Türk Telekom F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Türk Telekom Fiber Altyapısı Sorgulama Haritası  

RSS
tarikyildiz
(@tarikyildiz)
Üye

Bulunduğunuz Lokasyonun Türk Telekom Fiber  alt yapısına uygunmu? değilmi ?diye sorgulama yapabileceğiniz bir  sayfa sunuyor İl ilçe mahalle cadde, sokak olarak sorgulama yapabilirsiniz 

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/Guncel/Detay/Fiber-Internet#fiberharita

Alıntı
Gönderildi : 31/03/2013 00:14
recep.ortatas
(@recep.ortatas)
Üye

bilgi için teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2013 02:54
Erkan BÜYÜKBAYRAKTAROĞLU
(@erkanbbayraktaroglu)
Üye

Hocam Bilgi İçin Teşekkürler 

TTnet tarafını sıkıştırma zamanı geldi 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2013 17:13
Hakan Daldal
(@HakanDaldal)
Üye

olup olmadığını nerden anlıyoruz ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2013 17:18
tarikyildiz
(@tarikyildiz)
Üye

harita üzerinden bulundugun noktaya AYYILDIZ getir  sonra  ise  üzerine geldiginse sorgula yazısı çıkıyor 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2013 17:20
Hakan Daldal
(@HakanDaldal)
Üye

[quote user="tarikyildiz"]

harita üzerinden bulundugun noktaya AYYILDIZ getir  sonra  ise  üzerine geldiginse sorgula yazısı çıkıyor 

[/quote]

teşekkürler altyapı varmış 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2013 17:24
MEHMET OMAÇ
(@MEHMETOMAC)
Üye

teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2013 20:57
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

vdsl mi kullanıyor altyapı olarak telekom fibernet icin

mesela gecsek ethernet wan portu olan airties 5452 modem kullanılabilirmi  yoksa illa vdsl destekleyen bir modemmi gerekli acaba ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2013 02:47
Emrah YILMAZ
(@EmrahYILMAZ)
Üye

TTNET FİBERNET Paketlerini Yalın FİBERNET paketi olarak almak isteyen
müşterilerimize aylık 28 TL (vergiler dahil) Yalın Fiber İnternet erişim
ücreti yansıtılır.TTNET Yalın İnternet hizmeti başvurularında, sabit
telefon hattı ve internet aboneliği olmayan yeni abonelerden bir defaya
mahsus 8 TL devre hazırlama ücreti alınır.

Fiber internette yalın internet nedir Allah aşkına?!?!?! Yıllarca telefon hattı olmadan adsl veremeyiz diye sömürdüler hala devam ediyorlar. Bence bunlara paranızı yedirmeyin artık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2013 12:20
tarikyildiz
(@tarikyildiz)
Üye

telefon ile destek aldım  söyle derler

Airties : Eğer servis sağlayıcı adsl üzerinden fiber internet  sunuyor ise  modemizi kullanabilirsiniz. Direk fiber olarak bağlantı  sağlanılıyor ise modemizi kullanamazsınız

TTNET:  tarafından net bir cevap alamamakla birlikte .Bulunduğunuz konuma göre değişir.mevcutta kullandıgınız modem ile bağlarsnız .Fiber hattı  durumuna göre  yapacağımız çözümler değişiklik gösterir derler 🙂  

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2013 13:18
Emrah YILMAZ
(@EmrahYILMAZ)
Üye

Airties : Eğer servis sağlayıcı adsl üzerinden fiber internet  sunuyor ise  modemizi kullanabilirsiniz. Direk fiber olarak bağlantı  sağlanılıyor ise modemizi kullanamazsınız

TTNET:  tarafından net bir cevap alamamakla birlikte .Bulunduğunuz konuma göre değişir.mevcutta kullandıgınız modem ile bağlarsnız .Fiber hattı  durumuna göre  yapacağımız çözümler değişiklik gösterir derler 🙂  

[/quote]

TTnet sanırım Fiber interneti yanlış algılamış. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2013 13:38
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)

[/quote]

çok teşekkürler hocam 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2013 14:18
Hasan Danış
(@HasanDanis)
Üye

Bulunduğunuz Lokasyonun Türk Telekom Fiber  alt yapısına uygunmu? değilmi ?diye sorgulama yapabileceğiniz bir  sayfa sunuyor İl ilçe mahalle cadde, sokak olarak sorgulama yapabilirsiniz 

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/Guncel/Detay/Fiber-Internet#fiberharita

[/quote]

Bilgi için Teşekkürler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/04/2013 13:40
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)

Bu TürkTelekom gerçekten çok büyük bir kurum..

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: tayfundeger@gmail.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/04/2013 13:59
Halit GÖKTAŞ
(@HalitGOKTAS)
Üye

Türk Telekom gerçekten fiber kablolama konusunda çok iyi çalışmalar yapıyor.
Bulunduğum binada, fiber kutu var  50 / 2 MB internet kullanıyorum (Alanya)
Fakat ne hikmetse Otellerin bulunduğu bölgelerde  ortalama hız 8 MB, fiber alt yapı yok.
paraya kıyan oteller, aylık ortalama 2.000 TL'ye 2-3 yıllık kontratla metro almak zorunda kalıyorlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/04/2013 22:07
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)

Türk telekom kablolama konusunda iyi şeyler yapıyor olabilir ama paketlere bakıyorsun hep x mbite kadar seklinde

superonline tarafına bakıyosun 20 mbit 50 mbit seklinde 

hep bir kelime oyunu alavere dalavere icindeyiz , ki karşılarında özel sektor bu işlere girmemiş olsaydı mazallah durumu düşünmek istemiyorum 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/04/2013 14:05
Halit GÖKTAŞ
(@HalitGOKTAS)
Üye

2 yıldır Goonet Adsl kullanıyorum, herhangi bir dalavere'ye şahit olmadım. Antalya pop nokasından hizmet alan bölgelere de 8 mbit limitsizi 39,90 TL'ye veriyor. www.goonet.com.tr , büyüklerin küçüğü ve büyüyen bir şirket.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2013 00:36
SerkanYalçın
(@SerkanYalcin)
Üye

2 kelam lafda ben edeyimde görün şu telekomun ne olduğunu ! 2 kişi gelip 4-5 ay önce fiberi şirketimizde devreye alınca kullandığınız TILGIN modemlerin ip adresleri nedir deyince bize kurmamız söylendi valla abi bilmiyoruz dediler.Bölge telekom müdürlüğünü aradım haftaya eğitimine gideceğim o zaman öğrenirim gelince söylerim 🙂 Biz firmayız ve modemleri köprü moduna almazsam stabil çalışmayacak dediğimde 1 hafta sabredin dediler 🙂 İşte böyle bir firma bunlar.Bu arada modemleri takarken santraldeki hatlarıda mahvettiler ve 2 gün boyunca şirketteki telefonların yüzde 80'i anında meşgule düşüyordu.Superonline olaydı geçerdim ama telekom nasıl tekel bir firmaysa superonline'a buralara girmesine izin vermiyor , sadece kendileri koskoca organize sanayiyi alıyor.Arkadaşı işe alırlarken telefonla ön görüşmede sordukları soru şu ; baştaki hükümetin icraatlarını beğeniyormusunuz deyince yalanda olsa evet deyince evraklarınızı getirin yarın işe başlayabilirsiniz dediler.İşte böyle cacık olmayan bir ülkede yaşıyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2013 11:23
Paylaş: