2011 Bilgi Teknoloj...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2011 Bilgi Teknolojileri Maaşları  

Sayfa 1 / 4
  RSS
Melih YAMAN
(@MelihYAMAN)
Üye

2011'DE NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Ücretlerde 2010 yılında başlayan ve normale dönüşü hedefleyen uygulama ve düzenlemelerin 2011’de yaygınlaşması bekleniyor. Zam oranı için yüzde 7 ila 10 aralığında tahminler yapılıyor. Esas farkı performans primleri ve transferleri belirleyebilecek.Capital Dergisi'nin her yılın başında yaptığı klasik ücret araştırmasına göre en şanslılar ise yöneticiler. Transfer dönemiyle birlikte yeni gelenlerin ücretleri mevcutların yüzde 20 üzerine çıkacak. En yüksek ücretler enerji, Telekom, bankacılık ve hızlı tüketimde ödenecek.

Alıntı:

http://www.milliyet.com.tr/iste-ozel-sektorde-2011-maaslari/ekonomi/galerihaber/05.01.2011/1335246/default.htm?PAGE=12

Alıntı
Gönderildi : 05/01/2011 19:52
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

haha bunu neresi veriyorki - ben daha görmedim 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2011 20:16
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ben bunu çıktı alayımda zam zamanı lazım olur:))

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2011 23:10
fatihucar
(@fatihucar)
Üye

iş görüşmelerine bunla gidecem.Kaç para istiyorsun derlerse bunu uzatırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2011 01:06
 Anonim

Ben Teknik Destek Operatoruyum desem tamam ::))) Digerlerine Gerek Yok :::))

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2011 01:11
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Gurbuz"]Ben Teknik Destek Operatoruyum desem tamam ::))) Digerlerine Gerek Yok :::))
[/quote]
[Y]

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2011 01:23
ekremcukurca
(@ekremcukurca)
Üye

Üst seviye özel sektör kurumlarında bu geçerli sanırım. Yoksa orta ölçekli işletmelerde imkansız bu liste.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2011 02:05
ilker tutu
(@ilkertutu)
Üye

Danışman, denetçi ve performans/kalite yönetimi vs de ekleselermiş güzel olurmuş.

Ben kendime pay çıkaramadım listeden. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2011 16:12
Yiğit Ömer ÖÇAL
(@yigitomerocal)
Üye

Gene Güzel 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2011 00:23
Eser SOLMAZ
(@esersolmaz)
Kıdemli Üye Yönetici

Araştırma TR deki en büyük 500 şirket üzerinde yapılmış...

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2011 01:07
Bora YILDIZ
(@borayildiz)
Üye

kanımca o 500 şirket sadece röportajlarda brüt (!) olarak veriyor o maaşları : )))

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2011 01:16
Melih YAMAN
(@MelihYAMAN)
Üye

[quote user="Bora YILDIZ"]kanımca o 500 şirket sadece röportajlarda brüt (!) olarak veriyor o maaşları : )))[/quote]

Kesinlikle brüttür.Net olsa Türkiyede değildir.:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2011 16:22
Fatih ERDEM
(@FatihERDEM)
Üye

geçen gün gördüm, güldüm geçtim.. bugünde birşeyler yazayım artık dedim... yorumları okudum gerçekten doğru... hiç karşılaşmadım bu maaş oranlarıyla... yazık bize ya :S

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2011 16:25
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Maaş oranlarıyla karışalıp karşılaşmamak ayrı bir konu ama cidden sektörümüz yavaş yavaş işsiz, güçsüz kişilerin bir kaç kursa gidip sertifikasyonlarınıda tamamlayıp bu mesleğe atılıpta bu mesleği hakkıyla icra etmeyenlerin çoğalması gibi bir sorunla karşı karşıya.

Hal böyle olunca şirketlerde bilinçsiz olunca kimin iyi kimin kötü olduğu değerlendirmesini yapamıyorlar. Piyasada 750 TL ye bile çalışmaya hevesli hatta çalışan bir sürü Sistemci mevcut. Bir çoğunun da tecrübesi ve iş deneyimi yok ama bir şekilde bu sektörde işe başlıyabiliyor. Sadece kendi portalımıza bakacak olursak hiç ummadığımız kuruluşlarda hali hazırda çalışıpta burada çok basitçe sorular soralarıda görebiliyoruz.Kimse kızmasın ama özellikle devlet tarafında çalışanları bu dediklerime örnek gösterebilir ve forumda açtıkları çok basit bilgi gerektiren bir çok şeyi soru olarak yönelttiklerini gösterebilirim.

Bence verilen maaşlara odaklanmaktansa şuna odaklanalım; gerçektende bu mesleği hakkıyla yapanların bu mesleği yapanlara oranı ne?

Hiç bir iş bulamadığı için kulaktan dolma sözlerle bu mesleğe yönelen kişi sayısı arttıkça maaşlarda hiç bir zaman iyi bir seviyede olmayacaktır. Gerçi diğer yandan bu durum mesleğini çok iyi yapabilen kişiler için iyi bir avantaj. Ama genele baktığımızda bunun büyük bir sorun olduğunu rahatça belirtebilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2011 19:47
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Bu açıklanan rakamlara, sektördeki çalışan profiline vs. takılmamak gerekir. Hangi sektörde ne iş yapıyorsanız yapın kendinizi pazarlayabilmektir önemli olan. Aynı bilgiye sahip atak ve girişimci birisi kendisinden daha pasif, iş ayağıma gelsin diyen birinden elbette çok daha fazla alacaktır. Bilişim sektöründede bu durum aynı, doktorluktada, mühendisliktede, şöförlüktede aynı değişen birisi yok. İyi bir iş ve ücret isteniyorsa kendisini geliştiren, piyasayı araştıran ve gereken şartları sağlayabilen kişiler elbette fazla ücret alacaktır. Etrafa bakarak ve hayıflanarak elimize hiçbirşey geçmez.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/01/2011 00:37
ozhanbayram
(@ozhanbayram)
Üye

Evet Bürüt olarak alıyoruz 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/01/2011 12:25
 Anonim

[quote user="Eser SOLMAZ"]

Araştırma TR deki en büyük 500 şirket üzerinde yapılmış...

[/quote]

bence 500 yerine 50 dir 0 fazla yazmis olmayasiniz [;)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2011 17:07
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

[quote user="Ugur BURMA"]Bu açıklanan rakamlara, sektördeki çalışan profiline vs. takılmamak gerekir. Hangi sektörde ne iş yapıyorsanız yapın kendinizi pazarlayabilmektir önemli olan. Aynı bilgiye sahip atak ve girişimci birisi kendisinden daha pasif, iş ayağıma gelsin diyen birinden elbette çok daha fazla alacaktır. Bilişim sektöründede bu durum aynı, doktorluktada, mühendisliktede, şöförlüktede aynı değişen birisi yok. İyi bir iş ve ücret isteniyorsa kendisini geliştiren, piyasayı araştıran ve gereken şartları sağlayabilen kişiler elbette fazla ücret alacaktır. Etrafa bakarak ve hayıflanarak elimize hiçbirşey geçmez.[/quote]

[Y] 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2011 17:33
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Deseniz ya önümüzdeki sene çözüm park üyelerinin sektörde çalışanları bmw mercedes yatlar katlarla dolaşacak 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2011 17:53
Sayfa 1 / 4
Paylaş: