İzmir Bölgesin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İzmir Bölgesinde İş Aramaktayım!...  

RSS
Semih Bahar
(@SemihBahar)
Üye

Herkese Merhabalar,

Dokuz Eylül Üniversitesi , Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümü mezunuyum. Üniversite eğitimimin ardından Faruk Çubukçu Bilgi Teknolojileri’nden Sistem Yöneticiliği eğitimi aldım. Şu anda Microsoft sertifikasyon sınavlarını alıyorum.Yakın zamanda MCSE sertifikasına sahip olacağım.Bilgi İşlem ve Sistem Yöneticiliği dalında iş arıyorum.

Saygılarımla bilginize sunarım,

Semih BAHAR

Semih Bahar

Adres : BORNOVA - İZMİR

Cep : 90 555 480 86 56

E-Posta : semihbahar@gmail.com

Eğitim Durumu : Meslek Yüksek Okulu (Mezun)
Medeni Durum : Bekar
Toplam Tecrübe : 1 Yıl
Çalışma Durumu : Çalışmıyor
Askerlik Durumu : Tecilli-31.10.2011

Doğum Tarihi : 09.07.1988
Doğum Yeri : İZMİR
Ehliyet : B (2006)
Uyruk : Türkiye

Üniversite
09.2006 - 10.2008
Dokuz Eylül Üniversitesi - (İkinci Öğretim)
Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama (MYO) - Türkçe
2,75 / 4 

Üniversite (2)
11.2008 - 06.2012
Anadolu Üniversitesi - (Açık Öğretim)
Açıköğretim Fakültesi, İşletme - Türkçe (3.sınıf öğrencisi)
0 / 5 

Lise
06.2005
İzmir Bornova Çimentaş Lisesi
Fen Bilimleri
3,77 / 5 

10.2008-04.2009 Karba Bilgisayar
Teknik Servis
İzmir

Firmaya gelen bilgisayarlar için donanımsal veya yazılımsal desteğin verilmesi. Dış servis hizmetinin anlaşmalı kurumlar ya da son kullanıcılar tarafına, yerinde ve zamanında sorunsuz ve kesin çözümler ile sonuçlandırılması.

Firmanın sektörü : Bilişim
Firmanın çalışan sayısı : 1-25
Çalıştığı iş alanı : Teknik
Çalışma şekli : Tam zamanlı

08.2008-09.2008 İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı
Bilgi İşlem Stajyeri
İzmir

175 istemci(XP) ve 7 sunuculu(Server 2003) bir sistemde kullanıcıların sistem ve donanım gereksinimlerini karşılamak.Kullanıcıların sistemlerinde oluşan yazılım veya donanım sorunlarını çözmek.Sistem kurulumu, virüs sorunları ve donanım gibi sorunlarına destek vermek.Sunucu üzerinde Backup-Güvenlik-Loglar gibi Server 2003 üzerinde bulunan sistemin düzgün işleyişini sağlamak ve devam etmesini gerçekleştirmek.Network üzerinde oluşan sorunlara müdahale etmek. ISA Server(2004) üzerinde interneti güvenli hale getirmek, logları incelemek ve sistemi üst yönetime raporlamak. Active Directory, DNS, DHCP vs. gibi servisleri yönetmek ve ilgili raporları almak.

Firmanın sektörü : Kamu
Çalıştığı iş alanı : Bilgi İşlem
Çalışma şekli : Staj
Firmada bağlı olduğu kişi : Volkan BAYAKIR (Bilgi İşlem Sorumlusu)

06.2007-07.2007 Tetra Pak
Bilgi İşlem Stajyeri
İzmir

Şirketteki sistemin bakımını yapmak ve sürekli olarak çalışır halde olmasını sağlamak.Bir problem oluştuğunda sorunu en kısa yoldan çözmek.Kullanıcıların sistemlerinde oluşan yazılım veya donanım sorunlarını çözmek. Kullanıcılara ofis ve bunun gibi sık kullanılan istemci programları hakkında gerekli desteği vermek.Üretim sahasındaki bilgisayarlara gereken donanımsal ve yazılımsal desteği sağlamak. Network üzerinde oluşan sorunlara anında müdahale etmek. Çalışan sistemin günlük, haftalık ve aylık olarak sürekli yedeklerini alıp, kontrol etmek ve güncelleştirmek.Güncel Teknolojiyi takip etmek, şirketin sürekli güncel kalmasını sağlamak ve gerekli alımları gerçekleştirmek.

Firmanın sektörü : Ambalaj
Çalıştığı iş alanı : Bilgi İşlem
Çalışma şekli : Staj

Yabancı Dil

» İngilizce [ Okuma:7 Yazma:7 Konuşma:5 ]
Okul

Bilgisayar Bilgileri Bilgisayar donanımı, işletim sistemleri (2008-2003 ve 2000 gibi sunucu sistemleri, Win7 /Vista-XP-2000 gibi istemci sistemleri) ve Microsoft Office Paket programlarında iyi derecede bilgi sahibiyim, Genel network terminolojisi, Sanallaştırma yazılımları hakkında bilgi sahibiyim. Active Directory,DHCP, DNS, WINS ve TCP/IP konularında deneyimli, MS ISA Server, Backup ve Antivirüs yazılımları hakkında bilgi sahibiyim.Ayrıca Html,Php,Delphi,Visual Basic programlama dilleri hakkında bilgi sahibiyim.

Eğitimler

» Sistem Yöneticiliği-MCSE
Faruk Çubukçu Bİlgi Teknolojileri 19.01.2009 - 12.06.2009 (200Saat)
Microsoft Server 2003 kurulumu, yapılandırılması, yönetimi, network planlanması ve Isa Server 2004.

» Windows Vista Eğitimi
Akser 13.11.2008 - 13.11.2008 (3Saat)
Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda yaklaşık olarak 3 saat eğitim aldım.

Sertifika Bilgileri

» Bilişim - MCSA Microsoft Certified Systems Administrators (Microsoft Sertifikasyon programları )
Faruk Çubukçu Bilgi Teknolojileri - 22.01.2010

» Bilişim - MCP - Microsoft Certified Proffessional (Microsoft Sertifikasyon programları)
Faruk Çubukçu Bilgi Teknolojileri - 30.07.2009

» ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ - 23.05.2008

Sınav Bilgileri

» KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) (70.1)
ÖSYM - 2008

Referanslar

» İstenildiği takdirde verilecektir.

Sigara Kullanımı Kullanmıyorum.

Hobiler Bilişim teknolojilerini takip etmek, kitap okumak, basketbol oynamak, seyahat etmek, müzik dinlemek, gitar çalmak ve sinema.

Alıntı
Gönderildi : 25/11/2009 01:28
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Umarım yakın zamanda istediğiniz doğrultuda bir iş bulabilirsiniz.

İyi bayramlar 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2009 17:02
Semih Bahar
(@SemihBahar)
Üye

Teşekkür ederim!...Size de iyi bayramlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/11/2009 04:08
Mert KSK
(@MertKSK)
Üye

bu şekilde aylarca iş aradım ama izmirde özellikle all in one olarak forumda sıkca karsılascagın personel arama durumunu bir türlü anlamadım izmirde kesinlikle bu şekilde iş cıkmıyor umarım bulursun sanslı olursun benim gibi

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/12/2009 16:21
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

izmir de bilişimciye ekmek yok 😀

imza ta bak ne yazıor

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2009 18:45
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="kAyhAn89"]

imza ta bak ne yazıor

[/quote]

O zaman göç kaçınılmaz Kayhan kardeşim 🙂 Aynı senin yaşadığın sıkıntılar gibi bende Sakarya'da yaşıyorum. Eğitimim bittiğinde de İstanbul'a doğru göç edeceğim. 🙂

Saygılar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2009 19:47
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

[quote user="Erdem Çilingiroglu"][quote user="kAyhAn89"]

imza ta bak ne yazıor

[/quote]

O zaman göç kaçınılmaz Kayhan kardeşim 🙂 Aynı senin yaşadığın sıkıntılar gibi bende Sakarya'da yaşıyorum. Eğitimim bittiğinde de İstanbul'a doğru göç edeceğim. 🙂

Saygılar...

[/quote]

Düşünmüyor değilim erdem ancak ist de yaşam çok pahalı, izmir de  400tl orta düzey bir yerleşim yerinde ev kiralayabilirsin ancak ist de son duyduğum fiyatlar 750, ayrıca trafik, ist bilmemek gibi sıkıntılarda var :S

ama bir iş olsa geçinecek kadar maaşlı bir iş bulsa belki düşünebilirim, izmir sosyal yaşam olarak süper, izmir de alkol de, eğlence de tavan yapmış ama iş de ticaret de orda bitik, ege bölgesinin iç bölgelerinden gelen tarım ve denizli, uşak gibi tekstil devi ilçeler olmasa, onlar limanı beslemese izmir bitmiş...

İzmir de 1999 de metro hizmete girdi, 1-2 yıl sonra dediler izmir in diger ucuna gidecek iki senede, hala yapım aşamasında devam ediyor....

Bir düşün koca izmir dersin ancak yaşat holding dışında adam gibi türkiye genelinde hizmet yapan büyük bir holdingi bile yok....

Kısacası izmir sadace eğlence, ......., ................. ve ................ kenti.

İzmir i seviyorum ama bazı konularda geri kalmışlıgı beni kahrediyor, başka şeylerde yazmak istiyorum ama siyasi olacak yazmıyım...

Siz anladınız beni 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2009 02:41
Semih Bahar
(@SemihBahar)
Üye

[quote user="Mert KSK"]bu şekilde aylarca iş aradım ama izmirde özellikle all in one olarak forumda sıkca karsılascagın personel arama durumunu bir türlü anlamadım izmirde kesinlikle bu şekilde iş cıkmıyor umarım bulursun sanslı olursun benim gibi[/quote]

İyi dileklerin için teşekkür ederim!...

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2009 21:54
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="kAyhAn89"][quote user="Erdem Çilingiroglu"][quote user="kAyhAn89"]

imza ta bak ne yazıor

[/quote]

Saygılar...

[/quote]

Düşünmüyor değilim erdem ancak ist de yaşam çok pahalı, izmir de  400tl orta düzey bir yerleşim yerinde ev kiralayabilirsin ancak ist de son duyduğum fiyatlar 750, ayrıca trafik, ist bilmemek gibi sıkıntılarda var :S

ama bir iş olsa geçinecek kadar maaşlı bir iş bulsa belki düşünebilirim, izmir sosyal yaşam olarak süper, izmir de alkol de, eğlence de tavan yapmış ama iş de ticaret de orda bitik, ege bölgesinin iç bölgelerinden gelen tarım ve denizli, uşak gibi tekstil devi ilçeler olmasa, onlar limanı beslemese izmir bitmiş...

İzmir de 1999 de metro hizmete girdi, 1-2 yıl sonra dediler izmir in diger ucuna gidecek iki senede, hala yapım aşamasında devam ediyor....

Bir düşün koca izmir dersin ancak yaşat holding dışında adam gibi türkiye genelinde hizmet yapan büyük bir holdingi bile yok....

Kısacası izmir sadace eğlence, ......., ................. ve ................ kenti.

İzmir i seviyorum ama bazı konularda geri kalmışlıgı beni kahrediyor, başka şeylerde yazmak istiyorum ama siyasi olacak yazmıyım...

Siz anladınız beni 😀

[/quote]

Anladım kardeşim merak etme. Dediğin gibi eğer ki bir güvencen yoksa istanbula gelmek biraz sakınca doğuracaktır. Benimde mesela şimdi kaygılarım başlıyor. Eğitimler bitmek üzere son 2 ay. İş bakmaya başladım. Ama istanbul mu olacak yoksa başka bir il mi? Net bir fikir yok. Memleketim Sakarya'da zaten pek fazla imkan yok. Bakalım zaman gösterecek. Allah hepimize hayırlı bir iş nasip etsin. Saygılar..

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2009 22:56
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

İnsallah hakkımızda hayırlı olanlar ile karşılaşırız kardeşim.

Ama gelişim için hak ettiğin degeri alabilmek için oldugun yerde kalmak pek mümkün olmuyor.

Sınırlı sayıda imkan ile pek başarılı olmak mümkün olmuyor.

Toplasan 10 tane adam gibi şirket var kendini geliştirebileceğin orada da adam ihtiyacı olacakta sen gireceksin..

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/12/2009 01:34
Paylaş: