Anasayfa » Forum

Office 365 Raporlam...

Office 365 Raporlama  

RSS
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Firmalar için en önemli ve kritik noktalardan biri raporlamalardır. Office 365 yönetim panelinde aktif olmayan kullanıcılardan, kullanıcıların kullandığı tarayıcı ya da işletim sistemlerine; sahip olunmayan kullanıcılar tarafından erişilen posta kutularından, firmaya ulaşan istenmeyen posta raporlarına kadar birçok rapora tek panelden ulaşabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Office 365 paneline yönetici yetkisine sahip kullanıcı ile giriş yapmanız ardından da yönetim panelinde yer alan menüde Raporlar alanına gelerek mevcut raporlar üzerinden ihtiyacınız olan raporu seçmenizdir. Bu alandan dilediğiniz raporu kolaylıkla çekebilir, raporda yer alan kullanıcı detaylarına hızlıca ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Sevil Rodoplu

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Alıntı
Gönderildi : 14/03/2016 12:35
Bülent ALAÇAM
(@BulentALACAM)
Üye

[quote user="Hakan UZUNER"]

Firmalar için en önemli ve kritik noktalardan biri raporlamalardır. Office 365 yönetim panelinde aktif olmayan kullanıcılardan, kullanıcıların kullandığı tarayıcı ya da işletim sistemlerine; sahip olunmayan kullanıcılar tarafından erişilen posta kutularından, firmaya ulaşan istenmeyen posta raporlarına kadar birçok rapora tek panelden ulaşabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Office 365 paneline yönetici yetkisine sahip kullanıcı ile giriş yapmanız ardından da yönetim panelinde yer alan menüde Raporlar alanına gelerek mevcut raporlar üzerinden ihtiyacınız olan raporu seçmenizdir. Bu alandan dilediğiniz raporu kolaylıkla çekebilir, raporda yer alan kullanıcı detaylarına hızlıca ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Sevil Rodoplu

[/quote]

Peki menüde REPORTS diye bir alan göremiyorsak sorun neden kaynaklanıyordur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2016 15:42
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bilfiğim kadarıyla her pakette mevcut olan bir yapı. Browser değiştirip deneme imkanınız oldumu? Ayrıca erişim sağlanan kullanıcı tüm haklara sahipmi ?

Ayrıca rapor toolunu kullanabilirsiniz. http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/archive/2014/05/04/ofis-365-uzerinde-gelismis-raporlama.aspx

Bu https://www.cogmotive.com/  firma ise güzel ürünler yapmakta.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2016 20:31
Bülent ALAÇAM
(@BulentALACAM)
Üye

[quote user="Rıza ŞAHAN"]

Bilfiğim kadarıyla her pakette mevcut olan bir yapı. Browser değiştirip deneme imkanınız oldumu? Ayrıca erişim sağlanan kullanıcı tüm haklara sahipmi ?

Ayrıca rapor toolunu kullanabilirsiniz. http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/archive/2014/05/04/ofis-365-uzerinde-gelismis-raporlama.aspx

Bu https://www.cogmotive.com/  firma ise güzel ürünler yapmakta.

[/quote]

Evet farklı tarayıcılarla da denedim ancak sonuç aynı. Ayrıca admin hakkına sahibim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/03/2016 10:59
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Normalde bu arayüzün gelmesi lazım. Bu durumda en mantıklısı Ticket açıp durumu bildirmek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/03/2016 21:56
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

https://technet.microsoft.com/en-us/library/office-365-platform-service-description.aspx

Yukarıdaki link içerisinde report başlığında tüm paketlerde temel raporların olduğunu göreceksiniz, yani nerede ise Top DLP policy matches for mail başlığına kadar olan tüm temel raporlar sunulmaktadır.

özetle olmaması normal bir durum değil, bir case açın isterseniz

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/03/2016 23:43
Bülent ALAÇAM
(@BulentALACAM)
Üye

Merhaba

https://technet.microsoft.com/en-us/library/office-365-platform-service-description.aspx

Yukarıdaki link içerisinde report başlığında tüm paketlerde temel raporların olduğunu göreceksiniz, yani nerede ise Top DLP policy matches for mail başlığına kadar olan tüm temel raporlar sunulmaktadır.

özetle olmaması normal bir durum değil, bir case açın isterseniz

[/quote]

Teşekürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/03/2016 09:46
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Sonucu merak ettim, neden çıkmıyor muş?

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2016 12:37
Bülent ALAÇAM
(@BulentALACAM)
Üye

Sonucu merak ettim, neden çıkmıyor muş?

[/quote]

Office 365 i Exchange olmayan versiyonunu yani Office Pro Plus kullandığımızdan kaynaklandığını öğrendim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2016 18:28
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Hımmm hiç aklıma gelmezdi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2016 17:19
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol