WhatsApp gruplarını...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

WhatsApp gruplarının kapatılması hk meclis çalışması var mı?  

  RSS
kazimates
(@kazimates)
Üye

WhatsApp gruplarının kapatılması hk meclis çalışması var mı? Bu konuda bilişim alanında nereden haber alabilirz. Konu hakkında bilgisi olanların paylaşmasını isteyeceğim.

Alıntı
Gönderildi : 10/04/2020 23:38
Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

Selamlar,

Şu anda net bir bilgi olmamakla birlikte Türk haber sitelerinde genel ifadeler aşağıdaki gibidir.

"

TBMM'ye sunulan yasa ile hükümetin WhatsApp gruplarını kapatma gibi bir işlevi olmayacak. WhatsApp gruplarının kapatılacağı iddiaları ile ilgili gazeteci Cüneyt Özdemir, Avukat Gökhan Ahi ile yaptığı YouTube canlı yayınında bu konuyu konuştu. Ahi konuyla ilgili bu tasarı haberinin WhatsApp gruplarında dolaştığına işaret etti. Bu tasarının Meclis'e gelmediğine dikkat çekti.

Şu an gündemde bir infaz yasa tasarısının olduğunu söyleyen Ahi, Meclis'in buna odaklandığını belirtti. Sosyal medyada inanılmaz derecede yanlış ve sahte haberlerin dolaştığını söyleyen Gökhan Ahi konuyu takip ettiğini de ifade etti.

Gökhan Ahi, WhatsApp ile ilgili şöyle dedi:

WhatsApp'ta sahte pek çok haber dolaşıyor. Özellikle son dönemde sahte haber içeren pek çok haberin ses kaydı dolaşıyor. En az 3-4 farklı kaynaktan haberi teyit etmedikçe inanmamamız gerekiyor.

WhatsApp bütün mesajları yüksek derecede şifreliyor. Dolayısı ile güvenlik açısından büyük sıkıntılar yok. İki kullanıcı arasında geçen konuşmayı veya grup konuşmaları şifrelese de eğer telefonunuz başkasının eline geçerse bu mesajların açık bir şekilde okunması mümkün hale geliyor.

Programda Özdemir, konuyu Adalet Bakanlığı'na sorduklarını belirterek "Şu anlık böyle bir şey yok" dedi.

"

Cenker Çetin
Bilgi Teknolojileri Danışmanı

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/04/2020 14:51
Paylaş: