Hotmail'e veda

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hotmail'e veda  

Sayfa 1 / 2
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Popüler e-posta servisi Hotmail gidiyor, yerine Outlook geliyor.

Yazılım devi Microsoft, tablet ve masaüstü bilgisayarları tek merkezde toplayan Windows 8'in lansmanından önce radikal adımlar atmaya devam ediyor. Microsoft'un popüler e-posta servisi Hotmail isim değiştiriyor, yerini Outlook.com'a bırakıyor.

Windows 8 ve Windows Phone sistemler bu servisi baz alırken, bazı ek özellikler de Outlook'a eklenmiş olacak. Örneğin Skype üzerinden konuşmak isteyen kullanıcılar, bunun için Outlook'u kullanabilecek. Outlook, Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal ağ servisleriyle de entegre bir şekilde çalışacak.

Bunun dışında kullanıcılar Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve SkyDrive servislerine de yine Outlook üzerinden erişebilecek.

Hurriyet.

1996 yılından bu yana yayında olan Hotmail.com çok yakında yayın hayatına veda edecek. 400 milyon dolar karşılığında Microsoft tarafından satın alınan Hotmail, firmanın markalaşma ve kurumsallaşma çalışmaları nedeniyle yok olacak. Peki, Hotmail ölünce yerine hangi platform geçecek? Microsoft'un Office paketleri içerisinde yer alan e-posta programı Outlook, bundan sonra internet üzerinden de hizmet verecek.

Outlook.com bugün itibaren yayına geçmiş durumda. Siteye girip, Windows Live hessabınızla e-postalarınıza bakarsanız otomatik olarak Outlook.com'la kullanıcı adınız bağdaştırılıyor. Outlook.com, Windows 8'le birlikte gelecek olan hızlı değişimlere ayak uydurmak için hazırlanmış.

Microsoft'un temel hedefi Windows 8'in metro arayüzünü her içeriklerinde kullanmak oldu. Bu nedenle, Outlook.com'da da metro arayüzün nimetlerinini görebiliyorsunuz. Facebook, Twitter ve Windows Live Messenger hesaplarınızı Outlook.com üzerinden takip etmek mümkün.

Mavi beyaz renkleriyle hazırlanmış olan sitede kullanıcılar link kirliliği beklemiyor. Bunun yerine, her şey yine metro arayüzden esinlenerek basit bir iki tuşa basarak çözülebiliyor.

Hotmail hesabınızı Outlook'a geçirmek için yapmanız gereken tek şey bu adres üzerinden bir kez e-postalarınıza bakmak.

Not: Hotmail hesapları, Outlook.com'dan sonra da kullanılabilecek.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 01/08/2012 02:44
Eren SARISALTIK
(@ErenSARISALTIK)
Üye

Yenilik ve değişiklik her zaman iyidir.

Arayüz gerçekten çok hoş..

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 02:56
Uğur BURMA
(@ugurburma)

xx@hotmail.com hesabınızı outlook.com'a taşıdığınızda tekrar www.hotmail.com dan xx@hotmail.com olarak giremiyorsunuz. www.outlook.com dan xx@outlook.com olarak girmeniz gerekiyor. xx@hotmail.com adresine gönderilen mail ler outlook.com adresine geliyor. Aynı şekilde live messenger ada xx@outlook .com olarak girmek gerekiyor. Kişi listesi geliyor.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 01/08/2012 03:03
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Ben mail adresimi aldım, hotmailide buraya yönlendirdim. Çok hoşuam gitti 🙂 Güzel

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 04:24
Ersin CAN
(@ersincan)
Kıdemli Üye

Metro arayuz begenildigine gore gercekten kullanislidir fakat benim hosuma gitmedigi icin henuz benimseyemedim. Bu arada outlook.com a gectigim icin uzuldugum sirada, settings menusunden yeniden hotmaile donus linki buldum ve suan icin aktif durumdadir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 10:05
Emrah YILMAZ
(@EmrahYILMAZ)
Üye

Yine ismimi almak için geç kalmışım. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 11:30
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bu xxx@hotmail.com gibi adresleri xxx@outlook.com devir olayı zor gibi sanki. Hotmail.com.tr, windowslive.com ve msn.com ne olacak haber sitelerindeki açıklamalar az ve yetersiz.

Konsept ofis365,outlook.com derken sanırım artık dünya üzerinde exchange üzerinden sağlanacak 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 12:24
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

tek inbox içinde bağlı mailboxları ayrı baslıklar altında gorebilseydik cok daha güzel olurmus

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 13:26
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Şu anda ufak bir bug var sanırım, klasöre yeniden adlandır diyorum, klasörün kopyası oluşuyor 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 14:20
 Anonim

outlook.com uzantılı kimse mail kullanmaz!

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 14:30
kemalettin taylan
(@kemalettintaylan)
Üye

Hoş güzel kullanışlı bir yapı olmuş  

kendı kendını guncellemıyor maıl var mı diye sayfayı yenılemek gerekiyor tabi suan için mutlaka düzeltilecektir 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 14:40
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="solve"]outlook.com uzantılı kimse mail kullanmaz![/quote]

sıcak mail adresini yıllarca kullandık,  bunda ne mahsur olabilirki

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 15:15
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Şimdi yeni bir moda daha çıkacak 🙂

tarkan@outlook.com

turkcell@outlook.com v.b. gibi...

Bu bilişim dünyasında bu hız oldukça uğraşacak iş bitmez.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 15:24
Ahmet DEMİRKIRAN
(@ahmetdemirkiran)
Üye

Hesap almak istiyorum klasik Microsoft mesajlarından biri ile karşı karşıyayım.

There's a temporary problem

There's a temporary problem with the service. Please try again. If you continue to get this message, try again later.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 15:46
Uğur BURMA
(@ugurburma)

[quote user="kAyhAn89"]

tarkan@outlook.com

[/quote]

Onlarca hesap almaya gerek yok ki, sağlam bir tane olsun, problem çıkarmasın yeter. 1992 den beri aynı mail adresini kullanıyorum. Aktif kullanmadıktan sonra zaman kaybından başka birşey değil. 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 01/08/2012 16:07
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"][quote user="kAyhAn89"]

tarkan@outlook.com

[/quote]

Onlarca hesap almaya gerek yok ki, sağlam bir tane olsun, problem çıkarmasın yeter. 1992 den beri aynı mail adresini kullanıyorum. Aktif kullanmadıktan sonra zaman kaybından başka birşey değil. 

[/quote]

Merhaba Ugur hocam,
Kişiler bunu kullanmak için değil, genellikle sosyal müh. v.b. için kullanıyorlar.

Örnek :

bayanları çoğunlukta olduğu yada tarkan funclub v.b. sitelerden tarkanın msn adresini buldum diye mail adresini yazıyor.

Herkez ekliyor, bu uynaıkta kabul ediyor, sonrada gelenlere şu formu doldur ücretsiz bilet kazan v.s diyerek bilgileri çalıyor v.b. senaryolar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 17:34
Bahaddin AKDAŞ
(@BahaddinAKDAS)
Üye

hemen outlook.com uzantılı mail adresimi aldım. 🙂  Hotmail yapısına göre daha kullanışlı geldi bana. görsellikle iyi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 18:32
Cigdem Morkoc
(@cigdemkufaci)
Üye

valla harika olmuş atak olmalıydı yani.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 20:44
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

taşıma işlemi nasıl oluyor ? hotmail.com uzantılı kullanamıyacakmıyız ve nezamana kadar

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2012 20:58
Sayfa 1 / 2
Paylaş: