bilse 😀 %100 yapar 🙂 🙂 🙂

Yazık sektörü ne hale getiriyorlar. 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/03/2011 09:22
 Anonim

aynen  katılıyorum hocam 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/03/2011 10:57
 Anonim

boyle ilanlar hep oluyor ve muhtememlen adam alıyorlardır. gercekten boyle adam varmı bu ilanı veren şirketin istediği adamı bulup bulmadığını merak ederim hep. bizim yapıya bakarsanız her şey var yani herkezin pc sinde bi şekilde kurulmuş ama kullanılmayan ne olduğu bilinmeyen program var. eski it ci gidince patronlar program ekle kaldırı acıp hepsinimi yazıyor acaba 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/03/2011 17:09
Hakan ALKAN
(@HakanALKAN)
Üye

Selamlar. Bu birşey değil arkadaşlar eksik yazmışlar ne hikmetse ''CCNP Sertifikalı Routing-Switching ve Ip Telephony konusunda uzman'' unutmuşlar bu ilanı yazan kopyala yapıştır yaparken şans eseri onlar yokmuş galiba. [:D]

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2011 00:48
Gökçe KURT
(@GokceKURT)
Üye

Acil paraya ihtiyacınız yoksa, bu tip ilanlarda firmaları arayıp zaman kaybetmeyin bile. Zira o özelliklerin hepsini aynı anda sizden istemedikleri gibi, yaptıracakları işler pek nitelikli de olmayacaktır.  Mesela Active Directory bilen birine ekseriyetle bütün makineleri tek tek manuel olarak domaine alıp, bütün domain user hesaplarını local Admins grubuna aldırmak ve Belgelerim klasörünü Server' a yönlendirmek gibi işleri yaptıracaklardır.

Startup Script, otomasyon araçları Group Policy , Software Deployment gibi konulardan bahsettiğiniz zaman size iyi gözle bakmadıkları gibi, script bir hatadan dolayı çalışmazsa hemen sizi kadük ilan ederler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2011 05:11
Fatih ERDEM
(@FatihERDEM)
Üye

çok korkunç bir durum.... bu benim başıma geldi ve sonrasında iş'ten çıkarıldım... Allah kimsenin başına bu insanları getirmesin...

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2011 15:20
Mehmet PARLAKYİĞİT
(@mehmetparlakyigit)
Üye

Özel sektörde işler hep böyle hangi departman olursa olsun senden hep mükemmeli isterler ama ücrete gelince en düşük ücreti vermek isterler. 🙂 Fatih ERDEMdediği gibi Allah kimsenin başına vermesin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2011 16:09
Fatih ERDEM
(@FatihERDEM)
Üye

insan azmanı bunlar... insanı nasıl ezeriz egolarıyla yaşıyorlar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2011 19:33
Onur Serhat Uygur
(@onurserhatuygur)
Üye

Oda bir şeymi bu daha güzel 🙂

• Üniversitelerin Bilgisayar, Matematik, Endüstri..vb Mühendislik bölümlerinden mezun,
  • Microsoft SQL Server 2000/2005/2008 ürün ailesinde en az 5 yıllık tecrübe sahibi,
  • Aşağıdaki alanlarda çok iyi bilgi ve deneyim sahibi;
    • SQL Administration
    • SQL Security Management
    • SQL Performance Monitoring & Optimizing
    • T-SQL,DML,DDL coding & debugging
    • OLAP & MDX Queries
    • Data Warehouse, Data Mining
    • Reporting & Business Intelligence Tools,  SSRS ( Reporting Services), SSAS ( Analysis Services),
    • Visual Studio Business Intelligence
  • Araştırmaya ve kendini geliştirmeye istekli,
  • Dokümantasyon alışkanlığına sahip,
  • İyi derecede İngilizce bilgisi olan,
  • Analitik düşünme becerisine sahip,
  • Sonuç odaklı,
  • Takım çalışmasına yatkın,
  • Sorumluluk sahibi,
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan,
CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2011 12:55
Ugur INAL
(@ugurinal)
Üye

[quote user="Onur Serhat Uygur"]

Oda bir şeymi bu daha güzel 🙂

• Üniversitelerin Bilgisayar, Matematik, Endüstri..vb Mühendislik bölümlerinden mezun,

• Microsoft SQL Server 2000/2005/2008 ürün ailesinde en az 5 yıllık tecrübe sahibi,

• Aşağıdaki alanlarda çok iyi bilgi ve deneyim sahibi;

• SQL Administration

• SQL Security Management

• SQL Performance Monitoring & Optimizing

• T-SQL,DML,DDL coding & debugging

• OLAP & MDX Queries

• Data Warehouse, Data Mining

• Reporting & Business Intelligence Tools,  SSRS ( Reporting Services), SSAS ( Analysis Services),

• Visual Studio Business Intelligence

• Araştırmaya ve kendini geliştirmeye istekli,

• Dokümantasyon alışkanlığına sahip,

• İyi derecede İngilizce bilgisi olan,

• Analitik düşünme becerisine sahip,

• Sonuç odaklı,

• Takım çalışmasına yatkın,

• Sorumluluk sahibi,

• Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan,

[/quote]

Bunda ilginç bir şey göremedim. Senyor seviyede SQL Veritabanı Yöneticisi arıyorlar ilandaki istenen teknik vasıflara bakınca...

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2011 16:26
Onur Serhat Uygur
(@onurserhatuygur)
Üye

Bende görememiştim fakat ilanın sahibi ile iletişime geçtiğimde 2008 sql ürünü için 5 yıllık deneyim istediğinde ilginç birşeyleri olduğunu düşündüm 🙂

2000-2005 anladıkta 2008 ne iş onu daha çözemedim yada ben geçmişten geliyorum onu anladım:)

Hani ne var bunda denilebilir ama ilanı veren firma türkiyede nin tekstil pazarında lider kurumlarında biri ve kendi İK ilanlarından bir tanesi.Herşeyi istediklerini biliyoruz ama gelicek yıllarıda istediklerini görmek ilginç yaşanmayan deneyimleri dahi isteyebiliyor bazı şirketler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2011 16:55
Ugur INAL
(@ugurinal)
Üye

Muhtemelen İnsan Kaynaklarının teknik bilgi noksanlığı. Bizdede geçtiğimiz aylarda DBA olarak işe alım yapılacakken Oracle 9i/10g/11g ürünlerinde en az 5 yıllık tecrübeli diye ilan çıkmıştı. IK ilk yazılı mülakat testleri sonucunda "Oracle 11g için 5 yıllık tecrübeli bulamadık" diye not döndü. Bahsettiğim ilan Hollanda'da yayınlandı ve IK'da Hollanda'da bu arada 

Tüm dünyada IK lar demekki aynı [:)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2011 17:36
CozumPark
(@cozumpark)
Kıdemli Üye

Mesaj 26 gün aradan sonra yeniden hortlamış. Dönem dönem bu tip iş ilanları ile dalga geçme amaçlı mesajlar çıkıyor. Bu ilanı veren kişi kazara ya da bilerek bu sayfayı ziyaret ettiğinde büyük ihtimalle kalbi inanılmaz derecede kırılacaktır. Bu ilan çözümpark'ta yayımlanmamış gerçi ama çözümpark'a ilan bırakma düşüncesi olan işverenlerin bir kısmı da "acaba benim ilanımla da dalga geçerler mi" diye düşünüyorlardır. Üstüne düşülecek olursa hepimizin yaptığı işlerde dalga geçilecek bir ya da daha fazla nokta mutlaka bulunur. Aslolan insanları kusurlarını görerek yerin dibine sokmak yerine güzelliklerini yakalayıp yüceltmek olmalı. Mesela bu ilana bakıp "Allah razı olsun; bize ekmek kapısı açılmış; meziyetli bir kişi arıyoralr belli ki" bile diyebiliriz. Belki yeni açılan bir firma ya da insan kaynaklarındaki bilgili kişi de işten ayrıldı ve yerine geçici olarak başkası bakıyor. O kişi de elinden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyor.

Aslında bu biraz da başkalarının gözünden dünyaya bakabilme yeteneğimizin olmamasından kaynaklanıyor. Eğer ki biz birşeyi biliyorsak herkesin bunu bilmesi gerektiğini düşünüyor; bilmeyenleri ise "hahaha daha bunu bile bilmiyooo" diye azarlıyoruz. Yani biz "C#, Oracle konularına hakim bir kişinin aynı zamanda Photoshop, PHP konularına da hakim olamayacağını" biliyoruz (ya da düşünüyoruz) ya; o IK personelinin de bunları biliyor olması gerektiğini düşünüyoruz. Belki de kusur bizdedir; belki de IK'nın bunu bilmesi gerekmiyordur; belki de gerçekten orada daha önce çalışan kişi bunların tamamına hakimdir. "sql server 2011 sürümü", "oracle 11g sürümü" v.s. yeni çıktı ve sektörde olduğumuz için biz biliyoruz. Aynı bilgiye IK personelinin de sahip olmasını bekliyoruz ki aslında dalga geçtiğimiz şeyle aynı düşünceyi taşıyoruz: "IK'dan yazılımlar konusunda da hakimiyet bekliyoruz!" İyi de o işyerindeki IK'ya bakan arkadaşı belki bu konuda bilgilendirecek bir kaynak yok. Belki öyle bir birim bile yok ve yeni oluşturuluyor. İyi de biz niye burada rencide edici oluyoruz ki?

Türkiye gerçeğinde yaptığı asil işinden başka yan işlere de bakan insan sayısı son derece fazla. İşini seven insanlar için bu problem değil zaten ki bir firmanın örneğin sadece DBA görevlendirmesi için o firmada inanılmaz bir veri yığını olması lazım. Düşünecek olursak bu tarzda firmaların sayısı 3 hanelere ulaşıyorsa bile bu sektör çalışanları için güzel birşey.

Bu arada böyle insanlar "evet var". Forumlarda verilen yanıtlara dikkat ederseniz pek çok farklı alanda son derece profesyonel yanıtlar veren kişileri gözlemleyebilirsiniz. Bu; işini sevmekle alakalı. Yoksa; "ben beyin cerrahıyım ölmek üzere de olsa boynu kırılmış birisine müdahale etmem; zaten benden böyle birşey beklenmesi de yanlış" diyen doktorlardan olursunuz ve toplum sizi dışlar.

Sürç-i lisan ettiysek affola

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2011 19:06
Sayfa 1 / 2
Paylaş: