Bilgi İşlem- Sistem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgi İşlem- Sistem yönetim  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Emre Kalaycı
(@emrekalayci)
Üye

duzeltme

Alıntı
Gönderildi : 16/06/2010 18:24
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Şans sizden yana olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/06/2010 17:47
Emre Kalaycı
(@emrekalayci)
Üye

umarım öyle olur 🙁 

Bu arada Cv'm Sizce nasıl değiştirmem gereken bir nokta var mı ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/06/2010 20:11
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Emre bey merhaba, sadece merak ettim, bu soru size iş görüşmelerinde de soruluyor dur , çok iş yeri değiştirmişsiniz sadece merak ettim kişisel bir merak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/06/2010 00:52
Emre Kalaycı
(@emrekalayci)
Üye

Samil Bey,

Finansbank = Lise Stajı

Turkon Holding = Üniversite Stajım

Select Maris = Turkon Holding bünyesinde bir otel ve dönemsel olarak bir proje için bu çalışma içerisindeydim.

Ergenç Hukuk Bürosu = Tam anlamı ile çalışma hayatıma kesin başlangıcım ve burda bir seneyi aşkın çalıştım artık yetmediğini düşündüm. ve daha büyük yapıya geçmek için iş değiştirdim.

Burak boru= işler istenildiği gibi gitmedi ve işten ayrılmak zorunda kaldım.

Aslında Staj ve Projeyi saymazsak hayatımda çok fazla iş değişikliği yok ama bunlarda hayatımdaki tecrübeler olduğu için cv'mde yer alıyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/06/2010 14:02
Erol DURSUN
(@eroldursun)
Tecrübeli Üye

mahallemden tanıyorum ama çözümparktan tanımış oldum 🙂

umarım gönlüne göre iş bulursun .

mahallenden bir abin (yaş itibariyle) :))

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/06/2010 16:48
Emre Kalaycı
(@emrekalayci)
Üye

hmm ben sizi hatırlayamadım.

Umarım en kısa sürede iş bulabilirim. evde vakit geçmiyorda 🙁  

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/06/2010 12:46
Ugur DASDEMIR
(@ugurdasdemir)
Tecrübeli Üye

Güncel

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/06/2010 14:55
Emre Kalaycı
(@emrekalayci)
Üye

uğur hocam Cv'me eklemem gereken yada çıkarmam gereken bir nokta var mı sizce ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/06/2010 15:02
Ugur DASDEMIR
(@ugurdasdemir)
Tecrübeli Üye

Cv içeriğini istenilen gibi açıklamışsınız. Yalnız şunu unutmayınız  çok fazla benzer cv var . Farklı bir  şablon oluşturabilirsiniz.

Profesyonel yaklaşım sürecide Mümin Hocamızın geçmiş post'larından hatırlıyorum en az 2 sayfa  olması

Gayet yeterli aslında ... Avrupa yakasında yoğunluk var arayışı oraya yönlendirirseniz kısa sürede iş bulabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/06/2010 18:18
Emre Kalaycı
(@emrekalayci)
Üye

Cv'nin taslağı tam olarak bu değil aslında tablolar içerisinde ancak buraya atarken problem olduğundan ötürü bu şekilde kopyaladım ayrıca iş olsun da nerede olduğu önemli değil daha önce çalıştığım firma Taksimdeydi Diğeri ise Tuzla da iş neredeyse ben oraya gidiyorum benim cv de 2 sayfa ancak referansları eklediğimiz zaman 3 sayfa oluyor. ancak hali hazırda bu cv ile bi iş bulamıyorum 🙁 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/06/2010 18:49
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Sabır güzel kardeşim sabır, ben de uzun zamandan beri arıyorum artık bazı görüşmelerde sinirlerimi tutamayıp gülüyorum, bugün sistem destek elemanı için başvurduğum Türkiyenin önde gelen bankalarından biri, beni masa ya oturttu ve görüşmeyi size birebir anlatayım,

komut sistemi ile excel i aç dedi, ne biliyim bana hiç lazım olmamıştı komut sistemi ile çok açtığım şey var ama excel i açmamıştım ki ofis programları muhasebenin işidir biraz veya sekreterin, neyse excel yazıp açılıyormuş, bana excel de makro yaz dedi, mezun olduğum dan beri yazmadım dedim, o zaman word de tablo yap dedi 🙂 neyse sonra yine excel e geçtik bana ortalama al dedi, sayılardan yani formül ile, yapamadım 🙂 ve bana bir ton hakaret etti, emin ol abartmıyorum light bilgi işlemciden tut sen birde bilge adam a yazılım kursuna git dendi, yani sistem destek elemanı nı ofis programları ile alan insanlar var, yarın yine görüşmem var dua ediyorum Allah ı ma umarım bu şekil saçma bir testten geçmem.

Dediğim gibi sabır etmekten yana başka yapabileceğimiz birşey yok, ha benim aklıma bazen şu geliyor , portal üzerinde işsiz arkadaşlar bir ara toplanalım konuşalım herkes her işin bir ucundan tutsun hocalarımız yardım etsin ufak bir şirket tarzı bir şey açalım, en azından kendi işimizi kendi istediğimiz işi beraber yaparız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/06/2010 00:07
 Anonim

Walla ne yalan söyleyim aslında böyle bişi yapılsa ve bir çok şirket bağlansa süper olur...

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/06/2010 00:24
Emre Kalaycı
(@emrekalayci)
Üye

hocam valla bende çok garip muhabbetlerden geçiyorum firmanın biri bana durdu aniden geçen hafta en çok sinirlendiğiniz şey nedir dedi veya geçen hafta en çok neye güldün gibi garip sorular şirketler artık iyice abarttı anlamadım gitti sabır diyorum bende inşallah hayırlısı ile buluruz bişeyler 🙁 🙁 🙁 

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/06/2010 01:46
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Şimdi durum şu,

Tabi ki bilenler var, ama bilmeyenler işi çok abartıyor bir şirket bana puzzle yaptırdı bende yapamadım, o görüşme için kaç saat yol gittim ne kadar para harcadım cabası, bazen İK cı da Bilgi İşlem yetkilisi de garip davranışlar içine giriyor, bunun için ben danışmanlık firmalarının ilanlarına giderken içim çok rahat çünkü iş i biliyorlar.

Neyse inş. hepimiz hakkettiğimiz yerlerde hakkettiğimiz ortamda çalışma şansı bulabiliriz, ben birde İstanbul da ev arkadaşı ile evde kalıyorum kira derdi fatura vs. derken işsizlik daha bir ağır geliyor, sanırım bol ca dua etmek lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/06/2010 02:00
Ali Birinci
(@AliBirinci)
Üye

Kendimden Örnek verecek olursam;

iş hayatına ilk atıldığımda bende boyle iş arıyordum.  Alanım dışı sorular geldiğinde ben direk Lavabonun nerede olduğu sorardım ve yuksek tonla birden ihtiyacımın geldiği soylerdim. Gider işimi yapar oradanda giderdim. Benim hep inandığım konu Yüce Mevlam benim Rızgımı yaratmıştır. Benim görevim onu arayıp bulmak. Ama bazı iş verenler veya idareciler ne olduklarını unutuyorlar.

Konu ne olursa olsun Kişilik cok önemli. Her şeyin uslubu vardır.

Saygılarımla..

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/07/2010 15:17
Emre Kalaycı
(@emrekalayci)
Üye

Evet hocam dediğiniz doğru bizde rızkımızı arıyoruz daha 3 ay önce eski çıktığım firmaya çözümpark üyesi bi arkadaşımızı işe aldık ben iş değiştirdim daha sonrasında yolunda gitmeyen sebeplerden ötürü işsiz kaldım ve şuan deli gibi rızkımı arıyorum inşallah en kısa zamanda bulabilirim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/07/2010 16:15
azad okcuoglu
(@azadokcuoglu)
Üye

Merhaba,

Kurumsal müsterilerimize destek veren firmayız. Bir
musterimizde, sabit olarak calısacak bir arkadas arıyoruz. İlgenirsen
azadmusa@okcuoglu.com mail adresim. Yer Bakırköy'de onu da hatırlatayım.

Azad Okcuoglu 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/10/2010 21:08
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Azad Bey merhaba,

İş arayana arkadaşlara, kucak açmak niyetiyle mail adresinizi vermişsiniz. Ne mutlu sizin gibi insanlara. Dilerseniz personel araynlar kısmına bir mesaj açabilirsiniz. Buradan ihtiyacı olan kişilerle görüşüp, sizin içinde uygunsa o kişilerle görüşebilirsiniz.

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/10/2010 03:26
Sayfa 1 / 2
Paylaş: