Microsoft’tan Inter...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft’tan Internet Explorer kullanıcılarına çok önemli uyarı  

  RSS
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Yazılım devi Microsoft, popüler web tarayıcısı Internet Explorer'la ilgili önemli bir açıklama yaptı.

aha açık hale getiren bir bug (açık) tespit edildiğini belirterek virüs bulaşma riskini önlemek amacıyla kullanıcılardan bir güvenlik yazılımı indirme çağrısı yaptı. 

Söz konusu bug milyonlarca IE kullanıcısını etkiliyor. Microsoft’un açıklamasına göre saldırganlar bu bug’ı kullanarak zararlı bir siteyi ziyaret eden kişinin bilgisayarına virüsü bulaştırıyor ve kullanıcının bilgisayarını kontrol altına alıyor. Microsoft’un önerdiği ücretsiz güvenlik yazılımı EMET’in ise sadece geçici bir çözüm olduğu, bug çözülene ve daha güvenlik bir IE piyasaya çıkana kadar zaman kazanmayı amaçladığı belirtiliyor. 

Yazılım  );font-weight: bold;font-size: 15px;text-decoration: none;line-height: 18px;background-position: 0% 50%" href="http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=29851">buradan (  http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=29851  )indirilebiliyor. Bazı güvenlik uzmanları ise daha kolay bir çözüm olarak en azından bir süreliğine Chrome, Firefox ya da Opera’ya geçmeyi öneriyor. 

Hurriyet. 

Alıntı
Gönderildi : 18/09/2012 19:12
Paylaş: