Teknoloji Kriz Dinl...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Teknoloji Kriz Dinlemez  

  RSS
 Anonim 

Londra’daki Stuff Live zımbırtı fuarı ekonomik kirize rağmen bu yıl da ziyaretçi akınına uğradı.Ekonomik kriz tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Kimse önünü göremiyor; bir yıl, bir ay sonra olabilecekleri öngöremiyor. Teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere firmalar üretimlerini kısıyor, personelini azaltıyor. Kriz günleri gerçekten zor. Kriz, mriz şimdi boşverelim bunları; Londra’da düzenlenen İngiltere’nin en büyük “zımbırtı fuarı” Stuff Live bu yıl da ziyaretçiyle doldu taştı. Fuarın dikkat çeken zımbırtıları arasında, Star Wars’tan esinlenilerek yaratılan uçan bir koltuk, saatte 200 km hıza erişebilen elektrikli bir motosiklet, neredeyse bir ev parasına eşit pahada hoparlör sistemleri bu yılın ilgi çeken zımbırtıları arasındaydı. Ziyaretçiler, bu geleceğe dönük zımbırtıları deneyerek ekonomik krizin yarattığı baskıdan bir süreliğine kurtuldular. Zımbırtıların etiketlerinde yazan rakamlarsa teknoloji meraklılarını anında rüyadan uyandırdı.


PACEMAKER CEP MİKSERİ


Benim dikkatimi çeken ürünler arasında Pacemaker cep mikseri vardı. Mikser dediğime bakmayın, portatif bir DJ sisteminden bahsediyorum. Bir avuç içinden biraz daha büyük boyutlarda olan bu mikser, standart bir mikserde bulunan tüm ses manipülasyon özelliklerini içeriyor. Henüz fiyatı açıklanmayan mikserin önümüzdeki günlerde piyasaya çıkması bekleniyor.


LOUNGER


En sıradışı ürünler arasında güçlü mıknatıslarla havada asılı kalan Lounger isimli İngiliz tasarımı - sandalye mi, koltuk mu, yoksa uzay gemisi mi artık siz karar veren - zımbırtı da bulunuyordu. Mucit Keith Dixon, bu ürünü geliştirirken Star Wars filmlerindeki Landspeeder araçlarından esinlenmiş. Bu alet şöyle tarif ediliyor: “Uzanıp gözlerinizi kapattığınızda, bulutların üzerinde uçuyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz.” Lounger’ın 6 bin sterlinlik etiketi ziyaretçilerin hızlı bir şekilde yere düşmesine neden olabilir, aman dikkat.


ROBOT GİTAR


Dünyanın önde gelen gitar üreticilerinden Gibson’un robot gitarı, akort işlemini içindeki küçük motorlarla gerçekleştiriyor, bu da müzisyene büyük kolaylık sağlıyor.


BAMBU DİZÜSTÜ


Asus’un plastik yerine bambu ile kaplı olan yeni dizüstü bilgisayarı da ilginç bir görselliğe sahip. Asus, teknolojinin çevreye adaptasyonu konusunda ilginç bir çalışmaya imza atmış.


KEF MUON


Merkezi “Kent kenti”nde olan KEF şirketi, 180 santim uzunluğundaki bu hoparlör setini alüminyüm bir kasayla üretmiş; böylece vibrasyon sıfıra iniyor. Kıvrımlı yapısı hoparlöre gayet estetik bir hava katmış. KEF, Muon hoparlör setini “21. yüzyıl yaşamında çağdaş bir sanat eseri” diye tanımlıyor. Yani almak isteyenler, 70 bin sterline bir de sanat eseri edindiklerini düşünebilir...

Alıntı
Gönderildi : 05/11/2008 01:18
Paylaş: