Anasayfa » Forum

Sahte Windows 9'a d...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Sahte Windows 9'a dikkat  

  RSS
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Daha Microsoft adını bile fazla dillendirmezken internette yayılan ve hem telefonları hem de bilgisayarları kapsayan Windows 9 yükleme dosyaları kullanıcılar için tehlike saçıyor.

Henüz resmi olarak duyurulmayan Windows 9'un 2015'in başlarında çıkması bekleniyor. İşletim sisteminin ücretsiz olarak sunulacağına dair söylentiler var, ancak bu konuda henüz kesin bir bilgi yok. Bu arada dosya paylaşım sitelerinde ve YouTube'da ortaya çıkan ücretsiz "Windows 9"lar tehlike saçıyor.

"Windows 9 Extreme Edition", "Windows 9 Ultimate" veya "Windows 9 Professional" gibi yanıltıcı isimlerle karşınıza çıkan indirmelerin içinde tema giydirilmiş, yasadışı Windows 7 veya 8 kurulumlarından başka bir şey yok. Dosya paylaşım sitelerinin yanı sıra, YouTube'da da altında indirme bağlantısı veren birçok Windows 9 konseptine rastlamanız mümkün. ISO dosyası olarak sunulan bazı indirmeler, 20'nin üzerinde ön-yüklü programla gelebiliyor. İçinde lisanssız yazılımların da bulunduğu bu kurulumlar, Windows'u en baştan çöplüğe çeviriyor.

En kötü durumda ise zararlılarla karşılaşmanız olası. Tecrübesiz kullanıcıların Windows 9'u indireyim derken bir botnet'in parçası haline gelmeleri hiç de zor değil. Eğer siz de bir zararlı ağının parçası olmak istemiyorsanız, şimdilik Windows 7 veya Windows 8 ile yetinmenizi öneriyoruz.

Hurriyet 

Alıntı
Gönderildi : 08/05/2014 14:51
CozumPark
(@cozumpark)
Kıdemli Üye Yönetici

paylaşım için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/05/2014 17:49
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

Key programı boot loader kullanarak kullanılan diğer windows sürümleride pek farklı değil zaten 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/05/2014 19:35
Ercan İNKAYA
(@ErcaniNKAYA)
Üye

Bilgi için teşekkürler 

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/11/2014 17:20
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Değerli Üye

Teşekkürler hocam

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/11/2014 18:01
Paylaş: