Opera Mini 4.2 s...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Opera Mini 4.2 sürüme ulaştı  

  RSS
Nezih UNLU
(@NezihUNLU)
Üye

Dünya çapında 20 milyondan fazla insanın kullandığı ücretsiz internet tarayıcı Opera Mini, yeni özelliklerle 4.2 versiyonuna ulaştı.


Opera tarafından geliştirilen Java tabanlı ücretsiz mobil internet tarayıcısı Opera Mini yenilendi. En son 4.1 versiyonuyla kullanılan uygulama, 4.2 versiyona güncellendi. Önceki sürümlerde Türkçe versiyonu daha sonra eklenen Opera Mini'nin bu versiyonunda Türkçe, diğer dillerle aynı anda hizmete sunuldu.
Cep telefonlarından yaklaşık 20 kat daha ucuza internet erişimi sağlayan başarılı uygulamanın son versiyonundki yenilikler şöyle:

Temalar
Opera Mini uygulaması artık renk temalarıyla kişiselleştirilebiliyor. Önceki versiyonlarda bulunan fakat daha sonra kaldırılan özellik yeniden eklenmiş.

Video
Tarayıcı üzerinden video içeriğine erişmek oldukça önemli. Nokia veya Sony Ericsson cep telefonu kullanıyorsanız "m.youtube.com" adresini ziyaret ederek videoları doğrudan izleme olanağına sahipsiniz (Dikkat! Video içeriği akıcı veri [streaming] şeklinde sunulduğundan çok fazla veri transferi gerektirir. WLAN yerine GPRS üzerinden erişiyorsanız video içeriği görüntülememeye dikkat edin).

Performans
Opera Mini sunucuları daha yüksek kapasiteli bilgisayar ve bağlantılarla yenilendi. Artık uygulama üzerinden internet erişimi çok daha hızlı.

Not senkronizasyonu
Opera Link desteği notlarla genişletilmiş. Opera Mini üzerinden eşitlediğiniz notlarınıza bilgisayarınızdan erişebilirsiniz.


Uygulamayı indirmek için cep telefonu tarayıcınızdan "www.operamini.com/download" adresini ziyaret edebilirsiniz.

Alıntı
Gönderildi : 26/11/2008 18:29
Paylaş: