fbpx
Anasayfa » Forum

Fabrika Bilgi işlem...

Fabrika Bilgi işlemi ne yapar?  

Sayfa 2 / 2
  RSS
Yakup Demir
(@YakupDemir)
Üye

Konuyu tekrar hortlatayım 🙂 

Kimya fabrikasında işe girdim ve ilk defa fabrika ortamndayım daha kaç gün oldu ama kendimi stajer gibi hissediyorum:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/07/2017 12:05
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

🙂 Fabrika ortamları öyledir çok sayıda dağrnık cihazlar ve bunların özel uygulamaları vardır. Ne zaman çalışanlarla kaynaşıp argo muhabbetlere girerseniz artık oranın bir çalışanı olmuşsunuz demektir. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/07/2017 13:28
Cüneyt Korkmaz
(@CuneytKorkmaz)
Üye

Açıkcası kötü bir firmada çalışıyorsanız bunun fabrika olması veya dışardan herhangi bir firma olması birşeyi farkettirmez.

Amaaa, iyi bir firmada çalışıyorsanız yapacağınız işleri ana başlıklar olarak aşağıda sayabilirim. (Unuttuğum şeyler olabilir)

-Sunucu ve client entegrasyonları ve desteği

-Network entegrasyonları ve desteği

-Telefon ve kamera entegrasyonları ve desteği

-Fabrika otomasyonu entegrasyonları ve desteği

-Ofis otomasyonu entegrasyonları ve desteği 

Çok çeşitlilik gösteren yazıcılar, bunların kurulumları ve desteği. Biz spesifik yazıcılar harici dış kaynaklı firmayla çalışıyoruz, tüm arıza ve desteği dışardan firma gelip yapıyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/10/2017 19:28
Ali SATAR
(@AliSATAR)
Üye

[quote user="Rıza ŞAHAN"]

Merhaba ben fabrrikada bu işleri gerçekleştiriyorum.

1-Günlük işleyişi sistemin ayakta kalmasını sağlar.

2-Dc,Mail server,Erp serveri varsa otomasyon serveri ayakta tutar.

3-Erp ve otomasyonda çıkan sorunlara müdahale eder çözemezse çözüm ortağı ile çözüme kavuşturur.

4-Yedeklemeleri yapar.

5-Yeni pc,ürün alımlarını yapar envanter takibi sağlar.

Genel işleyiş böyle fabrika büyükse kamera vardır güvenlikle haşir neşir olur saçma sapan istekleri ile uğraşır.Kasık mühendisler var ise ağız kokusunu çeker.Bilgisayar sayısı 50den fazla ve komplek fabrikaya özgü yazılımlar varsa kasar.Bazen neşeli bazen yoğun işlerden isyan eder.Tek kişi değil ekip varsa fabrika bünyesinde sistemler yeni ve düzenli ise rahat eder:))

[/quote]

gayet güzel özetlemiş 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/11/2018 23:32
Aykut Koyuncu
(@aykutkoyuncu)
Üye

@SuleymanBican

Bende bir üretim fabrikasında Bilgi İşlem Departmanında tek başıma çalışıyorum. Söylediklerinizin fazlası var eksiği yok cidden 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2019 09:04
Sayfa 2 / 2
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol