Anasayfa » Forum

Windows XP kullanıc...

Windows XP kullanıcılarına Google'dan kötü haber  

RSS
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

Google'ın popüler uygulamalarından Gmail,Google Takvim ve Google Docs, 15 Kasım'dan itibaren Internet Explorer 8'de açılmayacak.

Alınan bu karar Google Apps'in, IE8'in yaygın olarak kullanıldığı Windows XP kullanıcıları tarafından bundan sonra kullanamayacağı anlamına geliyor.

Google Apps hizmetinden faydalanmak isteyen Windows XP kullanıcıları 15 Kasım'dan itibaren farklı bir tarayıcının güncel sürümüne geçmek zorunda kalacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada alınan bu karara gerekçe olarak "uygulamaları daha hızlı bir şekilde çalıştırabilmek" gösterildi.

Google Apps'in güncel tarayıcıların son sürümlerine destek verme politikası, en fazla Microsoft şirketine zarar veriyor.

Öte yandan, Internet Explorer 10'un 26 Ekim'de çıkmasıyla birlikte, 3 haftalık bir sürecin altında IE8'e olan desteğin kesilmesinin kullanıcıları nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor.

Hurriyet 

Alıntı
Gönderildi : 17/09/2012 14:03
Mehmet PARLAKYİĞİT
(@mehmetparlakyigit)
Üye

Paylaşım için teşekkür ederiz. Uğur bey 

Anlaşılan google microsofta vurduğu bu darbeyle chrome i bir adım daha ileri atacak. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 14:11
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Mehmet PARLAKYİĞİT"]

Anlaşılan google microsofta vurduğu bu darbeyle chrome i bir adım daha ileri atacak. 

[/quote]

Bence Microsoft la ortak olarak XP yi kökten bitirme planıda olabilir. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 14:35
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"][quote user="Mehmet PARLAKYİĞİT"]

[/quote]

Bence Microsoft la ortak olarak XP yi kökten bitirme planıda olabilir. 

[/quote]

Bende katılıyorum size.Nasıl olsa windows 8 de çıkmak üzere 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 14:39
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

kesinlikle katılıyorum en azından windows 7 kullanılması gerekiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 15:06
Mehmet PARLAKYİĞİT
(@mehmetparlakyigit)
Üye

Eğer google ve microsoft ortak çalışmış olsalardı. XP üzerinde bu hizmetler kullanılamaz bir durum ortaya çıkardı. Sonuçta ie8 üzerinde bu hizmetler açılmayacak. Farklı bir tarayıcı ile problem aşılmış olacak. Ama ie 8 kullanan kullanıcılar ie kullanma konusunda ısrar ederlerse dediğiniz gibi win 7 veya win 8 geçmek zorunda kalabilirler sonuçta bir alternatifi var. Chrome gibi 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 16:08
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

Bir açık kapı bırakmak zorundalar yoksa birden bire google servislere erişimi durduramaz, çok kötü prestij kaybederler. Chrome explorer gibi windows versiyonu seçmiyor, xp dede Win 7dede win8 dede aynı chrome çalışıyor. Bak XP de chrome kurarsan çalışmaz ama Windows 7 ye chrome kurarsan çalışırmı diyeceklerdi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 16:34
Ali Özsoy
(@AliOzsoy)
Üye

XP kullananlara değil de  IE8 kullanmaya devam edenlere kötü haber demek daha doğru. Hala IE8 kullanıp firefox yada chrome geçmeyen kişiler ya başka tarayıcılar olduğunun farkında değil yada IE fanatiği olsa gerek. Masaüstünde hala XP ile sorunsuz çalışan biri olarak XP'ye laf yok 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 18:32
Mustafa KURU
(@MustafaKURU)
Üye

Devlet üzerinden online işlem yapmak sadece İE ile gerçekleştiğinden bazen mecburi kalınabiliyordu ama şimdi desteğini kaldırdığında resmi olarak onlarda bir gelişim olacak ve sistemeatik olarak min win7 geçiş söz konusu olacak bunun içinde ödenek gerekiyor artı sistem donanımlarınında gereksinimleri karşılamayacağını düşünerekten masraflar üst düzeye çıkacak aslında bundan sistemlerini periyodik şekilde upgrade yapan IT arkadaşlarım zarar görmeyecek ben ve benim gibi eski sisteme sahip sistemciler için sorun olacak yani yarayı yine parasız güçsüzler alacak 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2012 13:22
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

Birçok kişi 3 tarayıcıda kullanıyordur. Devlet, bankacılık işlemlerinde Explorer, Web gezintilerinde Chrome ve software / hardware yönetim konsolu ekranlarında firefox gibi. Haberi sadece bilgilendirme olarak alıp Explorer 8 niye bu sayfayı açmıyor diye kasmamak lazım. Haliyle bunun için arayacak kullanıcılar olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2012 13:35
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol