Microsoft Virtual M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Virtual Machine Converter 2.0 Release oldu.  

RSS
Evren Banger
(@evrenbanger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba ,

Uzun süredir kullanıdğımız Virtual Machine Converter uygulmasının 2.0 versiyonu release oldu. Bu versiyonda linux desteği ve VMware 5.5 desteği geldi. Peki benim için en önemli özellik nedir derseniz 🙂 VMware den Microsoft Azure üzerine direk convert işlemi yapabiliyoruz. Ve güzel bir duyuruda yapayım 2014 senesinde duyuruya göre sonbahar gibi 3.0 versiyonu gelecek ve fiziksel serverdan sanala çevirme işlemi yapabiliyor olacağız. Biliyorsunuz eskiden bu işlemi VMM ile yapabiliyorduk fakat 2012 R2 ile bu özellik kaldırılmıştı. Neyse konuya dönecek olursak aşağıdaki özellikler mevcut.

• Added support for vCenter & ESX(i) 5.5
  • VMware virtual hardware version 4 – 10 support
  • Linux Guest OS migration support including CentOS, Debian, Oracle, Red Hat Enterprise, SuSE enterprise and Ubuntu.
  • On-Premises VM to Azure VM conversion: You can now migrate your VMware virtual machines straight to Azure. Ease your migration process and take advantage of Microsoft's cloud infrastructure with a simple wizard driven experience.
  • PowerShell interface for scripting and automation support: Automate your migration via workflow tools including System Center Orchestrator and more. Hook MVMC 2.0 into greater processes including candidate identification and migration activitie.
Daha fazla bilgi ve download için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Alıntı
Gönderildi : 09/04/2014 03:37
Recep YÜKSEL
(@recepyuksel)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

🙂 Evren hocam aynısını bende yayınlamışım, bende ana ekran resmini resmi koymuştum benim resim neden çıkmıyor sen buraya resmi nasıl ekliyorsun?

Yeni özellikleri ben çevirmeye çalıştım dilim döndüğünce.

Bir sanal sunucuya bağlı virtual diskleri (VHDs) Windows Azure convert etmek destekleniyor.

• BT otomosyanları ve iş akışları için Windows PowerShell desteği geldi.
  • VMware hostlardaki Linux işletim sistemi sunucuları Hyper-V hostlara convert etmek destekleniyor.
  • Offline durumda olan VM konvert destekleniyor.
  • Yeni Virtual hard disk formatı (VHDX) destekleniyor.
  • VMware vSphere 5.5, VMware vSphere 5.1, and VMware vSphere 4.1 hostslar üzerinde çalışan sanal sunucuların Hyper-V ortamlarına aktarılması destekleniyor.
  • Sanal sunucu üzerinde çalışan Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012 ve Windows 8 işletim sistemleri çevrimi desteklenmektedir.
    Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
    sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
    Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
    diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
    Gönderildi : 09/04/2014 12:38
    Evren Banger
    (@evrenbanger)
    Saygın Üye Forum Yöneticisi

Ben senin eklediğin görmedim 🙂 Bir siteye upload edip oradan link veriyorum resim için. Çeviri için teşekkürler. 🙂

CevapAlıntı
    Gönderildi : 09/04/2014 20:39
    Paylaş: