Windows 7 için...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 için bu gece son!  

RSS
Mert Kibar
(@mertkibar)
Üye

Microsoft'un en çok kullanılan iletim sistemi olan Windows 7 bu geceden itibaren 'ölüme' terk ediliyor.

Microsoft’un en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 7 bu gece 00:00 itibariyle ölüme terk edilecek. Microsoft’un açıklamasına göre artık Windows 7 için özel bir güncelleme yayınlanmayacak. Böylece Windows 7 yeni özellik kazanamayacak.

Windows 7, bugünden itibaren 2020’ye kadar sürecek olan Uzatılmış Destek kapsamına girecek. Yani Windows, Windows 7için temel desteği kesecek ama bazı güncellemeleri 2020 yılına kadar yayınlayacak.

Gelen bu haber Windows 7 kullanıcıları tarafından olumsuz karşılanırken kullanıcılar yeni işletim sistemini merakla beklemeye başladı. Windows 7’nin iki nesil sonrasının işletim sistemi Windows 10’un 2015’te piyasaya çıkması bekleniyor.

Microsoft, geçmişte 12 yıl boyunca destek verdiği Windows XP içinde aynı sistemi uygulamıştı.

Windows, Windows 7 için temel desteği kesecek ama önemli güncellemeleri 2020’ye kadar yayınlayacak.

Alıntı
Gönderildi : 13/01/2015 01:19
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Teşekkürler. Yinede Xp işletim sisteminin kullanıldığı dünyada 2020'ye kadar win7 yaşayacak gibi. Sanırım bu tasarruflu kullanıcılar, internetten izole güvenli pcler için dahada uzun sürecek gibi. Zira şuan iş yerimizde bir programda windows 95 kullanılmaya devam ediyor. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2015 10:35
Serdar SELVİLİ
(@SerdarSELViLi)
Üye

Adamlar 2029 ye kadar güvenlik güncellemelerini yapacağız sadece diğer güncellemeler ve 7 ye göre uygulama vs geliştirmeyeceğiz yazmış bu ölüme terk etmek demek değildir ki

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2015 19:40
Cihan DİKMEN
(@CihanDiKMEN)
Üye

Biz maziyi yaşamayı seven bir milletiz. Ben de zannediyorum ki Win 7 'nin kullanılma ömrü bir hayli uzayacaktır. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2015 22:41
Safa Sarıca
(@SafaSarica)
Üye

Günümüzde halen XP kullanan bir çok işletme var ve en önemlisi duyduğum büyük yapıların bir çoğu daha yeni yeni win 7 ye geçiş sağlıyor... eminim önümüzdeki 5 yıl daha kullanacağız..

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/01/2015 13:41
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

🙂 Haklısınız hocam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/01/2015 13:47
Mustafa KURU
(@MustafaKURU)
Üye

Daha sistemdeki clientları Win7 ye yeni upgrade yaptım ki bazılarında uygulamalardan dolayı hala XP var benim şirket olarak yetişmem mümkün değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/01/2015 19:52
aslan alemdar
(@aslanalemdar)
Üye

Bir efsane daha tarih olacak. Bilgilendirme için teşekkürler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/01/2015 00:33
Yasin AKILLI
(@yasinakilli)
Kıdemli Üye

Bilgilendirme için teşekkürler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/01/2015 16:34
Paylaş: