İş arıyorum Bilgi İ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İş arıyorum Bilgi İşlem İSTANBUL Asya - Pasif  

RSS
Gorkem DORUK
(@GorkemDORUK)
Üye

Adres  : *****

Gsm  : *******

Ev  : ******

E'mail  :********   

Kişiselbilgilerim:

Uyruğum   : T.C.  

DoğumYerim   :*******

DoğumTarihim   :******

AskerlikDurumum  :Yapıldı

MedeniDurumum  : Bekar

Çalışmakistediğim alanlar:

Help Desk

Bilgi işlem

Bilişimsektörüyle alakalı bütün alanlar.

Eğitimim:

******* Lisesi Eşit Ağırlık / 2002'2005

Yabancıdil: 

İngilizce: Okuma – İyi, Yazma ' İyi, Anlama ' İyi

İŞ  Tecrübelerim:

Active Directoryyönetimi.

Kullanıcı Desteğinin sağlanması.

Exchange Server yönetimi.

Domain admin olarak lokasyonların koordinasyonunsağlanması

İşletim Sistemleri

DOS,  MS Windows 3x/9x/NT,XP Windows  2000  Professional, Windows  2003 Enterprise

Edition,Windows Server 2008 , MS Vista , MS Windows 7

Microsoft Ürünleri ;    Microsoft Windows  Server  2000'2003'2008  Kurulumu ve  servislerinin  konfigürasyonu yönetimi

Exchangeserver yapılandırması ve  yönetimi

ISA serveryapılandırması  ve yönetimi.

DNS,DHCP,WINS,POP3,PRINT SERVER,FILE SERVER,VPN SERVER,TERMINAL  SERVER,IIS

SERVER  

Donanım

Intel 286 /P.IV'64bit ' AMD K6/64 bit i
lemci platformlu bilgisayar donanımları

Hi'Techdonanımlar ve ürün incelemeleri

Güncel bütündonanımların takibi..

AğProtokolleri

OSI,  TCP,  IP, MAC,  NAT,  DNS, DHCP,  IPX/SPX,  NETBEUI, NETBIOS,  LDAP,  GATEWAY, IP

ROUTING, LAN, WAN, FIREWALL, SMTP, POP3, HTTP, FTP

Ağ ve iletişim teknolojileri

BUS, STAR,RING topolojileri 

HUB, SWICTH,ROUTER, ADSL MODEM cihazları

RJ45, RJ11konnektör bağlantıları

WI'FI ( IEEE802.11A/B/G ) Kablosuz Ağlar

Diğer

Sistem veyazılım ile ilgili bütün sorunlarda çözüm geli
tirebilir ve destek verebilirim. 

Personele  gerekli Bilgisayar  '  Donanım '  Network  ve Windows/Office  Ailesi  İşletim ve Office Sistemleri gibi alanlarda destek verebilirim. 

Windows Serversistemlerini kurabilir ve konfigüre edebilirim.

Yeni teknolojilerve yeni alanlarda da gelişime açığım. 

Ekolarak :

·        Ülker Bünyesindeki

·        BlackBerry üzerinde;

·        Kurumsal mail etkinleştirmesi  ve bakım yapılması.

·        Backup alınması ve yeniden kurulum (Wipe ).

·        İphone üzerinde ; Exchange Mailtanımlanması ve pop3 mail tanımlanması .

·        Şirket hat’larının kurumsal aktivasyonunyapılması ,

·        Arızalı BlackBerry ve İphone’ların takibi.

·        Cisco İp telefon bakımı ve yapılandırması(Call Manager üzerinde)

·        Cisco Softphone yazılımsal telefon kurulumuve tanımlaması .

·        Nortel santral üzerinden dahili ve  direkt hat tanımlanması .

Projeler:

*****  bünyesinde Besler  Gıda  ve Kimya  San.  ve Tic.  A.Ş’nin  Lokasyon koordinasyonlarının sağlanmasıdomain  geçişlerinin tamamlanması.

****  bünyesinde Ülker  Çikolata.  A.Ş‘nin Lokasyon  koordinasyonlarının    sağlanması domain  geçişlerinin tamamlanması.

*****  bünyesinde Bizim  Toplu  Tüketim Paz.  San.  ve Tic.  A.Ş‘nin  Lokasyon koordinasyonlarının  sağlanması domain  geçişlerinin tamamlanması.

****  bünyesinde Adana  Besler  Gıda ve  Kimya  San. ve  Tic.  A.Ş’nin Lokasyon koordinasyonlarının sağlanması domain  geçişlerinintamamlanması.

Ülker  Genel Merkez Çamlıca  Yıldız  Holding’de   kullanıcı  desteğinin  sağlanması ,  farklı  lokasyonlardaki  cisco switchlerin  konfigürasyonu  ,activedirectory’de  kullanıcı ve   mail hesaplarınınyönetimi. 

Destek  verdigimiz   yazılımlar

SAP,AS400,Symantec,CA,MS  OFFICE,MS İŞLETİM  VE SUNUCU SİSTEMLERİNİNTÜMÜ, 

Katıldığımeğitim ve seminerler:

Creasist Bilgi Teknolojileri CCNA Eğitimi

Smartpro Bilgisayar AkademisiMCSE+CCNA+LINUX+CEH+Teknik İngilizce 

İlgi alanlarım:

Spor yapmayı veMüsabakaları izlemeyi severim,

Bilgisayar ve Bilişim Teknolojilerini takip ederim,

Sertifikalar:

·        MCTS Windows 7 Configuring

Alıntı
Gönderildi : 21/11/2009 22:17
Erdem HACISALIHOGLU
(@ErdemHACISALIHOGLU)
Üye

Umarım en kısa zamanda iş bulursun ...

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2009 13:18
Gorkem DORUK
(@GorkemDORUK)
Üye

İnşallah bulabilirim Erdem bey bu  sektörde bı çok sırket ne  aradıgını bilememekte bazı sırketler aynı kişide hem web tasarım arıyor  hem yazılımcı arıyor hemde sistem destek uzmanı arıyor ne  istediklerini  bilmiyorum ..  Öyle kaçtane arkadas var  merak edıyorum :)))

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2009 01:40
Kadir Aydoğdu
(@kadirakbaba)
Üye

Malesef dediklerinizin hepsi doğru firmalarda ne yapacağını nasıl adam alacağını şaşırmış durumda...Bir de şu var  hadi bunların hepsini biliyorsunuz bu kadar bilgiye karşılık hakkınız parayı isteyince de çok diyorlar:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2009 11:08
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Referansları istenildiği takdirde sunarsınız. O yüzden referans listeniz silinmiştir. İş arayışınızda kolaylıklar dilerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2009 11:11
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

[quote user="huseyinkartal"]İnşallah bulabilirim Erdem bey bu  sektörde bı çok sırket ne  aradıgını bilememekte bazı sırketler aynı kişide hem web tasarım arıyor  hem yazılımcı arıyor hemde sistem destek uzmanı arıyor ne  istediklerini  bilmiyorum ..  Öyle kaçtane arkadas var  merak edıyorum :)))[/quote]

aynı şekilde bir olayla karşılaştım bir arkadaşımıda aynı şeyleri istemişler, oda web sitesi yaparmısın demişler evet demişler sistem yönetirmisin evet demiş tamam o zaman demiş anlaşmışlar. bizim arkadaşa öncelikle sistemi adam et demişler tamam demiş işi halletmiş daha sonra site işine gelincede güzel bir site yap temişler oda almıç çakmış joomla yı, kurmuş üzerine bir tema tamamdır demiş..

bir süre sonra demişler düzelt sitenin orasını burasını oda demiş bu sabit bir sistem öyle her istenilen yeri değiştirilmez demiş adamlarda tasarımcı değilmisin yaparım demiştin başta demişler, oda ben site tasarımı yaparım demedim site kurarım dedim demiş.

Eğer tasarımcı arıyorsanız o ayrı bir meslek demiş, bizim iş şöförlük gibidir, her ehliyeti olan motor araba tır kullanamaz, herkez birini kullanır demiş..

ondan sonrada şirkete ayrıca bir tasarımcı almışlar, her bilişimci nin böyle dersler vermesi gereki aslında biraz patronlara..

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2009 18:32
Gorkem DORUK
(@GorkemDORUK)
Üye

Bence arkadasını  takdır etmek lazım en azından iş bulmuş bide yerınde kalmıs 🙂 hazır sistemlerde  benımde bıkaç sitem var joomla,wordpress fln ama bu uzmanlık alanına girmez kardeşim , tabi kimse kimseyi tanıyamaz  ama ben yalan söylemeyı  beceremıyorum o yuzden biliyorum dıye yazmadım 🙂 Zaten cvme bılmedıgım seyleri yazmadım ama maalesefkı bızım ulkemızde bu sekılde arkadas cok bende bilişimsektorune gırmeden önce yapmıstım boyle bıse  🙂 bı sanayı makınesı kullanabılen bırını arıyolardı sadece bırısı kullanırken görmustum kullanabılırım dıye basvurdum bı yere, kullanabiliyorum dıye işe aldılar çalısmaya başladım  bi gün usta geldı dedı çalısırken işe alırken bılmıyosun sanmıstım ama harbıden bılıyomussun demıstı zor  tutmustum kendımı.. yani bunlar örnek daha neler  vardır kımbilir , Allah iş  arayan arkadaşlarımızın cümlesinin  yardımcısı olsun

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2009 19:25
Erdem HACISALIHOGLU
(@ErdemHACISALIHOGLU)
Üye

Selam Hüseyin , devam ediyormu iş araman ...

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2010 16:49
Gorkem DORUK
(@GorkemDORUK)
Üye

Erdem selam şuan çalısıyorum  konuyu  silmek  istedim ama  yetkim  yokk :))

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2010 16:58
Paylaş: