İnternet taşınabili...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet taşınabilirliği de gelsin  

RSS
Nezih UNLU
(@NezihUNLU)
Üye

TID Genel Başkanı ve Turk.Net Genel Müdürü Cem Çelebiler GSM'deki numara taşınabilirliği gibi ADSL taşınabilirliğinin de gelmesini beklediklerini söyledi

Tüm İnternet Derneği Genel Başkanı ve Turk.Net Genel Müdürü Cem Çelebiler Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın interneten alınan Özel İletişim Vergisi oranının indirilmesi ile ilgili açıklamaları ve  Rekabet Kurulu'nun Türk Telekom ve TTNET'e kesmiş olduğu 12,4 milyon YTL'lik ceza ile ilgili görüşlerini belirttiği açıklamasında internette de hatların kolayca taşınabilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Çelebiler basın açıklamasında "GSM tarafında numara taşınabilirliği nasıl kolay ve hızlı yapılabiliyorsa, internet operatör değişimi de aynı şekilde yapılabilmelidir. Bugün operatör değiştirmek 7 gün gibi uzun bir süre alabiliyor. Yani bu talepte bulunan tüketicilerin ADSL abonelikleri iptal ediliyor ve kullanıcılar 7 gün internetsiz kalabiliyorlar. Bu nedenle TurkNet olarak, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu’nun (BTK) önderliğinde, tıpkı GSM’de numara taşınabilirliği gibi internet tarafında da operatör değişikliği yapılmasına ilişkin kararın bir an önce alınmasını bekliyoruz" dedi.

Alıntı
Gönderildi : 26/11/2008 18:32
BAHADIR SAVACI
(@BAHADIRSAVACI)
Üye

İnşallah çabuk alırlar şu kararı.Çünkü aldığım hizmetten hiç memnun değilim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/11/2008 18:52
 Anonim

Aynen.TT hizmeti hiç iyi değil.Araştırma yapıp başka bir ISP'ye geçmek lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/11/2008 19:02
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Ben smile adsl kullanıyorum 11 aydır hiç sorun yaşamadım şikayetçi olanlar var ama Ttnet'ten daha iyidir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/11/2008 19:37
Paylaş: