Çizgi Tagem Ka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çizgi Tagem Kapanıyor  

Sayfa 2 / 3
Murat Koseoglu
(@muratkoseoglu)
Üye

Çok yazık oldu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2013 16:06
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Böyle bir uygulamayı hiç tasvib etmiyorum. Bilakis kınıyorum!

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2013 17:00
canşar özdemir
(@cansarozdemir)
Üye

çok yazıl gerçekten cebine bol para koyan  güçlü eğitim kurumlarından bir olsaydı bence kapanmazdı,ki zaten onlar bunu parasız yapamazlardı 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2013 17:03
Ferdi Kılıç
(@FerdiKilic)
Üye

Niyazi   Saral'ın son röportajı. Müfettişlerimizin ve devletimizin kendinden nasıl bihaber olduğunun ve içindeki çelişkilerin traji komik öyküsü. Gerçek olmaz diyeceğiniz cinsten. Gülermisiniz ağlarmısınız. İşin iç yüzü eğitime vurulan ağır darbenin gerçek bilançosu ne derseniz deyin artık. Ben bu kadar bilmiyordum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2013 19:35
Recep YÜKSEL
(@recepyuksel)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="zafereski"]

Çok yazık.
O zaman bu mantıkla gidilirse bir çok site eğitim veriyor.Makaleler ve videolardan da çok kişi,çok şey öğreniyor.

Bu kapatma durdurulmazsa sonunda benzerlerini de şikayet edebilir ve yaptırım uygulatabilirler.

Çok çok yazık.

[/quote]

Buradan ileride Çözümpark ve benzeri sitelerinde kapanması istenilebilir önüne engeller konulabilir gibi bir durum çıkıyor ortaya. Allah sonumuzu hayır eylesin inşallah.  

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2013 00:46
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Yazık yazık çok yazık hemde..

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: tayfundeger@gmail.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2013 11:29
Deniz ÇINAR
(@DenizCINAR)
Üye

Çizgi de eskiden görev almış arkadaşlarım bulunmakta. Bu insanların emeklerine yazık ilk önce. Daha sonra bunlardan faydalanan insanlara yazık. 

En önemli kısmı arkadaşlar unutmayalım ki sistem yanlış her zaman kapitalin olduğu her sistemde bedava büyük işler yapamazsınız ucunu bir yere dokundurmaz iseniz eğer. Örnek kızılay! yıllarca kan ver kan lazım olunca verdiğin kan saysını gösteren kartın olmasına rağmen sana para ile kan satsınlar.

Yazık!  

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2013 12:09
tunc onur
(@tunconur)
Üye

Nereye gidiyoruz ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2013 13:23
Niyazi Saral
(@NiyaziSaral)
Üye

Tüm arkadaşların, meslektaşların ve tanıdıkların iyi dileklerine, dualarına ve mesajlarına teşekkür derim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2013 16:21
Deniz ÇINAR
(@DenizCINAR)
Üye

Niyazi Saral'ın röportajı. Yazıklar olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2013 18:22
Ferdi Kılıç
(@FerdiKilic)
Üye

Niyazi Bey de buradaymış. Çizgi Tagem den sonra sıra Çözüm Parka gelir mi acaba? Arkadaşlar arasında hep konuşurduk. Çizgi Tagem ve Çözüm park gibi portallar olmasa ne yapardık diye. Korktuğumuz başımıza mı gelmeye başlıyor acaba? Müfettişler Çözüm Park seminer verirken Microsoft' un ofisini basıp kaçak eğitim merkezi işletiyorlar diye dava açarlar mı? Bu iş nereye gider? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2013 20:52
Halit GÖKTAŞ
(@HalitGOKTAS)
Üye

Bir zamanlar anet haber gubu vardı,
özellikle 2000'li yıllarda çok kullanırdım, Türkiye'nin en büyük haber grubuydu, süresiz kapatılınca kendimi boşlukta hissetmiştim.
Anet haber grubu benim öğretmenim gibiydi, O kadar çok bilgi ve paylaşım vardı ki, aradığım birçok konuda çözüm bulabiliyordum. 

Çizgi Tagem'in kapatılmasıyla ilgili olarak,
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bilgi edinme üzerinden , Sayın bakanım sözüyle başlayan bir yazı yazdım.
Göndere tıkladım ve karşıma gelen ekran  "aradığınız sayfa bulunamadı " mesajı...  Malesef Bilim ve Teknolojiden sorumlu Bakanlığın, bilgi edinme sayfası çalışmadığı için Sayın Bakan'a  yazdığım:  Çizgi Tagem'in önemini anlatan yazım ulaşmadı...

http://bilgiedinme.meb.gov.tr/Internet/onbasvuru.aspx?kurum=meb   MEB Bilgi edinme sistemi üzerinden başvuru yapılırsa,
sanırım Çizgi Tagem 'in önemi konusunda ses getirecek bir farkındalık oluşturulabilir.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 20/03/2013 23:57
Elguc Yusifbeyli
(@ElgucYusifbeyli)
Üye

Türkcesi iyi olan her kes Çizgi Tagem portalından yararlanıyordu. Bu gibi kurluşlar tek Türkiye için değil bir çok Türk devletlerinin  egitim yuvası sayılır. Bu kadar emeği ezib geçmeğe bir ad veremiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/03/2013 00:42
Niyazi Saral
(@NiyaziSaral)
Üye

[quote user="Ferdi Kılıç"] Niyazi Bey de buradaymış. Çizgi Tagem den sonra sıra Çözüm Parka gelir mi acaba? Arkadaşlar arasında hep konuşurduk. Çizgi Tagem ve Çözüm park gibi portallar olmasa ne yapardık diye. Korktuğumuz başımıza mı gelmeye başlıyor acaba? Müfettişler Çözüm Park seminer verirken Microsoft' un ofisini basıp kaçak eğitim merkezi işletiyorlar diye dava açarlar mı? Bu iş nereye gider? [/quote]

Çok komik ama bu korktuğunuzun başınıza gelmemesi için hiçbir sebep yok. Sadece bir vatandaşın şikayetine bakar. Özel Eğitim Kurumları organizasyonlarına dikkat etmenizi salık veririm.  Kapıya gelen müfettişlerin ne dediği önemlidir. Bence önlem alın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/03/2013 09:21
Ferdi Kılıç
(@FerdiKilic)
Üye

Çizgi Tagemi bilmesem, bilmediğim bir kuruluş olsa bedava eğitim adı altında rant sağlıyor, vergi kaçırıyor vb... gibi düşüncelere kapılacağım. Ama herşey   ortada bilişim sektörüne yaptığı katkı, eğitime yaptığı katkı kamera şakası gibi geliyor. Komik ötesi bir durum. Bu sorun Başbakan veya Cumhur Başkanı seviyesinde ele alınması gereken ve kamu yararına desteklenmesi gereken bir hareket olarak, Çizgi gibi kuruluşları bir araya getirip kaliteyi arttırmak amaçlı desteklenmesi gerekir. Devlet tabiki denetleyecek çok normal bir durum. Yıkıcı olmak yerine  yapıcı olarak denetlemesi eksiklerini gerekirse devletin tamamlaması gerekir. Çünkü gönüllülüğe dayanan kamu yararına yapılan bir hareket. Herşey de bir hayır vardır.  Yanlış hesap Bağdat'tan döner diyorum ve çok daha üst düzeyde bu sorunun iyileştirilerek düzeleceğine inanıyorum. Bir gün kahvaltıda çözümpark, çizgi, gibi sitelerin yöneticilerini develet büyüklerimiz ile karşılıklı olarak: Yaptığınız bu işleri nasıl daha organize ve sağlıklı bir şekilde yaparız? Nasıl daha faydalı oluruz? sorusuna cevap ararken görebiliriz. Asıl Fatih projesi de bu olur herhalde.  Çok mu hayal perestim?

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/03/2013 11:00
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

Bence tüm suç Niyazi Beyde,

Sen vatana millete yararlı adam olmaya çalışırsan dua edeceksin taşlayıp öldürmediler diye. Ayrıca alacaksın o sunucudaki datayı, Türk niye kazansın basacaksın hollandada bir sunucuya ödemesinide şahsi karttan yapacaksın bakalım kapatabiliyorlar mı. Şahsi sitem deyip online devam edeceksin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/03/2013 11:21
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Bu şekilde bırakamayız, bırakmamalıyız. Çözümpark ailesi bilişim sektörünün en önünde gelen bir kuruluştur. Mutlaka yapacak bir şeyler olmalı. Direnmek gerekiyor. Elimizden geleni ardımıza koymayalım.  http://imza.la/cizgi-tagem-kapatilmasin bir kampanya destek olursak belki bir çıkar yol bulunur. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/03/2013 22:48
Ferdi Kılıç
(@FerdiKilic)
Üye

http://eksisozluk.com/cizgi-tagem--2515630?p=1

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/03/2013 10:35
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Link arada kaynamasın diye bir daha ekliyorum

http://imza.la/cizgi-tagem-kapatilmasin /p>

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/03/2013 17:55
Sayfa 2 / 3
Paylaş: