Anasayfa » Forum

Seagate dev disk &#...

Bildirimler

Seagate dev disk üreticisini satın aldı  

RSS
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi
Dünyanın önde gelen sabit disk üreticilerinden Seagate, Samsung'un sabit disk bölümü satın aldı.
Sabit disk üreticisi Seagate, Samsung'un sabit disk bölümünü satın alma işlemlerini tamamladığını duyurdu. Daha önceden duyurulan satın alma, Seagate'in Samsung'a 1.4 milyar dolar ödemesiyle gerçekleşti.
Bu satın almanın ardından Seagate, önceden Samsung'un liderliğinde üretilen sabit diskleri üretmeye devam edecek. Anlaşmaya göre Seagate, Samsung'un PC'ler, notebook'lar gibi bazı cihazları için sabit disk sağlayacak. Samsung'un Koreli sabit disk yöneticilerinden bazıları ise artık bir Seagate takım üyesi haline geldi.
Diğer bir sabit disk üreticisi olan Western Digital de, Mart ayında Hitachi Global Storage Technologies'i 4.3 milyar dolar karşılığında satın alacağını açıklamıştı. Ancak anlaşmanın tamamlandığına dair herhangi bir bilgi, şu ana dek verilmedi.

Hurriyet. 
Alıntı
Gönderildi : 23/12/2011 11:14
mustafa kaya
(@mustafakaya)
Üye

Seagate daha öncede maxtor u satın almıştı. Büyümeye devam ediyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 11:54
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Seagate büyümeye devam ediyor. Umarım bu disk kapasitelerine ve fiyatlarına yansır. Teşekkürler Uğur hocam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 11:55
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Son kullanıcı disklerinin hızlarını arttırsınlar artık. İşlemciler ram'ler aldı başını gitti disklerimiz halen yavaş.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 12:25
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Özgür MAZLUM"]Son kullanıcı disklerinin hızlarını arttırsınlar artık. İşlemciler ram'ler aldı başını gitti disklerimiz halen yavaş.
[/quote]

SSD 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 14:19
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Bir sitede gördüm, disk yuvasına SSD disk takıp işletim sistemini kurmuş. DVD kısmına bir dönüştürücü ile beraber SATA takmış. 2 diskle hem hızlı hemde yüksek kapasiteli bir notebook olmuş. Yazıkları şu cümlede süper : En son DVD yi ne zaman kullandınız?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 14:52
Recep YÜKSEL
(@recepyuksel)

Ugur hocam,

CD Rom kısmını disk olarak kullanan aparatı bende Türker hocanın elinde gördüm. Aradım ama bulamadım gerçekten oldukça faydalı bir aparat bencede.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 16:06
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Cihaz bu ama bulamadım bende. Her notebook a uyar mı yoksa markaya özel bir şey mi? DVD n,n kapağını söküp metal kısma monte oluyor sanırım.

Dizüstünde SSD ve HDD bir arada!

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 17:35
İlhan Çelik
(@ilhanCelik)
Üye

mesajım 2 kere gelmiş bunu silebilirsiniz

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 18:33
İlhan Çelik
(@ilhanCelik)
Üye

Haber için teşekkürler

@Ugur bey aradıgınız ürün

AKASA NSTOR LAPTOP SATA OPTIK/SATA HDD DÖNÜSTÜRÜCÜ 

penta'nın stoklarında var görünüyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 18:34
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Teşekkür ederim. Yurtdışında 5-10$, Türkiye de 30$ bize özel bu durum sanırım, ucuz olursa dandik ürün diye almıyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 19:14
Yunus Koç
(@YunusKoc)
Üye

Bu aparatı 1 kaç yıldır kullanıyorum IBM'in ve lenovonun T serisi business makinelerinde hazır halde gelmektedir.Bu aparat sayesinde DVD kısımını çıkartıp disk sayesinde image alımı ve makine changelerinde kullanıcın ilk diskinin aparata takılıp yeni makinesinin DVD tarafına takılarak data aktarımındada gayet kolaylık saglamakta.Umarım zamanla tüm makineler bu aparata uygun halde çıkar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 23:55
Paylaş: