Forum

hp dl160 g6 146 sas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp dl160 g6 146 sas 10k sürekli sarı led yanıyor

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
813 Görüntüleme
(@ozgurdogan)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba öncelikle belirtmek isterim formda benzer bir başlık bulamadığım için burada açtım.

Yapıda iki adet sas 146 10k raid1+0 yapıdaydı.

Disklerden birinin ledi sarı  yanmaya başladı. Hpden yeni disk aldım sarı yanan diski söküp yeni diski taktım 

Bir müddet sonra diğer diskte sarı yanmaya başladı  denemek için 3 diskide takıp Raid 5 yaptım belki diskleri formatlayıp yapısı değişirse düzelir dedim (belki hala mount etmeye çalışıyordur diye)  fakat ne yaptıysam sarı ışık yanmaya devam etti şuan tek disk takılı  bu iki diski uyarı verdiği için önlem amaçlı  kullanmıyorum 

Problem ne olmuş olabilir.neden sarı ışıkyanar, sürekli yanan sarı ışık ne demektir.?  çözümü nedir.? Yoksa disklerin ömrümü bitmiştir.

Normalde kullanabiliyorum fakat sürekli sarı yandıgı için kullanmıyorum. 

Gönderildi : 14/02/2015 22:43

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

7_Status.jpg

Item Drive Status Meaning Definition
1 Off Not Configured Hard drive is not configured by a RAID controller
2 Solid Green Configured Hard drive is a member of one or more logical drives
3 Blinking Green Rebuilding Hard drive is rebuilding data or performing a RAID migration, stripe-size migration, capacity expansion, or logical drive extension
4 Blinking Green/Amber Configured and Predective Failure Hard drive is a member of one or more logical drives and predicts it will fail
5 Blinking Amber Predective Failure Hard drive is not configured and predicts it will fail
6 Solid Amber Failed Hard drive is failed

Buradaki bilgilere göre kontrol edebilir misiniz? Ayrıca aşağıdaki sayfadan da yararlanabilirsiniz.

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c03426341  

Gönderildi : 15/02/2015 00:16

(@ozgurdogan)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim Hocam size bir mail attım müsait olunca bakabilirmisiniz.

Gönderildi : 15/02/2015 15:23

Paylaş: