Anasayfa » Forum

Bütün şif...

Bütün şifreleriniz tehlike altında!  

RSS
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi
Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 8 ile ilgili problemler bitmiyor. Daha önce kullanıcıların 3G'yi kapatma tuşunun olmamasından ve çok yer kaplamasından yakındığı iOS 8'de bu sefer büyük bir açık ortaya çıktı. BGR internet sitesinin iDownload bloğuna dayandırdığı habere göre, iOS 8 klavyesiyle girilen şifreler, daha sonra klavyenin otomatik düzeltme özelliği ile tekrardan ortaya çıkıyor. Örneğin mesaj kutusuna e-mail şifresi içinde aynı harf olan bir metin yazdığınızda otomatik düzeltme kutucuğunda beliriyor.

Blog ayrıca eski şifrelerinde aynı yerde belirdiğini ifade ediyor. Bu durum istenmeyen durumlara yol açabilir. Telefonunuzu kullanan üçüncü şahısların şifrelerinizi öğrenmesine yol açabilir. Apple ise henüz sorunun yeni iOS 8.0.2 güncellemesiyle çözülüp çözülmediği ile ilgili bir açıklama yapmadı. 

Gazetevatan
Alıntı
Gönderildi : 30/09/2014 19:20
İbrahim DOĞAN
(@ibrahimDOGAN)
Üye

IOS 8 baslı basına sorun bence. Güncelleme sonrasında telefondan çektiğim resimlerin neredeyse hiçbiri gelmedi. 8 sayesinde resimlerimi kaybettim. Görsel sunulsada işlevsellik pek umursanmamış gibi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2014 19:38
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

[quote user="İbrahim DOĞAN"]IOS 8 baslı basına sorun bence. Güncelleme sonrasında telefondan çektiğim resimlerin neredeyse hiçbiri gelmedi. 8 sayesinde resimlerimi kaybettim. Görsel sunulsada işlevsellik pek umursanmamış gibi.[/quote]

İOS 8'de yeni bir hata keşfedildi.MacRumors'un haberine göre Sıfırlama menüsünde "Tüm ayarları sıfırla" seçeneğini seçince iCloud sürücüsü içindeki dokümanlar (iWork çalışmaları) siliniyor gözüküyor.

Tüm ayarları sıfırla seçeneğinde "Hiçbir medya veya medyanın silinmeyecek" olması bekleniyor, ama haberde dosyaların silindiği teyit edildi. Bu silinmiş dosyalar iWork belgeleriyle sınırlı duruyor. Eğer iWork'u kullanmıyorsanız endişelenecek bir durum yok. Ama iWork kullananların kesinlikle dikkat etmesi lazım. Önemli bir belge silinmesi ciddi sorunlara sebep olabilir.  sürüsünden silinen bir dosyayı geri getirmenin bir yolu şimdilik yok gibi.

Sorun giderilene kadar tüm ayarları sıfırlamayı kullanmamak şimdilik en iyisi. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2014 20:06
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol