Microsoft ve Verizo...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft ve Verizon en büyük spamciler  

  RSS
Nezih UNLU
(@NezihUNLU)
Üye

Microsoft ve Verizon  şirketleri spamhouse.org tarafından dünyanın en büyük spam ağları arasında listelendi. Türkiye'den de Sistemnet Telekom listede 6'ıncı sırada.


 


Dünyada en çok spam yapan bilgisayar ağları arasında Microsoft ve Verizon da listelendi. Kullanıcılarının istemleri dışında ilaç reklamları, porno içerik gibi istenmeyen postalar yollayan ağlar arasında Microsoft 5'inci Verizon ise 9'uncu sırada yer aldı. Spamhouse.org sitesinde yayımlanan verilere göre dünyanın en büyük spamcileri Microsoft ağlarını da kullanmaya başladı.

Microsoft tarafından barındırılan sitelerin güvenilirliklerinden dolayı genelde engellenmediğini fark eden spamciler bu ağları da kullanmaya başladı. Microsoft servislerini kullanan kişiler buradan istenmeyen e-posta mesajları yollamaya başladı.

Dünyanın en büyük spam ağları arasından Türkiye'den de bir isim bulunuyor. Sistemnet Telekom. Web hosting ve co-location hizmeti veren Sistemnet'in sahip olduğu IP adresleri dünyanın en çok spam yapılan adresleri arasında yer alıyor.

Dünyanın en büyük spam ağları

Sıralam Raporlanan Spam Olayları  

1
cncgroup-hn 35  

2
hostfresh.com 30  

3
gilat.net 30  

4
vsnlinternational.com 30  

5
microsoft.com 28  

6
sistemnet.com.tr 27  

7
cnuninet.com 26  

8
ecommerce.com 25  

9
verizon.com 24  

10
colocentral.com 24


 


cnettürkiye

Alıntı
Gönderildi : 26/11/2008 18:27
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

aferin asker... :)))

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/11/2008 02:58
Paylaş: