Virtualbox 4.2 Beta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Virtualbox 4.2 Beta 1  

RSS
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

İnanılmaz değişikliklerle gelen yeni sürüm ücretli muadillerin bile çıtasını yükseltmek ve çıtayı bir üste taşımakta. Hem sunucu sisteminde hemde masa üstünde sürüm ayrılmaksızın aynı yapıyı birleştirebilen Virtualbox yeni sürümünde en çok istenilen Guest Gurup sistemi, Otomatik başlatma, Çalışma esnasında kaynak ayarlanması gibi birçok özelliği yanında getiriyor.

Ücretli versionların gelişiminde ve pazarın çıtasını sürekli yükselterek profesyonel pazarın sürekli canlı ve yeni kalmasını sağlayan Virtualbox yeniliklerinin bir kısmı alttaki gibidir.

Changes in VirtualBox 4.2 beta 1:

• Improved Windows 8 support, in particular many 3D-related fixes
  • GUI: VM groups
  • GUI: expert mode for wizards
  • GUI: allow to alter some settings during runtime
  • Support for up to 36 network cards, in combination with an ICH9 chipset configuration
  • Resource control: added support for limiting network IO bandwidth
  • Added possibility to start VMs during system boot on Linux, OS X and Solaris
  • Added experimental support for Drag'n'drop from the host to Linux
    guests. Support for more guests and for guest-to-host is planned. 
  • Support recent VIA CPUs
  • Allow taking screenshots of the current VM window content
  • Allow automatically sorting of the VM list
  • Allow starting of headless VMs from the GUI
  • GUI: network operations manager
  • Improved VM context switch performance for Intel CPUs using nested paging
  • Added support for FlushByASID features of AMD CPUs (Bulldozer and newer)
  • Added readonly support for VHDX images, QED images and for QCOW (full support for v1 and readonly support for v2) images
  • E1000: 802.1q VLAN support
  • Bug fixes

Download linki,

http://download.virtualbox.org/virtualbox/4.2.0_BETA1/

Alıntı
Gönderildi : 04/08/2012 00:23
M. Tarık KAYA
(@M.TarikKAYA)
Üye

Merhaba. Bir çok denememde türlü türlü hatalar yaptığı için Vmware Workstation kullandım. Daha sonrasın da Vmware Player ile tanıştıktan sonra VirtualBox programını kullanmadım. VMware Player hem kullanımı hem de ücretsiz olduğu için kullanıyorum. Hocam şu anda VMWare Player ile Virtualbox arasında nasıl bir performans ve de kullanım farkı var?

Hatırladığım kadarı ile Windows 7 de Sysprep alırken VirtualBox baya uğraştırmıştı ki usb olayı tam bir felaketti. VirtualBox kullananlar varsa tavsiye ederler mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2012 08:10
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="M. Tarık KAYA"]

Merhaba. Bir çok denememde türlü türlü hatalar yaptığı için Vmware Workstation kullandım. Daha sonrasın da Vmware Player ile tanıştıktan sonra VirtualBox programını kullanmadım. VMware Player hem kullanımı hem de ücretsiz olduğu için kullanıyorum. Hocam şu anda VMWare Player ile Virtualbox arasında nasıl bir performans ve de kullanım farkı var?

Hatırladığım kadarı ile Windows 7 de Sysprep alırken VirtualBox baya uğraştırmıştı ki usb olayı tam bir felaketti. VirtualBox kullananlar varsa tavsiye ederler mi?

[/quote]

Bu sürümün beta olduğunu unutmayın ve eğer kullanacaksanız 4.1.18 kullanın " https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads ".

WöVare workstation ile Virtualbox arasındaki fark VirtualBox tarafına iyi olmakla birlikte devasa boyutlarda. Heleki VmWare yazılımının 256 MB memor verdiğiniz bir makinaya neden 512 MB kullandığını ben hiç çözemedim. Disk klonlama, sistem clonlama işleri oldukça hızlandı ayrıca link clone özelliğide geldi. Sistemleri dışarı çıkartmak uzun sürüyor fakat geri almakta bir o kadar kısa sürüyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2012 12:36
Tolga ASIK
(@tolgaasik)
Kıdemli Üye

Merhaba;

VMware Player 'da testlerde işimiz görüyor. Bende virtualbox'ı player 'ı keşfetmeden önce kullanıyordum ama sizin söylediklerinize göre virtualbox daha önde olduğunu anlıyorum.Ancak VMware Player'da ihtiyaçlarımızı göre basit bir yazılım ve free .

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2012 17:28
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Tolga ASIK"]

Merhaba;

VMware Player 'da testlerde işimiz görüyor. Bende virtualbox'ı player 'ı keşfetmeden önce kullanıyordum ama sizin söylediklerinize göre virtualbox daha önde olduğunu anlıyorum.Ancak VMware Player'da ihtiyaçlarımızı göre basit bir yazılım ve free .

Saygılarımla.

[/quote]

VirtualBox un en güzel tarafı hem sunucu olarak kullanılabiliyor olması hemde masa üstü sistem olarak. Haberi karşılaştırılması amacı ile yazmadım 🙂 kullanmak isteyen olursa yeniliklerden haberi olsun diye yazdım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2012 17:55
Tolga ASIK
(@tolgaasik)
Kıdemli Üye

Çok iyi yaptınız teşekkürler 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2012 18:21
M. Tarık KAYA
(@M.TarikKAYA)
Üye

Cevap için teşekkürler. VirtualBox bakma zamanı gelmiş. Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2012 04:23
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="M. Tarık KAYA"]Cevap için teşekkürler. VirtualBox bakma zamanı gelmiş. Kolay gelsin.[/quote]

Takıldığınız yerler olursa alttaki linkler size yardımcı olacaktır.

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2011/10/23/virtualbox-4-1-2.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2011/12/04/virtualbox-sanalla-t-rma-sunucusu.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2011/12/11/seamless-rdp.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2012 04:49
Paylaş: