500$ Ödül...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] 500$ Ödüllü Office 365 hata bulma  

  RSS
batuhan demirdal
(@batuhandemirdal)
Üye

Bugün Office 365’in yepyeni ödüllü Microsoft Online Hizmetleri Hata Bulma Programına katıldığını duyurmaktan dolayı heyecanlıyız. Hafta içinde lansmanını gerçekleştirdiğimiz bu program süresince güvenlik araştırmacılarını koşullar doğrultusunda buldukları ve bize raporladıkları güvenlik açıkları karşılığında ödüllendirip takdir ediyoruz.  

Bu programı başlatmamızın birkaç sebebi var, ancak en önemlileri şunlar:

  1. Güvenlik açıklarını çok ciddiye alıyoruz. İster Fortune 500 şirketlerinden biri, ister küçük ölçekte bir kurum, ister kar amacı gütmeyen bir organizasyon ya da ister bir eğitim kurumu olun, biliyoruz ki sizler, yani müşterilerimiz, kurumunuzun işleyişini sağlamak için gerekli araçlar konusunda bizlere güveniyorsunuz. Verinizle ilgili olarak bize olan güveninizi ciddiye alıyoruz. Bu program da hizmetlerimizin güvenliğinin sürekli gelişmesi konusunda yaptığımız yatırımların bir parçası. Güvenlik, uyumluluk ve gizlilik konusunda geniş ölçekteki yatırımlarımız konusunda daha fazla bilgiyi Office 365 Güven Merkezi’ni ziyaret ederek alabilirsiniz.
  2.  

  3. Bunu bizden talep ettiniz. Müşterilerimiz güvenlik konusunda bilinçliler ve hizmetlerimizin güvenlik profilini inceleme ve anlama özgürlüğünü haklı olarak talep ediyorlar. Bugün duyurduğumuz program koşullarıyla, artık Office 365 hizmetlerinin isteyen herkesin katılabileceği, odaklı güvenlik açığı değerlendirmelerine olanak sağlayan bir çerçevesi var. Bu kurallarla, artık hizmetin güvenliğini sizler de doğrulayabilirsiniz. Eğer programın uygunluk ihtiyaçlarına göre sorunları tespit ederseniz, Microsoft bu güzel çalışma için sizleri maddi olarak ödüllendirecek. Bu ödül Microsoft’un karar verme hakkına tabi olacak ve koşullara uygun olarak raporlanmış güvenlik açığının etkisine göre artabilecek şekilde en az 500 dolarlık bir ödeme olarak sunuluyor olacak.
  4.  

  5. Bu girişim müşterilerimiz ve hizmetlerimiz için doğru olan şey. Office 365 içerisinde endüstri eğilimlerini ve gelişmekte olan tehditleri dikkate alarak iç ve dış penetrasyon testlerini gerçekleştiren ve hizmetin geliştirme ve operasyon yaşam döngüsü boyunca güvenlik açığı taramalarını ve değerlendirmelerini yapan güvenlik ekiplerine sahibiz. Office 365 müşterilere en iyi implementasyon uygulamalarımızın üçüncü partiler tarafından ortaya konan kanıtlarını sağlamak için katı kurallara sahip üçüncü parti güvenlik ve uyumluluk onaylarını takip edip bunları almaya devam ediyor. Güvenli yazılım geliştirmek ve hizmetlerimizi güvenlik ihlallerine karşı korumak için çok çalışıyoruz. Fakat görüyoruz ki güvenlik bir varış noktasından ziyade bir yolculuk ve bu yolculukta her zaman daha hızlı hareket etmek için yeni yollar arıyoruz. Bu ödül programı Office 365’i daha da güvenli hale getirmek için bize yardımcı olacak harika bir topluluğu harekete geçirmemiz ve takdir etmemiz için yeni bir yol anlamına geliyor.
  6.  

Araştırmanıza ve üzerinde çalıştığınız bir güvenlik açığını raporlamaya başlamadan önce program koşullarını ve Sıkça Sorulan Soruları okumanızı öneriyoruz. Geçmişte toplulukta Office 365’teki sorunları raporlayan herkese çok teşekkür ediyor ve bundan sonraki eforlarınızı ödüllendirmeyi dört gözle bekliyoruz. Office 365 ile henüz tanışmadıysanız hemen buradan başlayabilirsiniz.

Alıntı
Gönderildi : 26/09/2014 16:43
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

bilgilendirme için teşekürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/09/2014 11:28
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Güzel bir ödül ama bu biraz sistem sağlam reklamı gibi. Bug bulmak neyse belki yakalanabilir ama güvenlik açığı sebebiyle sanırım çok fazla kişi 500 $ sahibi olmayacak gibi 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/09/2014 23:08
Paylaş: