Hotmail'e Veda...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hotmail'e Veda...  

RSS
Erkan BÜYÜKBAYRAKTAROĞLU
(@erkanbbayraktaroglu)
Üye

Artık Hotmail'e yavaştan veda...

HotmailMicrosoft'un Hotmail'den Outlook'a geçiş sürecinde önemli bir gelişme yaşandı. Yazılım devi Outlook'un beta aşamasının tamamlandığını ve resmen Hotmail'in yerini aldığını duyurdu.

1997 yılında satın aldığı Hotmail ile internet kullanıcıları için önemli bir yer işgal eden Microsoft, Windows 8 ile birlikte taşları yerinden oynatmaya devam ediyor. Son olarak aylardır devam eden Hotmail'den Outlook'a geçiş sürecinde önemli bir aşama geride bırakıldı. Bugünden itibaren resmen hizmete giren Outlook.com ile kullanıcılar mail'lerini bu siteden kontrol edebilecek. Ancak Hotmail kullanıcılarına bir müjdemiz de var. Kullanıcıların varolan Hotmail hesapları kapatılmayacak. Yani xxx@hotmail.com e-postasındaki Hotmail adresinin kullanımına devam edilecek. Kullanıcılar sadece Outlook.com üzerinden de yeni tasarımıyla e-postalarını kullanmaya devam edecek ve ilerleyen aşamalarda Hotmail.com da kapatılıp yerini tamamen Outlook.com'a bırakacak. Bugüne dek 60 milyon kullanıcıya ulaşan Outlook'ta kullanıcılar yeni hesap açabildiği gibi Hotmail adreslerini de bu adrese taşıyabiliyor.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/22631477.asp

Alıntı
Gönderildi : 19/02/2013 19:00
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

outlook.com'a merhaba o zaman 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/02/2013 19:32
Erkan BÜYÜKBAYRAKTAROĞLU
(@erkanbbayraktaroglu)
Üye

[quote user="Vasvi UYSAL"]outlook.com'a merhaba o zaman 🙂
[/quote]

Kesinlikle hocam:) bugün siftah yaptım 🙂 gayet başarılı olmuş vallahaa 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/02/2013 19:34
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)

ekranın sağındaki entegre messenger bence oldukça başarılı olmuş.

birden fazla maili birleştirme ve diğer servis sağlayıcılardan alınan mail hesapları ile kendi üzerinden mail gönderebilme özellikler ayrıca katma değer 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/02/2013 20:33
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

İlk açıldığı günden beri kullanıyorum, eskidi sayılır. Skydrive ile sürekli kullandığım dosyalara heryerden (mobil dahil) ulaşabilmek ayrı bir kolaylık. Yalnız anlamadığım live messenger ile hotmail de mail geldiğini görüp ve tek bir kısayoldan ulaşabilirken, skype ile outlook.com da bu özelliklerin kaldırılması çok saçma olmuş. MAdem live messenger yerine skype getiriyorsunuz, bu kolaylıklarıda entegre edin.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/342669.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/02/2013 23:53
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

ugur hocam bana gore henüz alt yapıyı pek planlamadan geçiş yaptık sanki. Skype da bir çok messengerdaki özellik mevcut değil. örneğin daha önceden engellemişim adamı 🙂 şimdi engeli kaldırmaya çalışıyorum web üzerinden engeli kaldırın diyor fakat siteye gitmiyor web üzerinde de böyle bir ayar yok.. 🙂 işe bak 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2013 10:10
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

MS düşünmeden veya piyasanın gerisinde kalmamak için acele ediyor. Messenger da mail geldiğini görüp kolayca bakıyordum, hatta sırf bu özelliği için hotmail hesabımı gmail vs. diğer hesaplarımdan daha aktif kullanıyordum. Skype kurdum baktım bu özellik yok kaldırıp tekrar live messenger kurdum. Mail geldimi diye görmek için niye 3rd programlara ihtiyaç duyayım ki, zaten bu özellik live messenger da vardı. Ya da mail geldi mi diye niye Live mail e gidip bakmak zorunda olayım. O yüzden Live messenger ölene kadar devam. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2013 11:07
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)

windows 8 için düşünülmüş bence , zaten kendi içerisinde windows live accountu ile logon olduğunuzda mail geldiğinde haber veriyor .

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2013 12:24
Murat Koseoglu
(@muratkoseoglu)
Üye

Zamanında erken davranıp isim.soyisim mailini aldım. Değiştirdiği iyi oldu,  mail isim çöplüğü olmuştu artık "Hotmail" 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2013 13:34
Gökçe KURT
(@GokceKURT)
Üye

Uğur Hocam, kolayı var : Firefox / Chrome tarayıcı için email notifier'lar mevcut.  Hatta My Message Center eklentisinin masaüstü uyarı sistemi de mevcut. Aynı anda onlarca farklı mail adresine de bakılabiliyor (OWA dahil). Kaynak tüketimi ve kurulabilme konusunda da çok pratikler. (IE kullanımı konusuna pek karışamıyorum)

Messenger (daha doğrusu Windows Live Essentials) denilen yazılım paketi, halihazırda işlevsizleşmeye başlamıştı.  Çünkü bir seferde 2GB' a varan karşıdan yüklemeler, bu durumda yaşanan beklemeler, Windows Live hizmetlerinin sistem açılışına olan olumsuz etkileri -kimi durumlarda ilk 3 dakika sistem hazır olana kadar bekleniliyor-  düşünülünce, atılan taş ürkütülen kurbağaya değmemeye başlamıştı.  (hoş, bazı çalışanlar  "mesai başlangıcına sistem açılışını bahane ederek çay poğaça sigara molasını da bedavadan katmış oluyoruz" diye bu durumun özellikle değişmemesini talep edebiliyorlar)

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2013 19:40
Paylaş: