Windows 8.2, Ocak a...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8.2, Ocak ayında kullanıma sunulabilir  

  RSS
Mert Kibar
(@mertkibar)
Üye
Windows 8 işletim sistemine pek çok yenilik ve değişiklik getiren 8.1 güncellemesini geçtiğimiz ay kullanıma sunan Microsoft, gelen son haberlere göre Ocak ayı içerisinde işletim sisteminin 8.2 güncellemesini de yaygın kullanıma sunacak.
 
Seattle merkezli şirket tarafından henüz resmi olarak doğrulanmış olmasa bile, gelecek yılın sonu veya 2015 içerisinde Windows  9 işletim sisteminin anons etmesi beklenen Microsoft, bu gelişme öncesinde Windows 8'i güncellemeler ile geliştirmeye devam edecek.
 
Peki Windows 8.2 ile birlikte ne gibi yenilikler gelecek ? Mevcut bilgilere göre Windows 8.2'nin en büyük sürprizi başlat butonu ve menüsü olacak. Microsoft, Windows 8.1 ile birlikte başlat butonunu geri getirmiş olsa bile, bu buton beklenenin aksine alışagelmiş menüyü çalıştırmak yerine modern arayüzü çağırıyor, sağ tıklandığında ise ayrı bir özellikler ekranı çıkıyordu. Windows 8.2 içinse Windows 95'ten bu yana alıştığımız gerçek başlat menüsünün hayata döndürüleceği ifade ediliyor.
 
Windows 8.2 ile birlikte aynı zamanda Internet Explorer cephesinde de önemli yeniliklerin olması bekleniyor. Windows 8.1 ile birlikte lanse edilen Internet Explorer 11 genel olarak çok fazla gelişim ortaya koymazken, işletim sisteminin yeni güncellemesinde karşımıza çıkacak olan Internet Explorer versiyonun sayfa yüklenme sürelerini kısaltacağı belirtiliyor. Microsoft aynı zamanda Windows 8.2 ile birlikte dosya gezginini de varsayılan olarak gösterecek ve sayede alt klasörler, ve dosyalar arası navigasyon daha hızlı bir şekilde sağlanacak. 
 
İrili ufaklı pek çok yeni gelişme ve güncelleme getirecek olan Windows 8.2'nin aynı Windows 8.1'de birde olduğu gibi işletim sisteminin lisanslı sürümüne sahip kullanıcılara uygulama mağazası üzerinden ücretsiz sağlanması bekleniyor. Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere Windows 8.2 için Ocak ayı işaret ediliyor, bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.
 
Alıntı
Gönderildi : 20/12/2013 00:38
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Bilgilendirme için teşekkürler. Kaynak belirtirseniz seviniriz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2013 10:22
Teoman Efendi
(@TeomanEfendi)
Üye

Yukaridaki haberi gecen haftalarda okumustum bende. Windows 8'in betasindan bu yana baslat menusu gelecek dedik. Bunu bir tek MS gormekte zorlandi ama gorunuse gore yine ayni noktaya geldi. Microsoft varolan ozellikleri bir versiyonda kaldirip diger veriyonda yenilik gibi sunmakla kendini tekrar ediyor maalesef ve pazari kaybediyor. Baska bir ornek vermek gerekirse Skype MS Messengerin yerine geldi ancak karsilastirirsaniz bir cok ozelligin gume gittigini gorursunuz. Buna ragmen yazilim bir turlu stabiliteyi yakalayamadi. MS son yillarda panik icerisinde guzel yenilikleri daha olgunlasmadan ve pazarin nabzini yoklamadan ortaya sunuyor. Yani gorunuse gore Windows 8.2 ile Windows 7'ye biraz daha yaklasmis olacagiz! Server tarafi icin Windows 2012 R2'yu cok begendim ama biraz daha dokunulmasi gerekiyor ve yine ozellikle Start menusu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2013 13:57
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

windows8 neyse de , sunucu tarafında bu arayuz fantazisini anlayamıyorum gercekten

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2013 17:51
Paylaş: